DRUMMING NEWS

« zpět k novějším aktualitám

Žluté poselství se šíří krajinou... A hurá na prázdniny! Wakan-tanka! See You...! Těšíme se.

30.06. 2023

Tam-Tamy duní, kouř stoupá...

dovolujeme si k vám zaslat téměř kompletní program letošního setkání, které bude letos zasvěcené dvěma statečným ženám s otevřeným srdcem. Disidentkám, Signatářkám Charty 77 a vězenkyním svědomí. Daně Němcové a publicistce, překladatelce Petrušce Šustrové.

Vstupenky stále za přátelských 1800 kůží. Festival se koná bez nadnárodních sponzorů, ministerských i krajských dotací. I díky vám Pow-wow existuje a zachovává si přes pětatřicet let nezávislost a svobodného ducha.

Děkujeme za podporu!

více zde...

 

TrutnOFF vybubnovává další kapely. Waltari, Pražský výběr, ale i Ondřeje Havelku. Budit budou Boron

15.06. 2023Legendární festival, který se letos po sedmi letech vrací z moravského exilu do domovského Trutnova a uskuteční se v tradičním termínu od 17. do 20. 8., přidává další kapely. „Doplňujeme pestrobarevnou mozaiku našeho Pow-wow, které se po sedmi letech vrací pod hory. Vedle již vybubnovaných Therapy?, Laibach, Asian Dub Foundation, reggae Andrew Toshe či punkfolkových Australanů The Rumjacks obohacujeme naše setkání o známé Waltari, legendární Pražský výběr nebo o noblesu a swingovou eleganci Ondřeje Havelky s orchestrem Melody Makers. Budit nás budou thrash metaloví Boron, kteří se kvůli Trutnoffu dávají dohromady a po letech se k nám vrací,“ vybubnováváme z našich wigwamů společně s šamankou Martou.

 

více zde...

 

Čerstvý pětilístek našeho setkání TrutnOFF

29.05. 2023

Vstupenky za přítelských 1800 kůží na webu do poloviny června. Za camp se u nás neplatí! Další kapely vybubnujeme příští týden. See You...
 

více zde...

 

Trutnoff vybubnovává: industriální Laibach, ale i keltské punkfolkové The Rumjacks z Austrálie

10.05. 2023

 

Legendární festival, který se letos po sedmi letech vrací z moravského exilu do domovského Trutnova a uskuteční se v tradičním termínu od 17. do 20. 8., oznamuje další kapely. „V prvních májových dnech vybubnováváme, že vedle již ohlášených Therapy?, legendy reggae Andrew Toshe nebo etno tanečních Asian Dub Foundation na naše Pow-wow přijedou industriální experimentátoři Laibach a přiletí i punkfolkoví The Rumjacks z Austrálie. Oznamujeme i další tuzemské kapely,“ zní tam-tamy z našich wigwamů.

více zde...

 

COMEBACK (foto: to je Trutnoff 1990 nebo 92)

9.05. 2023

Trutnoff 2023 se vrací ke kořenům. Po sedmi letech návrat z exilu na původní loviště pod hory. Příští týden vybubnujeme další kapely. Lístky stále za přátelských 1700 kůží do 12. května. Tradičně platí, že při objednání 9 vstupenek je desátá gratis. Camp zdarma. Wakan-Thanka!

 

více zde...

 

TrutnOFF vybubnovává: zazní reggae, rock i etno s dýdžeji. Poprvé v Česku vystoupí legenda reggae Andrew Tosh, doplní jej Therapy? a Asian Dub Foundation

5.04. 2023

Legendární festival, který se letos po sedmi letech vrací z moravského exilu do domovského Trutnova, se uskuteční v tradičním termínu od 17. do 20. 8.  a oznamuje první zahraniční i další tuzemské kapely. Na festivalu, který je znám svým neotřelým programem, se představí přes šedesát skupin. Obvyklý pestrobarevný program ozdobí řada největších legend české populární i undergroundové scény, ale i mladých alternativních objevů a zástupců dalších hudebních proudů. Hudební přehlídka se uskuteční na trutnovském Bojišti, kterému festival vdechnul atmosféru a probudil jeho genia loci.

více zde...

 

Návrat. TrutnOFF se vrací z exilu ke kořenům. Známý festival se vrací na místo svého vzniku. Do podtitulku si dal tuláctví

15.03. 2023

Co se delší dobu proslýchalo, se stává skutečností. Nejstarší festival svého druhu TrutnOFF se po sedmi letech vrací z brněnského exilu na svá původní „loviště“, do místa svého vzniku – pod hory na trutnovské Bojiště! V Brně, kde se odehrály jeho poslední dva pandemické a jeden postpandemický ročník, se totiž nová magistrátní koalice rozhodla začít v historickém areálu Na Střelnici stavět. Ve stejné době k návratu přizval náš kmen i nový trutnovský starosta. Festival tak po sedmi letech proběhne opět na svém rodném území v tradičním termínu od 17. do 20. srpna. Představí se na něm přes šedesát kapel všech žánrů. Tam-tamem také oznamujeme první vystupující.

