Tam-Tam

 

Milé squaw a milí spolubojovníci,


k dnešnímu dni v měsíci padajícího listí ukončujeme Tam-Tam v této podobě, jak jste jej znali
několik zim. Nerušíme tím ale možnost vašeho vyjádření, jen způsob předávaných signálů se mění.
Své příspěvky můžete i nadále vybubnovávat na Facebookový Tam-Tam, kde vítáme podnětné příspěvky
od vašich poradních ohňů. Narozdíl od starého Tam-Tamu tím nynějším dáváme přednost věcné
a adresné diskuzi před anonymními příspěvky.
Wakan-Tanka, sláva Jagannáthovi, Elohímovi a všem lidem dobré vůle...!

P.S.
Zachované příspěvky ze starého Tam-Tamu najdete vyryté do stanových kůží v HISTORY.

 

_______________________________________________________________________

Z našeho tábora si vyhrazujeme právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu
trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení, směřující k potlačování lidských práv,
či vzájemně urážející příspěvky. Takové kouřové signály nejsou vítány...!
Vítáme věcné, podnětné i kritické příspěvky od vašich poradních ohňů.
Wakan-tanka! Sláva Jaghannáthovi, Elohímovi a vám... díky.

Beny
24.8.2011 16:24

Letos zase jedna velká pohoda, security strašně mile překvapily. Gambrinus hnusmej, Kozel o trochu lepší, Krákora a Svijany na jedničku(vzhledem k tomu že byli v kelímku). To LEVA: Nejvíc mě potěšil týpek, kterej mě a moji slečnu vzal při tý průtži při Znouzi pod plachtu, sice to vůbec nepomohlo, ale tohle bylo klasický trutnoský gesto, za který jsem byl fakt vděčnej...A pak ještě týpek, kterej v pondělí ráno hledal Brno, a při odchudu nám popřál ať se máme krásně a za rok zase tady. Kvůli tomuhle sem jezdím...

Lady Kobliha
24.8.2011 15:51

Opět byly čtyři dny v Trutnově velkolepé a tento festival si zachoval tvář... Děkuji!!!

Panzemekoule
24.8.2011 15:01

jsem rád , že tu zatím ještě převládají kladné vzkazy, Trutnov si to zaslouží

damicius
24.8.2011 13:33

gruly 24.8.2011 11:13

1800,- vs 1080,- nojo není to přesně 2x tolik, ale tohle točení se na maličkostech. RFP mi neleží v žaludku, ale s čím chceš porovnávat Trutnov? Malá Skála, Sázava a RFP jsou jediný porovnatelný festivaly.

z Dolní Kalný
24.8.2011 11:45

Lukša

Opravdu ty nechápu ty všechny rádoby kritiky,co jsem píšou svoje "poznatky".Je fajn,že jste schopný vyjádřit svůj názor,ale nesmí to bejt nesmysl či blábol,jak tady plodíte. Je jasný,že každej fesťák má svoje pro a proti,ať už je to pivo,line-up,ochranka,TOIky,jídlo atd. Každýmu se něco líbí a něco ne.Ale je potřeba se nad tím taky trochu zamyslet,než sem vypustíte totální blud,kterej nemá hlavu ani patu. Já byl letos počtvrtý a bez milosti se si to od středy do pondělka neskutečnym způsobem. Pivo bylo hnus,ale to všichni víme. Kdo chtěl krákoru,mohl si na něj skočit za bránu a přelejt si ho do kelímku.Kdo nechtěl pivo,mohl chlastat vlastní pití. ( A to mi řekněte,kde tohle máte?) Na Mighty bylo pivo budvar do 0,4l a za 38,- tušim -> to je teprv raketa! Line-up? Skvělej! Poprvý sem jel na Trutnov za kapelama a ne za atmosférou,za kterou tam ale budu stejně jezdit vždycky,protože je neopakovatelná a nenapodobitelná.Ochranka ? Ty kráso,to byli týpci! Neskutečně v pohodě,což taky nikde nezažijete. Jídlo? .."žrádla tam bylo jak na*ráno,každej si mohl vybrat co chtěl,ale kdo byl chytrej navštívil Krakonošovu jídelnu"... Prostě a jednodušše: Nestěžujte si! Letošní Trutnov byl skvělej! Je to prostě hrdej fest,kterej trošku uvadá po mediální stránce,ale věřim tomu,že se Věchet včas vzpamatuje:) ... See you next year !

Koudy
24.8.2011 11:44

Poděkování s radou účastníkům

Děkuju všem organizátorům Trutnova za výborný festival bez reklam a se skvělejma lidma. Moc se na vás všechny těším opět za rok. Hned tady chci ještě napsat: Lidi, zamluvte si na příští rok dovolenou na celou dobu Trutnova a nebudete muset být nervozní, kdy přijet a co kdy hraje atd. Už roky si ji beru celej týden co je Trutnov a pak do středy a je to v pohodě a festival si užívám. To jen taková rada. Opatrujte se.

Koudy
24.8.2011 11:38

Dovětek

Takže,když je na to do stánku šest figur co se střídaj, tak jsou zadarmo na festu a 250000/6=41000na jednoho. Máte tak pěkný týdení plat?? A pak nikdo nemůže říct že je to drahy kvuli nájmu stánku. To je totiž blbost. A kdyby se to někomu nezdálo tak i při polovičních číslech je to dobrý výdělek. Navíc vstupní kalkulace, že je zboží předraženo o polovinu je při zemi, protože takový langoše i když sem to nepočítal budou přiražený oproti nákladům tak 10*

frederika
24.8.2011 11:35

všetci proti všetkému

ahoj. tento rok som si dala 4 festy a musím uznať, že Trutnov bol tým najlepším zavŕšením celého leta, aké som si mohla priať. všetci sa tu nejak sťažujú - tamtoho je veľa a tamtoho málo.. ale to sú zbytočnosti. kto hľadá chyby, nájde. ale načo? že pivo je slabé mi príde (bohužiaľ) už úplne zabehnutým pravidlom na každom jednom fesťáku. ceny za jedlo vôbec neboli také príšerné, skúste si dať dakedy slovenský fest a to uvidíte ceny! atmosféra bola výnimočná ako vždy. díky všetkým dobrým ľuďom za ňu! ak si porovnám Trutnov s Colours, vyhráva Trutnov. síce tu nie sú také hudobné trháky, ale zato o moc milší prístup sbs, je to tu viac free, žiadne komerčné blbosti na každom kroku, žiadna ryža (okrem plateného samizdatu). mali by sme si vážiť, že tento fesťák sa drží už toľko dlho a že má jedinečnú atmošku a snaží sa zachovať si svoju tvár napriek vplyvu času. užila som si to neskutočne! možno preto, že som sa skôr sústredila na to pozitívne, ako na výčitky voči organizácií. skúste to o rok aj vy!

