Hau hau kola, Toniktuka he! TrutnOFF ke čtyřicetinám a na Den vrabců vybubnoval orla letošního setkání. Krále alternativního rocku, kultovní The Jesus And Mary Chain

20. 3. 2024

TrutnOFF ke svým čtyřicátinám a na Den vrabců vybubnoval letošního orla, legendu alternativy, Jesus and Mary Chain. Na festival přivezou novinku Glasgow Eyes, která vyšla nyní v pátek. Bude to teprve třetí návštěva The Jesus and Mary Chin v České republice ve více než čtyřicetileté historii kapely. Kultovní uskupení ze Skotska doplní američtí Flogging Molly a dalších šedesát skupin všech žánrů. Festival, který se po loňském návratu z brněnského exilu uskuteční opět na tradičním místě pod horami, trutnovském Bojišti, se odehraje v obvyklém termínu od 22. do 25. srpna. Legendární přehlídka, u jejíchž počátků stál i Václav Havel, vznikla již v době totality na undergroundových základech a řadí se k nejstarším svého druhu v naší zemi.

více zde...

K Flogging Molly přidáváme senegalské šamany plazící se po zemi, ale i Davida Kollera. Headlinera vybubnujeme na Den vrabců

6. 3. 2024

Nejstarší pow-wow v naší zemi, legendární TrutnOFF, který se loni po sedmi letech vrátil z moravského exilu do původních "lovišť" v Trutnově, vybubnovává další kapely.

Vážení a milí, Hau hau kola! Toniktuka he!
Na naše festivalové setkání, které proběhne v tradičním termínu od 22. do 25. srpna, přidáváme k již dříve oznámeným Flogging Molly, Monkey Business nebo Visacímu zámku senegalsko-francouzské šamany Ndox Electrique se svými starobylými rituály a elektro rockem. Je na co se těšit. Mezi dalšími oznámenými kapelami je také David Koller, Cocotte Minute, Michal Prokop & Framus 5 nebo pod horami poprvé herečka Bára Hrzánová s kapelou Bachtale Apsa. Na Open Air Festivalu, který desítky let připravujeme bez dotací a nadnárodních sponzorů, vystoupí přes 60 kapel a letos oslaví jubilejních čtyřicet let od svého vzniku.

Čtyřdenní vstupenky stále držíme do 20.3. za více než přátelskou cenu 1900 kůží. Děkujeme za podporu

Na Den vrabců a astronomicky první jarní den oznámíme letošního headlinera. Věříme, že snad tímto i následujícím Tam-tamem přineseme více radosti do vašich příbytků a wigwamů.

více zde...

Vybubnováváme a rozesíláme pohled s dalším pětilístkem ke 40 letům našeho pow-wow...

14. 2. 2024

Lístky za přátelských 1900 kůží! Po osmi letech se do našeho ležení vrací David Koller a poprvé před našimi horskými wigwamy zahraje milá Bára Hrzánová s cikánsko gadžovskou kapelou Bachtale Apsa. Naopak, chybět nesmí Garage s "božským" Tonym, SPS či navrátivší se tvrdé riffy Cocotte Minute.
Vítejte! Těšíme se...

více zde...

další aktuality »

VIDEO and others ...

 

mfdnes

 dedication