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON 2022

24.08. 2022

Až nezvykle poetická recenze našeho Pow-wow od autora, který byl od začátku do konce u toho... Děkujeme vám všem!

lidovky.cz: TrutnOFF BrnoON byl skvělou tečkou za sezónou festivalů pod širým nebem

 

Tradičně poslední letní festival, v současné sobě střední velikosti, ale už se zahraniční účastí, se i přes nepřízeň počasí velmi povedl. Od předloňského přesunutí trutnovské přehlídky do moravské metropole pod názvem TrutnOFF BrnoON byl rozhodně nejlepší po programové stránce i ve smyslu atmosféry „spikleneckého setkání“, kterou jako svoji prioritu zdůrazňují sami pořadatelé.

více zde...

 

21.08. 2022

Wakhan-tanka, v podvečerní čas k nám doputovala nemilá zpráva, že kvůli nepředvídatelným okolnostem a nastalým problémům s dopravou kapely z Azorských ostrovů, nebude moci Julian „Juju“ Marley & The Uprising dnes večer vystoupit.

Srdce posmutnělo. Reggae mokasíny odkládáme pod deky v teepee a vytahujeme tenisky se sandály na roztančený závěr. Finále našeho setkání obstarají Robert Křesťan, Buty a Michal Prokop s Framusem Five v prodloužených setech. I se závěrečným mimořádným "hospodským" vystoupením Vítkova kvarteta. Věříme, že si vše patřičně užijete. Jak pravil jeden z našich kmenových moderátorů Zdeněk Suchý: "Ať se děje co se děje, jste tu vy a dobrá muzika." Večírek začíná.... Wakan-Tanka!

více zde...

 

Tam-tamy duní a vybubnováváme Žluté poselství s výběrem kapel na jednotlivé dny...

15.08. 2022

Tam-Tamy duní a vybubnováváme aktuální žluté poselství s výběrem kapel na jednotlivé dny ☯️ Předprodej vstupenek za prázdninovou cenu 1700 kožek pouze do čtvrtka 18.8. do 12:00! Po ukončení předprodeje budou vstupenky k zakoupení na místě za vyšší cenu.

  • All Days Ticket - 1700 kožek (425 kůží for a day)

  • 1 day Ticket for Thursday - 850 kožek

  • 1 day Ticket for Friday, Sunday - 1400 kožek

  • 1 day Ticket for Saturday - 1550 kožek

TICKETS HERE!

 

Program Trutnoff Brnoon

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON 2020 - covidový rok první

11.08. 2022

Malá připomínka, jak se žilo první den na festivalu "době navzdory“, i přes pandemická omezení. Jak v počátcích našeho setkání, kdy nikdo nevěděl jestli z hodiny na hodinu neskončí. Třídenní Open Air Festival se stal s počtem padesáti kapel jediným tohoto rozsahu covidového léta 2020.

více zde...

 

Naše Pow-wow bude o den delší. Přidáváme etno i reggae. Na TrutnOFF BrnoON se po čase vrátí oblíbení šamanští bubeníci The Dhol Foundation a z Jamajky přiletí potomek krále reggae Julian Marley. Prach se zvíří, dým bude stoupat a mokasíny tančit.

15.06. 2022

Přesně za dva měsíce, 21. srpna, rozezvučí Střelnici u Sun River mezi stromy a dobrými travami Julian Marley. Na náš festival TrutnOFF, přestěhovaný před třemi lety z podkrkonošského Trutnova do lesoparku bývalé vojenské střelnice u Sluneční řeky v Brně, který se odehraje v tradičním termínu 18. - 21. 8., přidáváme další den, ale i etno a reggae. Již dříve ohlášená jména Sisters Of Mercy, Reef, The Subways, Aneta Langerová či Banjo Band Ivana Mládka doplní britsko indičtí bubeníci The Dhol Foundation a potomek krále reggae Julian Marley. Tuzemské kapely rozšíří Buty, Cocotte Minute, Hrubá Hudba nebo Vilém Čok. Přidáváme i čtvrtek s plnohodnotným programem a festival se stává čtyřdenním. Letos je věnován míru a svobodě Ukrajiny.

The Dhol Foundation posilněni o DJ

The Dhol Foundation jsou mnohým z nás - návštěvníkům jednoho z nejstarších festivalů u nás - dostatečně známí. Jejich bubny dhol již několikrát roztančily naše ležení natolik, že někteří fanoušci zaplnili pódium a ještě dlouho je z něho nechtěli pustit. Jeden rok si kapela na trutnoffský festival dokonce přivezla filmový štáb, který zde natočil živý záznam a použil do filmu o kapele. The Dhol Foundation budou letos posilněni o DJ a etno se tak propojí s elektronikou.

více zde...

 

Reef na TrutnOFF BrnoON... vybubnováno!

24.05. 2022

Miláčci si vybrali naše Pow-wow s dalšími padesáti kapelami, jako jednu z mála destinací ve střední Evropě. Dojedou pouze na jedno vystoupení... Hladina Sun River se řádně zčeří a v horách Krakonošovi na plotně poposkočí pokličky... Lístky na webu. Další kapely v sekci BANDS.