Koudy
24.8.2011 11:33

Údiv

Prosím vás lidi, přestaňte reagovat na ty škarohlídy, kteří tady pomlouvaj Trutnov. Napadlo vás, že to klidně mohou být lidé blízcí panu Adamcovi?? A hlavně je baví nás tady provokovat - nereagujte prosím a bude klid. Nenechte se tím ovlivnit. Každej kdo byl letos v Trutnově na festivalu ví, jak to tam bylo. Jo a jak tady někdo níže svádí kvalitu jídla na nájmy ve stánkách ( spočítej si to - vyjde nájem +-5000 na den a ty stánky můžou bejt otevřený nonstop ) no myslím, že rejžujou spíš stánkaři. Ve stánku jsem už dělal a vím, že při těhle cenách - teda bez jídla, který je mimochodem nejdražší, měli jsme jen pití - jsme dělali na stánek 40000,- od 17,00 do 22,00hod :-) - to je za pět hodin a na daleko menší akci. Tipuji, že když budu počítat, že na obyč. klasic. stánek v Trutnově musí být tržba za den někde kolem 150,000 možná víc. Chápete? 150000*4=600000-26000najem=574000-naklady zbozi(pocitam vse 2*predrazeno proti nakupce)/2=zisk přes250.000

panenka s kytkou ve vlasech
24.8.2011 11:15

takových setkání jsem zažila nespočet a velmi za ně děkuji :). Potěšil mě i ten liják, když jsme s 3 cizími lidmi skákali do kaluží na 2. stage. počasí vyšlo úžasně, lidi byli úžasní. je zbytečný trápit se hloupostmi kdo komu za co proč a jak. o tom to přece není :)..... see you next year :)

gruly
24.8.2011 11:13

......

damicius: nevím kde si sebral, že lístek na Trutnov byl o polovinu levnější než na RfP? Ten Hradec ti ale nějak leží v žaludku, přitom se musím smát kdykoliv se snažíš oba festivaly porovnávat, takový vaření z vody se jen tak nevidí.

panenka s kytkou ve vlasech
24.8.2011 11:12

ahoj, mě nepotkalo nic co by mi pokazilo náladu. letošní ročník mi přinesl radost, spokojenost, a energii. setkání s mnoha úžasnými lidmi, třeba jarda na hudbě praha, co tahal z kapes piva a dával nám, nebo krásná blonďatá víla před branou co mě objala, či slečna s černými vlasy a křivě střiženou růžovou ofinou co s náma tančila na Beňovi, či 3 lidi u auta cestou na bojiště, co jsme jim dali chipsy a dostali loka myslivce.

Panzemekoule
24.8.2011 11:09

navíc v Trutnově si můžete nosit do areálu vlastní chlast. Tím pádem pivo nemusíte vůbec kupovat.

Panzemekoule
24.8.2011 11:08

Předražený???

Lístek se dal koupit za 880,- v ceně je už kemp a parkoviště. Kde jinde to mate? Pivo za 30,- bohužel taky ještě jde neznám festival kde se čepuje levněji.Možná Studnice- Rychtář, Nebo Rockoupání - Polička, to jsou ale podstatně menší akce.

damicius
24.8.2011 10:53

Mahoney 24.8.2011 10:47

mě taky přijde, že si některý lidi představujou festival tak, že tam budou mít linup jak na Glastonbury, lístky max za 200,-, pivo za deset a jídlo jim budou servírovat rovnou z alcronu do 50,- za tříchodovej oběd. Jo a nesmí tam bejt moc lidí a musí bejt hodně hezky, jinak je to taky fuj.

damicius
24.8.2011 10:49

krycí čára 24.8.2011 06:46

".....absence zahraničních taháků a neúměrně vysoká cena lístku... v areálu ředěné pivo, předražené blafy, atd" Iggy Pop? Brian Welch? nic? co bys chtěl? My Chemical Romance jako na rfp? pivo ředěné nebylo, byl to prostě jen Gambrinus a ten je prostě slabej a hnusnej. předražený blafy? já chodil čtyři dny do govindy a vždycky jsem se slušně najed za slušný prachy. neúměrně vysoká cena lístku? o polovinu levnější než na RFP, kde navíc nehrál Iggy:) prostě jeden blábol vedle druhýho, už sem prosimtě nic nepiš

Mahoney
24.8.2011 10:47

A jak by mel podle vas Trutnov vypadat? Hlavni scena Coca-cola stage?, druha scena Evropa2 stage? Dalsi treba Hare Krisna T-Mobile Ceska pojistovna stage? U vchodu nafukovaci skakaci hrad s logem nejaky dalsi nenazrany firmy? Co se jidla tyce, tak vietnamsky nudle nejim ani tak a v Krakonosove jidelne jsem byl opet tradicne spokojenej a ze by to bylo predrazeny jsem si teda nevsim. Pivo? Stanek s Krakonosem byl od brany dve minuty pesky. Me SERE jedina vec a to ta, ze tohle diskusni forum zaplavili volici socialni demokracie. Servus

Krutič
24.8.2011 10:30

to LEVA

To je pěkná a zajímavá otázka, a protože zkušenosti s hodnýma lidma rozhodně mam, musim je tady veřejně vocenit. Mně přišla asi nejhodnější vosoba, která vrátila do ZaN klíčky od auta, co nám vypadly při velkém stěhování stanů. Taky v pátek večer jsme potkali hodně hodnejch lidí, který nám pomáhali dovlíct uplně naplech obrovskýho Míru do stanu. Každej to sice vzdal tak po pěti minutách, ale šli. A bylo tam těch lidí, co dělali hezký věci, o moc víc, než chcípáků, kerý nám vykradli stan, zaplaťbuch. Co Ty, LEVO, kdo potěšil Tebe?

pepino
24.8.2011 09:55

to krycí čáry

Jak jsem psal o kousek níž. Krycí čáro ty vole nejezdi tam! Máš na výběr ze spousty jinejch fesťáků. Budou pro tebe určitě levnější a bude tam víc lidí a nějaká ta zahraniční kapela. třeba rfp tam tě bude luben stát 1500,- teda jestli nejseš dítě do 8 let to by si to měl zdarma. Takže padej!! Nebo udělej svůj festival ať nám všem ukážeš jak seš dobrej a lepší než pořadatelé trutnova. Když se ti něco nelíbí tak to prostě nekupuj a když si to koupíš tak potom neplakej, že to bylo hnusný.

progres5
24.8.2011 08:35

Pochvala

Čtu tady letos hodně negativ. Já jsem byl na Trutnově poprvé v roce 1990 ( tedy na prvním legálním festivalu) a od té doby mám dalších jedenáct účastí. Na Trutnově byl vždycky nejdůležitější duch festivalu, který dokázali vytvořit lidé kolem Věcheta a undergroundu ( Čuňas, Magor). Hlavně kvůli němu jezdím do Trutnova i když jsem přesáhl už čtyřicítku. Toho, že to jednou přestane fungovat jsem se bál už před deseti lety. Dospěje holt generace, která vyrostla v jiné době. Ta doba zdá se přichází. Mě se na letošním ročníku líbilo. Díky Martine. Snad jsem nebyl naposled.

krycí čára
24.8.2011 06:46

to Zidovina1

Věcheta nelze chválit naprosto za nic... z Trutnova vybudoval takový slepenec všeho možného, jako když pejsek s kočičkou vařili dort... antikomunismus se míchá s komunistickými kapelami typu MSP... harmonie s přírodou a nezávislost se míchá s podporu uhlobarona Zdendy Bakaly a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna... letošní ročník přinesl zjevný regres... na stále stejné kapely už si člověk zvykl, ale nyní k tomu přibyla absence zahraničních taháků a neúměrně vysoká cena lístku... v areálu ředěné pivo, předražené blafy, atd... a Věchetovo trapné tričko tomu nasadilo korunu... myslím, že na Trutnov jezdí lidé už jen z pouhé setrvačnosti... já a ani nikdy z mých známých už na věchetovský Trutnov nikdy nepojde...

akat
24.8.2011 03:51

Ještě doplním, že přes to, co jsem o starostovi napsal, přirovnávat ho na tričku k vrahům je úlet.

Zidovina1
24.8.2011 03:50

Zdravím Vás kamarádi! Nedá mi to. Musím se taky zapojit. Martin je podle mě člověk, kterej si určitě vytrpěl svoje. Ale to ho neopravňuje k ,,napadání" starosty. No, celkově si o něm nemyslím nic moc dobrýho. Samizdat? Už mě docela nudí, jak v každým rozhovoru dotazovanej vychvaluje Trauč do nebes. Ale co čekat? Jsme v Trutnově, to maj vychvalovat Ostravu? Organizace... Podle mě výborná! Nejezdím tam kvůli zahraničním flákům, takže převaha ,,našich" kapelek mi vyhovuje - vždycky si vyberu. Jako další musím zmínit báječnou ostrahu. Vždycky mi připadá, že na mě pohlížej, jak na odpad. Ale tady? Letos? Když mi jeden bezpečák podal ruku se slovy:,,Madam, dejte mi ruku, podržím Vás, ať na tom blátě neuklouznete." Nádhera! Sice jsem byla špinavá a smradlavá :) ale chovali se ke mně jako k člověku. A ještě! Bylo tam čisto! Pořád jsem viděla, jak někdo chodí s pytlema a vybírá koše. Na TOIky nadávat taky nemůžu. Nejhorší jsem viděla max. do 2/3 zaplněnou a to je, po zkušenostech z jinejch festů, nádhera. Když to vezmu celkově. Moc se mi tam líbilo. Ještě pořád se nemůžu srovnat s tím, že už je konec. Bylo tam úžasný úplně všechno! Málo lidí? Pořadatelům to určitě vadí, ale já byla spokojená. A tak se jako vždy těším na další ročník a určitě přijedu! Děkuju úplně všem (teda až na ty kurvy, co vybíraj stany). Jo a Vy, kdo nadáváte, přestože mi Martin nesedí jako člověk, kolik z Vás dělá tak skvělej fesťák??? Nemám ho moc ráda, ale líbala bych mu prdel za to blaho, který mi přináší každej rok!

akat
24.8.2011 03:43

Trutnovský starosta

Trutnovský starosta není žádný svatoušek a má diktátorské sklony. Spolu s dalšími lidmi z vedení nejspíš kradou z majetku města. Ve volbách jsou tak úspěšní také proto, že až na současnou aféru místostarostky na ně žádná špína dosud nevyplavala. Ale myslím si, že za problémy festivalu si většinou můžou organizátoři sami. Například si nekoupí pozemky Na Prachárně, o kterých uvažují jako o budoucím místu pro festival, ale křičí, když je město prodá někomu jinému. Na festivalu oceňuju jeho atmosféru. Je tam hodně krásných a sympatických návštěvníků a dají se lépe oslovit neziskovami než je běžné. Užil jsem si ho.