See You!
Wakan-Tanka!

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON volá: „Jožin z Bažin vyleze ze Sluneční řeky!“

12.05. 2022

Nad brněnskou Střelnicí zazní syrový rock, punk, underground, cimbálovka ale i hit „Brno je zlatá loď“. Obohatí jej britští rockeři Reef či Banjo Band Ivana Mládka 

Tož, vybubnováváme...

Jožin z Bažin vyleze ze Sluneční řeky! Naše setkání 18. - 21. 8. obohatí britští rockeři a naši miláčci REEF, ale i Banjo Band Ivana Mládka, kteří se po letech vrací na naši horkou půdu. A vše svým crazy funky roztančí Monkey Business... See You...! Lístky do 20.5. za Velikonoční cenu. 

Nad brněnskou Střelnicí zazní syrový rock, underground, punk, cimbálovka ale i hit „Brno je zlatá loď“. Vedle kultovních Sisters of Mercy nebo The Subways na našem Pow-wow vystoupí také britští rockeři REEF, funkoví Monkey Business, ale i legendární Ivan Mládek či bluegrassový král Robert Křesťan s Druhou trávou. Jožin z bažin vyleze třetí srpnový víkend ze Sluneční řeky, a na Střelnici se tak ozve nejen rock 'n' roll, underground a rockově elektronická temnota, ale i legrace a písničky, které mnozí známe od dětství. 

 

více zde...

 

THE SISTERS OF MERCY

27.04. 2022

Sestry nás provedou temnými zákoutímu undergroundu prolínajícího se s popem, protkanými temností a elektronikou, která jejich hudbě dodává současný zvuk. Kult nad kulty! Těšíme se... a co Vy?

více zde...

 

Festival TrutnOFF BrnoON bude věnován míru a svobodě Ukrajiny. Oznamuje i další kapely. Vedle Sisters of Mercy jej podpoří The Subways, Mutanti nebo cimbálovka. Festivalový kmen postiženým válkou na Ukrajině nabídl i vlastní ubytování

1.03. 2022

Freedom Ukraine

Festival TrutnOFF BrnoON, který se před třemi lety po sporech s místní radnicí přestěhoval z Trutnova do Brna, se uskuteční od 18. do 21. srpna Na Střelnici a bude věnován míru a svobodě Ukrajiny. Vedle již oznámených The Sisters of Mercy či Anety Langerové zveřejňujeme další kapely. Přijedou indie rockový The Subways, premiérově zde vystoupí slovenská punková legenda Davová psychóza, čeští rappeři Mutanti hledaj východisko nebo moravská cimbálovka.

Dnes již z většiny dívčí britská kapela The Subways vzkazuje

"Když jsme slyšeli, že TrutnOFF BrnoON Open Air Festival je tento rok věnovaný Ukrajině, znovu jsme se do nich zamilovali. Stoprocentně stojíme za lidem Ukrajiny a za jejich bojem proti invazi sil Putinova autoritářského režimu.
Hodně lásky, The Subways“.

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON oznamuje první kapely. Přijedou Sisters of Mercy, undergroundové legendy, ale i Aneta Langerová. Festival v srpnu obohatí Rybova mše vánoční

9.02. 2022

Jedna z nejstarších nejen rockových přehlídek u nás, TrutnOFF BrnoON, která se před třemi lety po sporech s místní radnicí přestěhovala do Brna „Na Střelnici“, se letos opět uskuteční tradičně okolo výročí sovětské okupace od 18. do 21. srpna a vybubnovává první kapely. V čase pandemie se festival uskutečnil „době navzdory“ a počtem účinkujících se stal největší přehlídkou covidového léta 2020 i 2021. Na jeho půdu se letos vrací i zahraniční hosté. Známá přehlídka s vyhlášenou specifickou atmosférou, která navazuje na mnohaletou tradici srpnových „indiánských“ setkání v podhorském Trutnově, nezapírá ani na „nových lovištích“ své undergroundové kořeny a potvrzuje svoji rozmanitou dramaturgii. Vedle anglických Sisters of Mercy zde premiérově vystoupí Aneta Langerová nebo proběhne Rybova mše vánoční.

více zde...

 

Vánoční dárek pod stromeček - vstupenky na Pow-wow

13.12. 2021

Vážení a milí, poprvé v naší osmatřicetileté historii otevíráme již k Vánocům předprodej vstupenek na naše Pow-wow k potěšení a obdarování vašich blízkých. Za nejvýhodnější kožky a s vizi zahraničních kapel, které v příštím roce oblaží v pandemických letech půstu naše ležení svýmí rytmy. See You... pokojné a požehnané Vánoce!

více zde...

 

Ondřej is King, duch festivalu je silný a Vám děkujeme za vše...!

22.08. 2021

Ukládáme kmenové propriety, ale pospolitost setkání zůstává. Bylo to skvělé a silné! Postupně začneme přinášet momentky z jednotlivých dnů našeho Pow-Wow. Zde Ondřej Havelka and MELODY MAKERS. Slovy jednadvacátého srpna: Buďte s námi, jsme s vámi...! See You... 18. - 21.8. 2022. (foto: Geronimo)

více zde...

 

Hravý TrutnOFF BrnoON. Zakázaná svatba, Rybova mše v srpnu, setkání Psích vojáků. Festival podpořila kancelář slovenské prezidentky Zuzany Čaputové

17.08. 2021

Vážení a milí,

Festival TrutnOFF BrnoON se uskuteční ve svém tradičním termínu o tomto víkendu 20. až 22. srpna v Brně Na Střelnici, bude mít nejen hudební program s padesáti kapelami s širokým žánrovým rozpětím, ale opět i hravý a mimohudební přesah. V jeho rámci se uskuteční Rybova mše v srpnu, ale i velká svatba, řada debat na společenská témata. Po více než dvaceti letech se zde setkají i původní členové kultovní kapely Psí vojáci. Na festivalu, jehož kořeny sahají do první poloviny osmdesátých let, vystoupí mimo jiné Pražský výběr, J.A.R., Visací zámek, Vltava ale i Ondřej Havelka a Melody Makers nebo cimbálovka a romské kapely Bachtale Apsa s Bárou Hrzánovou a Terne Čhave. Festival neboli Pow-Wow podpořila kancelář slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

 

více zde...

 

Žluté poselství, střípky jednotlivých dnů a plakát s letošním programem

10.08. 2021

Vážení a milí,

posíláme k Vám střípky s rozpisem vybraných kapel na jednotlivé dny. Těšíme se…. Děkujeme za další šíření do spřátelených i vzdálených teritorií. Díky za podporu.
See You u Sun River mezi stromy a dobrými travami. Otevření areálu v pátek 20.8. v 12:00, zahájení programu v 14:00. Neoficiální začátek ve čtvrteční podvečer 19.8.

  

více zde...

 

lidovky.cz: Festival TrutnOFF BrnoON bude věnován postiženým tornádem, zve je zdarma

20.07. 2021

Hudební festival TrutnOFF BrnoON, který se uskuteční v tradičním termínu 20. až 22. srpna, bude letos věnován postiženým tornádem na Moravě. Lidem ze zasažených oblastí se pořadatelé na základě osobní zkušenosti rozhodli poskytnout na celý festival vstup zdarma.

více zde...

 

17.06. 2021

 
Hudební festival TrutnOFF BrnoON se letos uskuteční ve dnech 20. až 22. srpna Na Střelnici u Sun River v Brně – Pisárkách a nabídne program, který lze charakterizovat známým rčením od Bacha po Vlacha.
 
 
Kromě Pražského výběru v nejslavnějším složení vystoupí Na Střelnici The Plastic People Of The Universe, J.A.R., Michal Prokop, Visací zámek, Kurtizány z 25. avenue, ale i Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers, elektronicky roztančený Puding paní Elvisovej ze Slovenska nebo horňácká cimbálovka či živelná cikánská kapela Bachtale Apsa s herečkou Bárou Hrzánovou. Chybět nebudou obvyklé open air bohoslužby a debaty v undergroundovém stanu. Letos například s novinářem Jaroslavem Spurným, historikem Petrem Blažkem a dalšími.
 
„Naše ležení ztiší i přednášky, meditace nebo pásma mladých básníků. Kapacita bude omezena z obecně známých příčin,“ uvádí zakladatel přehlídky Martin „Geronimo“ Věchet.
 
Někteří účinkující zavedou do doby, kdy byl český rock ještě v plenkách, ale už nabíral na síle. Letos obnovené Flamengo, složené z poloviny z původních členů, z poloviny ze skvělých hudebníků mladší generace, zahraje písně z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Michal Prokop se svým Framusem Five nejen představí svoje největší hity, ale přiveze také zbrusu nový materiál z nedávno vydaného alba Mohlo by to bejt nebe. 
 
Na festivalu TrutnOFF byla už od jeho počátků pod horami patrná silná dramaturgická linie jdoucí po stopách českého undergroundu a alternativní hudby. A ta ani ve verzi TrutnOFF BrnoON nemůže chybět. Tak se návštěvníci mohou těšit na Tonyho a Garage, Záviše, Čočku, Pepu Klíče, Echt!, Ty Syčáky, Špinavý nádobí, Vítrholc nebo hned několik projektů Pavla Fajta, ale i mladou krev Čtvrt na smrt, Člověk krve nebo slovenskou kapelu Puding paní Elvisovej. Chybět nebude pásmo mladých básníků Slam Poetry s Nedělní chvilkou poezie.
 
Vstupenky v momentálně nejnižší ceně 1 300 Kč lze zakoupit na webových stránkách festivalu www.trutnoffbrnoon.cz. I letos tradičně platí, že při objednání devíti vstupenek je desátá zdarma.

více zde...

 

26.05. 2021

Lidovky: Moment setkání žádný on-line nenahradí. TrutnOFF BrnoON i letos bude

"Době navzdory a s návratem ke kořenům, naše setkání bude," hlásí pořadatelé od loňska přesunutého festivalu TrutnOFF BrnoON, který adoptovalo naše druhé největší město. Uskuteční se opět v tradičním termínu 20. - 22. srpna na stejném místě jako loni, v areálu Na Střelnici v Brně-Pisárkách.