LEVA
24.8.2011 01:11

Hodně z nás tady nadává. Ale myslím si, že se nám během těch pár dní stalo i něco příjemnýho. Proto se ptám. Udělal pro Vás na festu někdo něco hezkýho a co se Vám líbilo?

pepino
23.8.2011 23:00

pepino

krycí čáro, co ty seš za vola to teda netuším. Blbě si tu kecal před fesťákem a blbě kecáš i po něm. Proč tam kurva jezdíš a co sem kurva vůbec lezeš? Běž si pindat ty svoje lži, pomluvy a nesmysli někam jinam. Když se ti nelíbí festival tak na něj kurva nejezdi. MAGORE!!!!

pek
23.8.2011 22:16

pro faktotum

to je tak, když má člověk s čím srovnávat .. vážím si práce organizátorů, neni to nic jednoduchého, klobouk dolů .. ale ideály a nápaditost šly jaksi do hajzlu .. šesta dvacet tisíc za stánek s jídlem dává tak nějak tušit, proč byla letošní úroveň stravování žalostná a stánků očividně málo .. údajně moravský bramborák bez majoránky česneku a uzeniny za 45,- ? to je jako tvarůžky bez odéru .. fazolová polívka u krakonoša alébrž ohřátá jalová konzerva červených fazolí s levným párkem z obarvených sraček s jedním chlebem za 35,- ? he ? halušky sem si radši nedal, páč za misku ojezdu bych dal majlant ? realita silně kontrastuje se "spikleneckým" obsahem samizdatu .. je to smutné

leomay
23.8.2011 21:17

Fotky

Tak finální verze je tady: http://leomay1.rajce.idnes.cz/

faktotum
23.8.2011 20:40

2 pek

jako bych to psal já.....potlesk...letos jsem byl ve svejch pětatřiceti vážně naposledy...důvodů je mnoho...manýry věcheta asi největší důvod...

leomay
23.8.2011 20:17

Fotky znovu

http://leomay1.rajce.idnes.cz/Trutnov_2011_Festival/

Voltr
23.8.2011 19:55

tricka....

zdar... chci se jen zaptat jestly se daj nekde objedna letosni festivalova tricka, protoze nevim cim to bylo jestli tim ze bylo moc lidi( to se mi ale nezdalo) nebo tim ze jich bylo proste malo, asi jsem to nejak nestihl... dik za odpoved...

Rockerr15
23.8.2011 19:36

letos dobrý

Igy skvělej, TDF se mi líbili najvíc co jsem je kdy viděl, Ester výborná, Mnaga skvěle přijatá, bluesamani z SK výborní, Fajt potěšil, Neruda úlet, tvrdá Dohoda mi nepřesvěčila, Vltava příjemná, pivo slabé-neopil jsem se, počasí pohodové, lidí akorát že nebyli fronty (ale chudáci stánkaři). Dobrý to bylo, díky Geronimo a spol. Sice za rok asi nepojedeme, bud zkusíme Ostravu nebo se na festy vykašleme úplně, ale díky za všechno, ten pohled na hlavní stage bez reklamy a na Černou horu je prostě zlatej. Držte se!

krycí čára
23.8.2011 19:21

Trutnov se nachází v AGONII

Věchet by se měl zamyslet, co dál... jelikož ty jeho triky přestávají působit... a když se k tomu přidají stále stejné kapely bez výrazných zahraničních trháků, tak už zkrátka není co řešit... i lidí, kteří chidili ze setrvačnosti, už příště nepřijdou

leomay
23.8.2011 19:19

Trochu fotek

snad se tam někdo poznáte: http://leomay1.rajce.idnes.cz/Trutnov_2011

mamlas
23.8.2011 19:05

Tak jsem si konečně vybalil a zjistil jsem, že bych měl ještě jeden vzkaz pro toho/tu kdo mu ukradl/a ze stanu poslední noc mikinu a kalhoty - chcípni! Byla to poslední noc (tu jedinou jsem v něm nespal) a tmavě zelený stan nahoře u lesa.

Beny
23.8.2011 17:53

to Damicius

Tak tohle jeste nemuzu posoudit, letos jsem byl potřetí,ale doufám že se toho taky dočkám :-)

damicius
23.8.2011 16:39

Beny 23.8.2011 15:50

Ono se to pak zase vrací, nejlepší byl první(1997), druhý ještě super, pak člověk jezdil trochu z povinnosti, ale bavil se. podesáté už to bylo zase super když člověk ocenil, že něco na světě se pořád nemění, když chodil už naslepo a pořád nachází většinu věcí (a lidí) na svém místě..a poslední ročníky už jsem si vyloženě užíval.

23.8.2011 16:37

zdar všichni

něco málo kritiky pro organizátory - myslím si že dva žlaby na umytí je málo, to je taková nouzovka proč nebyl zapojený ten další? není nic lepšího než šlapat přes celou louku až do areálu a tam se pěkně pomačkat, takže jak říkám nouzovka, chtělo by to vymyslet něco na louce, na indiány si můžu hrát ale když mám umytou prdelku a svití sluničko tak je mi hned líp, no a pak kvalita jidel je opravdu špatná, za ty prachy aspoň kdyby to mělo trochu kvalitu, předražený a ještě to ošidí kde se dá, netušim jestli jsou nějaký páky na stánkaře ale chtělo by to ... jen si dejte nudle za 60 Kč ( prostě blaf), dost ale bylo hygieny! Z letošní akce mám pocit že chyběl trochu jakýsi náboj, lidi obvykle se dostávají v sobotu do varu až to někdy hraničí a to mi letos chybělo, těžko říct ... letošní ročník byl jednoduše klidnější, trutáč je moje srdcová záležitost a přeju si ať je kde se vracet!

Beny
23.8.2011 15:50

Trutnov

Tak podle letos zase dobrý, pro každýho si myslim je nejlepší jeho první Trutnov a ty další jsou pak už pořád horší... Letos mě potěšily spíš český kapely( Traband, Mňága, Volant, Schmitzer), ale i Iggy nebyl vůbec špatnej. Nejlepší vystoupení ale bylo ve stánku s nudlema, to bylo fakt silný. Tričko se mi taky nelíbí, ale do toho asi vidí málokdo z nás. Jinak příští rok určitě znovu pojedu...

pek
23.8.2011 14:04

underground ?

jakožto letitý návštěvník bojiště, prvně léta páně 96´ a nejednoho domácího festu jak "monstrózních" tak lokálních rozměrů, můžu říct, že úpadek lze pociťovati všude .. kde sou kapely jako bundy tad, pavilon 9, projekt parabelum, like fool ? ty má nahradit arogantní krajčo ? snad ne... festivalové žbrnda zvaná pivo, ta 6° nebo co to je za výplach, to je prostě neštěstí .. uhlobaron mecenášem, lupen za litr a program za 40,- ? krapet úlet, prodávejte samizdat s programem za 40 a sólo program za 10 a je to, kdo chce číst to dokola pořád samé jako každý rok , ať si zaplatí za zbytečný papír navíc a upřimně, jediný underground v novodobých česko-moravsko-slezských zemích byl czechtek

Nazgul
23.8.2011 14:02

Nazgul

Fesťák byl letos fajn, a drobnými nepříjemnostmi (přeháňka, bláto, občas podmírák...) se nenechám otrávit. Co mě ale mrzí - je vidět, jak úroveň festivalu pomalu klesá, a s ní počet návštevníků. Myslím, že za to bohužel může Geronimo :( Dřív jsem ho obdivoval, ale teď jsem z něj rozpačitý. Vytvořil v našich srdcích "ducha festivalu", ale posledních pár let mám pocit, že ho systematicky ničí.

honzanen
23.8.2011 12:38

Danke

Gambáč - čepovali pod míru skoro všude Fesťák - pořád nejlepší,co v zemi máme (pronést chlast před security v petce na Coloursech v Ostravě = ani náhodou) Security - hodní až moc :D Trika - až na to jedno se dali Nálada - super,bomba,lidi sou na Traučfestu supr a proto tam jezdíme Kapely - jednoznačně Skindread

musak
23.8.2011 11:32

Trika

Co je na trikách špatně? Já si jedno chtěl koupit, ale nejak uz sem to nestihnul. Jinak sem si festak opet uzil na max! Ikdyž bych měl nějaké menší výhrady, pořád je to nejúžasnější fesťák v týhle zemi!

sefljar
22.8.2011 23:43

Děkuji

Děkuji za úžasných 5 dní, děkuji automechanikovi za vymazleného Krakonoše za 13, děkuji securiťačce za hlídání plotu v kopci, děkuji za víno v plastu, děkuji za prokrvené bahno, děkuji za plachetnici v přístavu, děkuji za kokosové mýdlo. A posílám do světa pár fotek http://picasaweb.google.com/sefljar/Trutnov2011

sefljar
22.8.2011 23:42

Děkuji

Děkuji za úžasných 5 dní, děkuji automechanikovi za vymazleného Krakonoše za 13, děkuji securiťačce za hlídání plotu v kopci, děkuji za víno v plastu, děkuji za prokrvené bahno, děkuji za plachetnici v přístavu, děkuji za kokosové mýdlo. A posílám do světa pár fotek https://picasaweb.google.com/sefljar/Trutnov2011?authuser=0&feat=directlink

Lejboj
22.8.2011 23:15

...

no,když už je pivko za 30,- tak bych aspoň čekal kvalitku, a né že to bude někdo ředit...když dá člověk 5 piv na slunku a není to pomale cejtit,tak už mi to příjde trošku podezřelí...hold pro větší výtoč cokoliv,člověk pod vlivem toho už tolik nevypije no :)

lucky-pilda
22.8.2011 23:09

2 Inka

Doplneni: Gambrinus NENI pivo ;-)

tova
22.8.2011 22:47

to damicius

Jo máš pravdu, že 2002 to bylo taky vypráskaný, ale zase při srovnání neděle večer ber v potaz, že tehdy ještě sekuriťáci v neděli v 20.00-21.00 pravidelně zrušili bránu a na poslední dvě tři kapely vždycky dorazili zadarmo "na fesťák" trutnováci...to jenom na okraj... 15k rozhodně nebylo ani letos ani posledních několik x let. V tomhle ohledu se to ze strany pořadatelů nafukuje (na obranu Geronima - stejně jako na ostatních festivalech). Beru to pragmaticky, ten areál není na 20k dimenzovaný ani náhodou a při počtu návštěvníků se počítá i se všema kapelama a stánkařema atd... Za bernou minci vezmi tu skupinovou fotku (z 2008?)...máš v podstatě plný "kotel" a na fotce není ani 4k lidí... Je pravdou, že to, co bylo letos (a loni) přijelo na Trutnov a ne na konkrétní kapley, což je obrovská a jedinečná výhoda tohohle festivalu. Na druhou stranu, lidí, kteří přijedou za litra na pět dní "na trutnov" je omezený počet a je k nim vždycky potřeba několik stovek navíc, kteří přijedou na (doplň si: Manic street..., Fear Factory, SKA-P, Kryštof,blablabla) a přesně tahle skupina rozhoduje o úspěšnosti, protože nás, co jedeme "na Trutnov je +/- pořád stejně...

Ksicht
22.8.2011 22:42

VECHET JE KRAL !

Tento človek si zasluži velký moj obdiv, že to čo on robí aky je to človek , tá snaha dosiahnuť takyto fesťák proste, ťažko sa hladaju slova nato. To su roziahle aktivity, nerozumiem prečo niekoho trápy návšetvnosť, to ma asi dosť nudný život ked rieši cudzích bisniz.. Pán Věchet je OSOBNOSŤ !!!