Stejně jako v roce 2020, kdy byl TrutnOFF BrnoON s více než padesáti účinkujícími jedním z největších festivalů prvního omezeného covidového roku, nabídne i letos několik desítek účinkujících, ale i přednášky, meditace či open air bohoslužby. Kapacita počtu diváků bude omezena podle aktuálních vládních restrikcí.

Pořadatelé zveřejňují první čtyřlístek letošních účinkujících: punkový Visací zámek, undergroundovou legendu Plastic People of the Universe, alternativní Dunaj a elektronicky roztančenou slovenskou kapelu Puding paní Elvisovej.

„Věříme, že se naši kmenoví spiklenci i nově příchozí opět po dlouhém lockdownu zvednou z domácího bezpečí a se zdviženou hlavou se rozhodnou jít zase tančit s vlky na živou produkci. Moment setkání totiž žádný on-line koncert nemůže nahradit. Naopak, je to hrob pro živou kulturu,“ říkají pořadatelé festivalu, jehož kořeny sahají hluboko do minulého režimu, kdy jeho pořádání znemožňovala Státní bezpečnost.

Po 37 letech v podkrkonošském Trutnově zakořenil vloni festival v Brně díky vstřícnosti tamního magistrátu. „Podobnou vstřícnost jsme za celou historii pod horami v Trutnově nepoznali. Je to nesrovnatelné,“ uvádějí pořadatelé.

Vstupenky nyní v nejnižší ceně 1 300 korun lze zakoupit na webových stránkách festivalu www.trutnoffbrnoonfestival.cz. I letos platí, že při objednání devíti vstupenek je desátá zdarma.

 

více zde...

 

11.05. 2021

TrutnOFF BrnoON Festival bude!
Vybubnováváme a těšíme se na setkání 20. 8. - 22. 8. 2021.

Době navzdory s návratem ke kořenům! Mezi stromy a dobrými travami u Sluneční řeky Svratky "Na Střelnici". Vstupenky jest možné objednávati za nynější cenu 1 300,-Kč. Tradičně při objednání 9 lístku se dostává desátá zdarma (9+1). Kapacita bude omezena! 

Pokud by se naše setkání z důvodu pandemického omezení neuskutečnilo, vstupné bude možné vrátit. See You Later...!

více zde...

 

Prošlapáváme cesty

21.03. 2021

Tradiční datum našeho Pow-Wow 20. - 22. srpna se sice rýsuje ještě za kopci, ale už teď si k němu prošlapáváme a vyhrabáváme cesty. Zdravíme od Wigwamu z prvního jarního dne...!

více zde...

 

Wakan-Tanka! Zdravíme z Horského Wigwamu Geronimo!

30.12. 2020

Letos v čase předsilvestrovském nakonec bohužel bez Garage, Plastiku, Buty nebo The Bandu. I tak, dnešní noc nebude krátká... Vše dobré, době navzdory! Dobré a požehnané časy v příštím roce! Bude-li dopřáno, datum našeho příštího Pow-Wow setkání 20.8. - 22.8. 2021.

Opatrujte se!

Geronimo Wigwam

Geronimo Wigwam night

 

více zde...

 

Vážení a milí,

15.10. 2020

jsme v období měsíce padajícího listí a opět přichází doba "výjimečného stavu" a s ním i další omezení. Naše setkání připravujeme i pro příští rok - době navzdory. Obáváme se však, že ani příští rok nebudou umožněna velká setkání a několikatisícové festivaly. Připravujeme proto na příští léto festival, který se ponese v letošním duchu - návrat ke kořenům. Kdo jste byli letos víte, jak silné a skvělé setkání bylo. Věříme, že jste z našeho spikleneckého Pow-Wow odjížděli naplněni silnými dojmy a zážitky.  V tomto komornějším duchu, pokud to bude jen trochu možné, bychom rádi uskutečnili i příští ročník. 

Opatrujte se!
See You na našich lovištích u Sun River….!

 

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON den třetí: Podařený přesun.

24.08. 2020

Bylo to skvělé a vy ještě skvělejší. Děkujeme moc všem a za vše!

Trutnoff Brrnoon festival Michal Prokop

Poslední den festivalu TrutnOFF BrnoON vyvrcholil naprosto typicky pro tuto akci a stvrdil, že přes všechna omezení letošního roku, tedy "Době navzdory", jak zní letošní festivalový slogan, rozšířila přemístěná akce Martina Věcheta a jeho přátel na nové působiště tu řadu akcí, které se povedly.

Už odpoledne na hlavním pódiu patřil k mimořádným zjevům Petr Váša. Brněnský „muž devatera řemesel“ si vyzkoušel vůbec poprvé moderování festivalu a byl po celý víkend výborný. Tentokrát ale vystoupil společně se svou kapelou Ty syčáci a zejména ve vzájemně souvisejících ukázkách z „alternativní opery“ The Tramp!, která je obsahem jejich posledního alba, potvrdil setrvalý a pozitivní vývoj.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/kultura/trutnoff-brnoon-potreti-podareny-presun.A200824_184238_ln_kultura_bez?

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON den druhý: Přece nejsme z cukru!

23.08. 2020

Dění v areálu Na Střelnici v sobotu, druhý den letošního ročníku festivalu TrutnOFF BrnoON, poznamenalo počasí. Odpoledne dusno a horko, pak "výstražná" přeprška, při vystoupení Garage s Tonym Ducháčkem vyslovená průtrž mračen, pak už jen občasně se vracející snesitelné deštíky. "Ale přece nejsme z cukru," poznamenal frontman Mňágy a Žďorp Petr Fiala.

Odpolední program představil na hlavní i vedlejší alternativně scéně hned několik písničkářů a písničkářek. Zahájil to jeden z praotců českého folku Jaroslav Hutka s výběrem převážně svých prastarých hitovek ze 70. let, do starého, léta neměnného, ale publikem vždy aplaudovaného repertoáru sáhl i trutnovský oblíbenec Jiří Schmitzer.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/kultura/trutnoff-brnoon-podruhe-prece-nejsme-z-cukru.A200823_143603_ln_kultura_bez?

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON den první: Chybí tu jen ta červená hlína

22.08. 2020

Poprvé mimo území Trutnova se letos koná festival pořádaný Martinem Věchetem a jeho kolegy. Přesun do brněnského areálu Na Střelnici se zdá být velmi dobrým řešením. Na atmosféře prvního, pátečního dne neubraly ani momentální ztížené podmínky včetně tisícového limitu pro počet návštěvníků.

Reakce stálých návštěvníků jednoho z našich nejstarších festivalů, pamatujících nejlepší léta trutnovského festivalu, jsou vesměs pozitivní, včetně těch na komornější ráz akce. „Chybí tu jen ta červená hlína,“ řekl jeden ze „starých harcovníků“ v narážce na železitou zeminu v trutnovském areálu Na Bojišti, která zvláště při dešti obarvila publiku nohy na indiánskou červeň.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/kultura/trutnoff-brnoon-poprve-chybi-tu-jen-ta-cervena-hlina.A200822_140642_ln_kultura_bez?

více zde...

 

Ve výjimečné době výjimečná rozhodnutí - jednodenní vstupenky

12.08. 2020

Milé squaw, vážení spolubojovníci a přátelé,

naše spiklenecké setkání se blíži a o víkendu se budeme moci vidět a slyšet na padesátku kapel v našich nových lovištích - v lesích u Sun River na brněnské "Střelnici".

Naše uši nejsou zality voskem a oči jsou otevřené jako oči sovy v noci. Ve výjimečné době jsme se rozhodli pro výjimečné rozhodnutí a porušujeme naše tradiční pravidlo o celofestivalových vstupenkách. Nasloucháme vašim steskům, prosbám a žádostem. Nyní je možné si zakoupit i omezené množství jednodenních vstupenek. Vycházíme tak vstříc vašim nářkům a ceníme si toho, že se chcete i v této době dotknout našeho setkání a společenství. Zároveň netradičně zveřejňujeme některé z kapel jednotlivých dnů, pro snadnější rozhodnutí, kterému dni se vydat vstříc. Zkušení i znalí stopaři a squaw však ví, že spiklenecké společenství vytváří několikadenní pospolitost.

Věříme, že příště již dojdete a dojedete jako ostřílení stopaři, kterým jen jeden den na našem Pow-Wow nebude stačit. Nechť nově příchozím naši zkušení spolubojovníci a squaw po večerech u táborových ohňů vyprávějí příběhy a legendy z našeho kmenového společenství. Vítejte na nových lovištích u Sun River, slovy bílých tváři: “Na Střelnici” za brněnským Anthroposem!

Celofestivalové lístky za 1600 kožek a jednodenní vstupenky za 799 a 850 kožek je nyní možné zakoupit na našich kmenových stránkách www.trutnoffbrnoonfest.cz. Jejich počet je vzhledem k vyjímečnému stavu a koro OMEZEN! Děti do 12ti let mají vstup zdarma. Vozíčkáři též.

Děkujeme a See You u Sun River….

Wakan-Tanka!

Geronimo Tribe

VYBUBNOVÁVÁME PŘEDPRODEJ JEDNODENNÍCH VSTUPENEK OBJEDNÁVKY ZDE!

více zde...

 

Milí, posíláme do světa plakát s kompletním programem našeho Pow-Wow.

24.07. 2020

Teď si už naše tradiční žluté poselství bude žít svým životem a šířit se do krajů vezdejších i bratrských. Bude to takové kmenové setkání - návrat ke kořenům… See You Later!

P.S.: Včerejší prohlášení ministra zdravotnictví k akcím v uzavřeném prostoru se nevztahuje na otevřená setkání pod širým nebem a na náš festival. Nevzdáváme to a pokračujeme, buďte s námi... See you later...!

více zde...