Inka
22.8.2011 22:39

DÍKY

Děkuji mnohokrát, jako každý rok - co jsem byla - úžasný. Jsem tisíckrát vděčná za Briana Heada Welche! Výborný koncert!! Tuna skvělých kapel, pivo za 29 je levný, undergroundový přístup taky super, cena za lístek nejlepší. Čim míň lidí, tím líp - alespoň pro mě jako návštěvníka. ŠKAROHLÍDI, JDĚTE DO PRDELE. JESTLI SE VÁM NA TRUTNOVĚ NELÍBÍ, TAK TAM NEJEZDĚTE!!! Festival je pořád stejný a buď ho máte rádi nebo ne. Jediná připomínka - Gambrinus je hnusný pivo.

krycí čára
22.8.2011 22:19

jestli Trutnov nezmění strategii, tak je s ním KON

takhle malou diváckou návštěvu na Trutnově snad nepamatuji... ale ono se není čemu divit, zvoní mu hrana... letos žádný zahraniční trhák (kromě Iggyho), trapný Věchet se svým tričkem a předražené pivo... a jinak dokola stále to samé - žvásty o nezávislosti a harmonii s přírodou, letos za podpory uhlobarona Zdendy Bakaly :D stále stejné kapely... pochybné kádrování vystupujících... a klasika v podobě náčelníka humanitárního bombardéra, na tu už jsem si zvykl... jestli se něco rapidně nezmění, tak byl tohle můj POSLEDNÍ ročník na Trutnově...

gruly
22.8.2011 22:17

........

damicius: už jsem si naivně myslel, že ta cílená propaganda o lunaparcích nějak pominula, ale ona vesele pokračuje, očividně někteří lidi myslí jen prostřednictvím slov Martina Věcheta, proč taky něco vidět na vlastní oči, když tu máme velkého vezíra, který všude byl a všechno zná. Ano, na hudební festival jezdím na kapely, je to celkem logické, do hospody můžu během celého roku, naopak mi Trutnov rok co rok připomíná politickou estrádu, kde se předvádí jeden politický "kašpar" za druhým s tím, že všichni musí mít stejný názor, jinak na Trutnov nepatří - fakt jak za bolševika, jen třídního nepřítele vystřídal rádoby kulturní nepřítel. Co je proboha tohle za demokratickou názorovou pluralitu? Až přestaneš reprodukovat cizí názory o RfP a přijedeš tam a řekneš přesné nedostatky, tak se má s tebou vůbec cenu bavit, do té doby tu patláš dohromady jen hezky znějící propagandu, ale realita ti dost uniká, asi moc trávy? Zdendův politický lunapark je asi milejší, asi nějaká romatická představa, vždyť i indiáni severozápadu jsou dnes jedni z největších kapitalistů s vlastními zákony (Hard Rock Café howgh). Bylo by fajn nežít z minulosti a pracovat na lepší organizaci, slibů je dost ale realita je opačná......A KoRn rozhodně není název, Head je kytarovej génius, ale v hlavě to má trochu pomatený, mimochodem KoRn letos na Sonispheru byli vynikající, pravej starej feeling po dlouhé době......

mamlas
22.8.2011 22:06

dodatek k dodatku: to jsem byl já...omlouvám se za spam...jdu radši střízlivět...

22.8.2011 22:05

dodatek: speciální dík za Xaviho ;-)

mamlas
22.8.2011 21:34

Tak, věčný mrzout já se vrátil ze čtyřdeního mrzačení žaludku a jater, takže jak koukám co sem všichni píšou, musím se holt nechat strhnout davem a taky něco napsat. Tak předně bych prosil o nějaký racionální důvod, proč Čanki nebyli na hlavním. A to je ke kritice asi vše, pak už to bylo super - pivo sice jak píšete, ale ruku na srdce - co jste čekali? Kalba to prostě byla výborná, ale hlavně máte u mě malý, ale zase na druhou stranu významný plus za výměnu securiťáků za lidi. A velký plus za Trabandy na hlavním. piss! :)

damicius
22.8.2011 21:16

gruly 22.8.2011 20:45

Korn nekorn, to je jenom název. Stejně jako Cavalera dělal Sepulturu, byl Welchův zvuk rozhodující pro Korn. Taky věcí od Korn dával docela dost a líp než sama kapela tohoto názvu, na který jsem byl dva roky zpátky. Organizační stránku bych s RfP opravdu neporovnával, ten přeorganzvaný lunapark, kde je přesně limitováno jak se člověk může a nesmí bavit nemá s rockovým festivalem nic společného. taky proto se na RfP jezdí na konkrétní kapely a na Trutnov se jezdí na festival.

Peca
22.8.2011 21:15

Dohady

Co Vám kritikům pořád nesedí,až na to pivo a tričko(to je sviňárna),to bylo jak má bejt.Vždyť bylo skvělý že nebyla hlava na hlavě.Všude ses dostal,nikde žádný fronty,jídla dost i když bylo míň stánků,TOIky čistý,a dramaturgie?To je jen věc názoru.Kdo chce bít.....Pro mě osobně to byl mejdan jak se patří.A to si troufnu tvrdit,že jsem tady jeden ze "služebně" nejstarších.A už teď vím že za rok pojedu zas a nejsem sám!!!!!!!!!!!

pavlina7
22.8.2011 21:00

Vojta z Rychnova nad Kněžnou

Ahoj, chtěla bych oslovit kluka, se kterým jsem pařila na kapelu The Dhol foundation a pak i chvíli na Sto zvířat. Vím jen, že ti je 25 let a rád jezdíš na kole. Nějakým záhadným způsobem jsme si nepředali tel. čísla. Pokud bys chtěl, tak se ozvi na:pavlina.maresova@seznam.cz

gruly
22.8.2011 20:45

Podivné

damicius: No nevím na čem fičíš, ale KoRn v Trutnově fakt nebyli a na RfP bylo rozhodně nejvíc lidí, to je asi tím, že tam jezdí početné davy ze zahraničí, každý rok tam poznám dost skvělých "angličáků" a organizační stránku nebudu snad ani porovnávat.......místo rádoby boje s radnicí by se někdo měl zamyslet nad organizací, která je rok od roku horší (širší mix pult před 2. stage místo slibovaného rozšíření prostoru), hlavně že tu máme nepřítele, nejdřív festivalovou konkurenci a teď radnici (Adamce), už to začíná připomínat frašku. Nechceš mi říct Martine Věchete, kolik lidí zabil starosta Adamec, když už ho trapně zařazuješ vedle největšího vraha moderní historie Stalina?