 

Padesát kapel na třech scénách. Spiklenecké setkání TrutnOFF BrnoON se ponese ve znamení pestrobarevnosti a bude asi největší letním open air festivalem

18.07. 2020

Milé squaw, stateční spolubojovníci a noví stopaři, 

J.A.R., Bára Poláková, Visací zámek, Plastic People, Mňága a Žďorp, Michal Prokop a Framus Five nebo Originální pražský synkopický orchestr, to jsou některá ze jmen různorodého programu našeho Pow-Wow, tak jak jej máte rádi. TrutnOFF BrnoON  se odehraje v našich tradičních dnech okolo výročí sovětské okupace na nových lovištích, letos 21.–23. srpna. Po třech letech se naše festivalové tam-tamy rozezvučí v Brně Na Střelnici, mezi lesy a dobrými travami u Sun River, řečí bílých tváří v Brně Pisárkách za Anthroposem. Nová teritoria jsou s naším festivalem propojena nejen historicky, ale i svojí podobou s původními lovišti. Přivítáme zde na padesátku kapel a z obecně známých důvodů i omezený počet vás i nás. Co do množství kapel půjde zřejmě o největší český open air festival letošního léta.

 

více zde...

 

lidovky.cz: TrutnOFF BrnoON bude s padesáti účinkujícími možná největším festivalem léta

19.06. 2020

Pořadatelé někdejšího festivalu Trutnoff, který si vybíral po opuštění trutnovského areálu Na Bojišti volno, se po třech letech vracejí do hry pod názvem TrutnOFF BrnoON. A zdá se, že době navzdory s velkou parádou.

Podle aktuálních informací hodlají v novém areálu - tedy na „nových lovištích“, jak praví jejich známá indiánská rétorika - poblíž řeky Svratky v brněnských Pisárkách, v lokalitě zvané Na Střelnici přivítat ve dnech 21. až 23. srpna padesát účinkujících. Tím by se suverénně vyhoupli na pozici největšího českého letního hudebního festivalu, alespoň co se počtu účinkujících týče. Publikum samozřejmě bude muset respektovat tisícový timit, pokud se do té doby nic nezmění.

více zde...

 

Program leží v šuplíku...

11.05. 2020

Dnes ze stavby a dříve z pódia s hobbitem vyhlížíme další vývoj. Zavlečený vir mnohé změnil na celé Matce Zemi, která se brání. Mračna se stahují i nad našim měsícem zrní a Pow-Wow... I přesto - máme naději. Vize jsou. Pokračujeme...

Opakovaně k vám v tomto čase vybubnováváme stejnou zprávu: pokud se naše letošní Pow-Wow z obecně známých důvodů neuskuteční, bez problému vám vrátíme kožky za zakoupené vstupenky. Jsme na stejné lodi. Možná přijdou nelehké časy. Mnozí kůže budeme asi potřebovat. Zima může býti krutá. Pokud nebudete žabí kůže požadovat zpět, vstupenky zůstávají v platnosti na příští rok… Zatím však pokračujeme a naše náčelnické amulety dodávají energii. Děkujeme Vám za přízeň a podporu!

geronimo@trutnoffbrnoonfest.cz

 

více zde...

 

Milé squaw, stateční spolubojovníci,

3.04. 2020

zdravíme vás v této neobvyklé době z coro "ilegality" v horách. Věříme, že jste v tomto čase zklidnění v pořádku a udržujete si svěžího ducha a pevnou mysl.

Pokračujeme...
Touto dobou, když v horách ležely poslední zbytky sněhu a na jihu počínaly pučet stromy, jsme k vám obvykle vybubnovávali nové kapely a rýsující se program. I letos s naším návratem na nová loviště tomu tak mělo být. Náš kmen je připraven a program Pow-Wow leží v šuplíku našeho wigwamu. Jenže... člověk míní, Nejvyšší Mocnost mění.

Matka Země se brání, odpočívá a naše civilizace dostala pohlavek. Jsme v čase, kdy nikdo z pozemských bytostí neví, co bude pozítří, za měsíc, v létě. Ani my nevíme, co bude v měsíci zrní (srpnu), kdy bychom se měli svolávat na naše Pow-Wow k Sun River. Nic nerušíme, pokračujeme v pozvolnějším tempu v přípravách. Nemůžeme se ale tvářit, že se nic neděje. Děje. Něco, co naše novodobá civilizace nezažila. To, jaký to bude mít dopad na naši společnost, civilizaci i nás samotné, nikdo neví. Tvářili jsme se, že všechno zvládáme, spotřebovávali jsme pro spotřebu, zábava byla pro zábavu bez obsahu. Měli jsme se jak žádná generace v dějinách lidstva před námi. Ukázalo se však, jak je vše křehké. Přijdou jiné časy, nikdo neví jaké. Věříme, že vše špatné je ale k něčemu dobré, psali jsme již dříve. Máme více času na sebe a vzduch se dá všude dýchat, to jsou nemalé střípky naděje a vlaštovky.