Panzemekoule
22.8.2011 20:24

nej video

http://www.youtube.com/watch?v=n8jC_PaCmAQ

progres5
22.8.2011 18:23

Fotky Trutnov 2011

Fotky z letošního Trutnova- http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2101696860490.2114809.1187515106&type=1

Myslivec
22.8.2011 18:11

Hledám onu krásnou zrzavou slečnu z Týna n. Vltavou, tancovali jsme spolu na Garáž, když hráli Houby... myslivec.koberec@seznam.cz

blaxik
22.8.2011 17:59

blaxik

Tak jsem na festivalu videl ta otresna trika. Vechete, diky, jenom potvrzujes moje letite domenky, ze disent z valne casti tvorili podobna individua. Volas po svobode, ale chovas se jak posledni bolsevik. Festival zakopes sam, mepotrebujes k tomu ani zadneho vnitrniho nepritele:)

Ondrys7
22.8.2011 17:57

Letošní ročník

Tak jsem se vrátil z Trauče, letošní ročník se mi opět líbil. Od Středy do pondělka jsem si to opravdu hodně užil.Skvělý lidi a atmosféra. Z kapel se mi líbil Iggy , Skindred , Zvířata a spoustu dalších. Bylo to nejlepšíh 5 dní v roce. Jinak sekuriťáci letos v pohodě milý,slušný a příjemný.Počasí se vydařilo!! :)) Tak zase rok už se moc těším a doufám že to uteče :)) See you Later next Year :)

Hank
22.8.2011 16:17

kapely a lidi

Trutnov výborný jako vždy, nic proti ničemu, jezdím posledních 10 let, baví mě to a příště přijedu zase, ať hraje kdokoliv a jakkoliv:-) Lidí jako já ale evidentně rok od roku ubývá a nad tím je třeba se zamyslet, dřív než bude pozdě! Sice se dalo všude krásně dostat a nikde nebylo narváno, ale to může fest zahubit. Disent, aura Bojiště, indiáni, Geroninomo apod už prostě lid netáhne a bude rozhodně hůř než líp:(, zvlast kdyz konkurence je velká. Upozorňuju, že mě to nevadí, ale plno lidí evidetně nebaví (a hlavně je nenutí přijet) pořád naprosto stejný kapely, absence výraznějších zahraničních hvězd,nepohodlí a chaotičtější organizace. Snad Geronimo a spol nejsou ještě tolik zahledění pro sebe, že mají bezva večírek pro sebe a svý kámoše a zkusí s tím něco udělat, jinak budou ubývat lidi (dokonce i stánků bylo letos míň:-) a ani Zdenda Bakala to nespasí:-))

jancervenka
22.8.2011 15:57

Duch

Po návratu otevřel jsem pytlík s trutnovskou obuví a festival na mě opět dýchnul.

damicius
22.8.2011 15:23

návštěva

srovnání s rokem 2000 moc nesedí. to byla ještě jenom jedna scéna a pubstage a na těch MB jsem tenkrát byl a lidí tam bylo opravdu hodně. Nejmíň lidí bylo v roce 2002 to se nezaplňovala úplně ani hlavní scéna a Vašek musel dohadovat slevu se Sepulturou. Ale to bylo asi týden po záplavách takže měli lidi jiný starosti. Letos přišlo lidí dost a ne že ne. Sobota večer: na Korn nebylo odnikud pořádně vidět, šel jsem kolem druhé scény, kdy bylo narváno na švihadlo a zakotvil jsem v naprosto narvaném stanu na Garáži. imho největší návštěva ze všech festivalů ani na R4P nebo minulý týden v týnci nebylo tak narváno. rozhodně přes 15k, možná až ke 20. jak jsem někde čet Trutnov měl letos jedinou chybu:skončil.

22.8.2011 15:20

TRUTNOV 2011

Nezbude mi nic jiného, než přihodit svou trošku do mlýna po té, co jsem si pročetl poslední příspěvky... Jezdím do Trutnova posledních deset let pravidelně a mám tak alespoň trochu co srovnávat. Návštěva: slabší. Souhlasím, nicméně zase taková tragédie to nebyla, kromě neděle, kdy se opravdu valná část lidí sebrala a jela domů. Důvod? Žádná komerční pecka. Festivalový maraton středa - pondělí si taky každý (zvlášť pracující) nemůže dovolit. Boj M. Věcheta s politickou (z)vůlí je celkem signifikantním rysem všech bojovníků proti totalitám a nespravedlnosti. Dřív nebo později je to začne užírat zevnitř. Co se týče sporu Věchet - Adamec, pravda bude tradičně někde mezi. Doplatit na něj ale může jen a pouze festival jako takový. Najít patřičnou mez bývá dost velký problém. Stačí se podívat na to, co zbylo z kulturní scény počátku 90. let. Kolik velkých ideálů se nechalo ubít pocitem nedoceněnosti a malosti. Na druhou stranu, to co se děje na české politické scéně (ať velké nebo malé - komunální) je v tom lepším případě k blití. A to, že se určité praktiky objevují všude, není omluva! (Revolucionářské představy mě opustily už před pár lety, ale taky nehodlám si nechat jen tak valchovat záda... Peníze: musí chybět. Krok vstříc páně Bakalovi nebyl nejšťastnější, pořád ale lepší než pokus ala cigarety Petra (pár let zpátky). Když pak srovnám výslednou tvář festivalu v T. a drtivé většiny velkých festivalů u nás, tak zaplaťpánbu za T. Měl jsem tu smůlu, že jsem jich pár navštívil. vždy jednou a víckrát ne. MTV ikonky a odpovídající publikum je dost otřesný zážitek byť jednou jedinkrát. Navíc kličkovat mezi reklamními stánky mi připadne stejně ubíjející, jako řešit, která holka je víc frikulín a kdo má delší a rovnější kšilt. Program: pro mě dobrý. Ale co čekat od člověka, co si jako jediné rádio občas pustí Wave a v dobách minulých Vltavu, než se vytratila většina programu věnovaná alternativě. Já si svoje našel. Úspěšně jsem se vyhnul téměř všem největším lákadlům (kromě Iggyho) a poměrně slušně jsem se bavil na druhé a pub stage. Organizátorům ale nezávidím. festival se pomalu blíží k bodu, kdy bude třeba se rozhodnout jak dál. Doufám, že se dál půjde, doufám taky, že festival neztratí svoje kouzlo. Zůstává jedna důležitá otázka, kolik toho ze sebe bude muset "Trutnov" obětovat, aby mohl fungovat dál. Nebo cesta zpátky ke kořenům? Nové místo, nová krev?

22.8.2011 13:36

návštěva

Jsem zvědavý, kolik bude Geronimo prezentovat, že dorazilo lidí, ale takhle málo podle mého ryze subjektivního pocitu bylo naposledy v roce 2000 (Poprvé vystupovali zbrusu nový Monkey Business - hráli v neděli večer a Holý měl strach, aby na ně vůbec někdo zůstal...) A k pořadatelům nejdřív poděkování, za Iggyho, Skinderdy atd atd. a za Sekuriťáky, kteří konečně neprudili s petkama... A MARTINE VĚCHETE: Chápu, že máš osobní spory s Adamcem, chápu, že si okolo ramen nepadnete, i když si myslím, že festivalu radnice nijak neubližuje... ale s tím letošním tričkem jsi to přehnal...To, co jsi provedl je PRASÁRNA na entou...Dovol mi, abych ti připomenul, že starostu Adamce si zvolili Trutnováci v řádných volbách (v absolutních číslech 5.726 hlasů což je při 10.562 odevzdaných obálkách slušné číslo -viz.www.volby.cz), takže srovnávat ho se Stalinem je hodně mimo mísu...A byť disident, tak se teď chováš jako vzteklej komunista, který potřebuje "nepřítele", proti komu se bude vymezovat...Adamec festivalu (a jeho jménu) paradoxně škodí rozhodně méně, než Tvoje postoje Geronimo..."HOWGH" - kdyby se opět nahoru nevešel můj podpis, tak všechny zdravím:-) tova

bubu6
22.8.2011 11:27

to krycí čára

Tak podle neofficiálních informací přistálo UFO na Pražském hradě...:)

maciek
22.8.2011 09:31

maciek

Another great festival just ended. Thank you all guys for the most crazy fest in the whole world! The atmosphere is just unbelievable.. and the weather was mercyful.. See you next year, for sure! =]

krycí čára
21.8.2011 21:37

NEJMENŠÍ návštěva za posledních 10 let

tak podle neoficiálních zpráv dopadl letošní Trutnov diváckým fiaskem... již minulý rok to byla katastrofa, ale letos to bylo ještě horší... jsem zvědav, jestli se vůbec bude konat i příští ročník...

Ksicht
21.8.2011 21:05

NAZDAR !!!

Tak som nerád že tento milovaný fest skončil (aj slzička vybehla) ale som velmi rád že sa mi podarilo presť stopom 350km až na Slovensko !!! HURA DOBRODRUHOM ! A ak bude niekto moc hodný, a poslal by mi neaké pekné fotky čo nafotil, tak ma u mna buduci ročník KOFČU S RUMAKOM !!! MILUJEM TRUTNOV !!! MILUJEM BOJIŠTE !!! MILUJEM ČESKE HOLKY !!! MILUJEM VAS KLUCI !!! FUCK OF !!!!!!!!!!!!!! tu majl: diegopacho@azet.sk HOU !

mravenec
21.8.2011 19:35

ještě kontakt :-)

jananeugebauerova@seznam.cz

mravenec
21.8.2011 19:34

pro Pavla od Tábora

Ahojky, nestihla jsem si vzít kontakt na Pavla 23 od Tábora. Potkali jsme se ve čtvrtek u stánku kofoly nad hlavní scénou a v pátek s náma byl na Záviši. Pokud ho někdo znáte nebo jestli to čteš, ozvi se, pošlu fotky :-) Zdraví Jana, Kristián a Martina

Ufoporno
21.8.2011 19:07

Ufo pornooooo!

Back to reality. Chci se jen zeptat, museli sme odjet v nedeli brzo rano, nasli se rodice od toho maleho? Jinak TDF, Locos, Skindread a samozrejme Dj Scratchy best! A Iggy je na omak krasne mekouckej a pokrytej jemnym chmyrim:-D.

m
21.8.2011 19:04

...

tak že by letos naposledy ?

Milda26
21.8.2011 18:42

nabytý energii

Tak zrovna jsem dojel z trauče do Znojma a jsem úplně spokojen až ztoho děsně vyčerpán.lidičky,kapelky a vše ostatní super akorát bych potřeboval ještě pondělí regeneraci.

krycí čára
20.8.2011 16:35

to money

neplácej tu hlouposti... kapitalismus znamená ekonomickou svobodu... každý může dle libovůle nakládat se svým majetkem a není tedy státem omezován jak je tomu v současnosti... z ekonomického hlediska je to přesný protiklad komunismu...

20.8.2011 14:24

money

myslim,ze je spravne diskutovat a resit veci,ktere nam vadi,alespon v tom jsme svobodni...dnesni svet je jeden velky business..a kazdy z nas,at chce nebo nechce ho podporuje..mene ci vice..festival zije pouze z nejake minulosti,to se s ni neumime vyporadat,vzdyt uz je to temer ctvrt stoleti,to nas nikoho nezajima co se deje ted ve svete,mnohem vetsi "zverstva",nikdo neresi co se vlastne stalo 11.zari 2001,to nebyl teroristycky utok,co se deje s ekonomikou,vzdyt ke svobode mame sakra daleko,ze na svete 50%lidi trpi hlady...tohle je tema,ktere by se melo resit..kazdy tu krituzuje komunismus,ale kapitalismus je mnohem vetsi zlo,jen to tak mozna nevypada..je mne z toho vseho smutno..


Celkem příspěvků 13377 stránky : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168