Je brzo na rozhodnutí, uskuteční-li se naše Pow-Wow a návrat letošní léto nebo jej budeme přesouvat na rok 2021. To přinese čas. I my včas vyšleme kouřové signály a vybubnujeme informaci o případném přesunutí. Děkujeme, že si i přes nepřízeň osudu na našem webu stále kupujete vstupenky! Nemusíte se obávat, pokud bychom náš festival přesunuli do příštího roku v měsíci zrní a vy budete chtít vrátit kožky za naši směnnou výměnu (vstupenky), bude to možné. Pokud byste si chtěli lístky ponechat a zachovat za současnou nejnižší cenu (1600 Kč), Děkujeme. Zůstavají platné pro příští rok. Budeme vděčni za projevenou podporu našemu Pow-Wow a děkujeme za tvé vyjádření kmenové přízně. Ceníme si toho, stejně jako jakékoliv tvé a vaši podpory v časech, které přIjdou.

Jak jistě všichni sledujeme, konečné rozhodnuti nezáleží aní tak na nás a ostatních, kteří něco připravují, ale především na vládě, karanténě a nastavených omezeních. A podle dřívějších vyjádření ministrů kultury i zdravotnictví to nevypadá, že by vláda byla otevřena již v létě hromadnějším setkáváním lidí. Jak řekl ministr zdravotnictvi - tyto věci přijdou na řadu až jako poslední. V této chvíli nikdo neví... podstatnější však než co přijde nyní je co bude POTOM....

Nám nezbývá než věřit, že slova indiánského náčelníka Seattla “Země nepatří nám, ale my patříme Zemi” budou vyslyšena. Opatrujte se!

Srdečne, Wakan-Tanka!
Geronimo Tribe

více zde...

 

Vyjádření k aktuálnímu nouzovému stavu.

13.03. 2020

Milé squaw a milí přátelé našeho Pow-Wow,

vybubnováváme k vám v této výjimečné době trochu jiný tam-tam. Bedlivě sledujeme situaci ohledně šíření onemocnění COVID-19, které se šíří světem. Stejně tak zaznamenáváme i všechna mimořádná bezpečnostní opatření. Přípravy festivalu i přesto nadále pokračují, sic jsme byli okolnostmi nuceni trochu zvolnit. Matka Země se začala bránit. Spotřebováváme pro spotřebu, vymýšlejí se blbosti, nemáme osobní čas na sebe navzájem a blízké. V tuto chvíli nikdo neví, co bude... I přesto věříme, že vše špatné je k něčemu dobré a situace se začne v dohledné době obracet k lepšímu. 

Opatrujte se a doufáme, že létu půjdeme vstříc již v dobré náladě a bezpečí - natěšeni na naše Pow-Wow a že se v měsící zrní (srpnu) všichni potkáme u Sun River. Buďme k sobě ohleduplní a trpěliví. Sledujte naše další tam-tamy. Děkujeme za zachování přízně a vše dobré v této neobvyklé době…

V míru, Haw kola!

více zde...

 

TrutnOFF BrnoON. Návrat s elegancí. Vybubnováváme první kapely. S čím jsme se roztančeně rozloučili, s tím se vracíme. 

21.02. 2020

Milé squaw a stateční spolubojovníci,

s čím jsme se před třemi lety rozloučili, s tím se vracíme. Srdce našich kmenových squaw a spolubojovníků oblaží a věříme, že i tvé mokasíny roztančí oblíbení elektroswingoví PAROV STELAR, kteří oblékli svůj styl do elegance smokingů a swingu. Symbolikou a souvislostmi je naše Pow-Wow za více než třicet zim známé a protkané jako zlatou nití. Prach na nových lovištích mezi stromy a dobrými travami se bude vířit, duše pookřeje a mokasíny nezůstanou v klidu. Právě Parov Stelar byli poslední kapelou, která před třemi lety na hlavním pódiu roztančila zaplněné hlediště našeho legendárního festivalu. Kdo zažil, jistě vzpomene, jak jsme protančili večer do finále. Náš festival se poté na tři roky odmlčel a dal si pauzu.  Nyní se vracíme a to, o čem se delší dobu u táborových ohňů šeptalo, se naplňuje.  Festival ponese název TrutnOFF BrnoON a uskuteční se v tradičním „okupačním termínu“ 20. - 23. srpna 2020. A známé je i místo. Pow-Wow se uskuteční na nových lovištích v lesích na březích Sun River Svratka, řečí bílých tváří: v Brně Pisárkách „Na Střelnici“ u řeky Svratky. Společně s Parov Stelar vybubnováváme i několik dalších tuzemských skupin.

více zde...

 

Wakan-Tanka zazní nad novými lovišti u Sluneční řeky, která jsou pokropena krví undergroundu

10.02. 2020

Hi, milí přátelé, suaw a spolubojovníci, 

po třech zimách k vám vysíláme kmenové tam-tamy. Nejstarší festival svého druhu, legendární “Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock, se vrací! O čem se v teritoriích vezdejších delší dobu šeptalo dostává reálné obrysy. Festival s ojedinělou atmosférou i historií s nádechem indiánství a odkazem k disentu, z jehož kořenů celé setkání v roce 1984 a 1987 vzniklo, vymění červenou hlínu pod horami za nivy jižní Moravy. Kmenové Pow-Wow adoptovalo naše druhé největší město. Festival ponese název TrutnOFF BrnoON a uskuteční se v tradičním „okupačním termínu“ 20. - 23. srpna 2020 . Jak je z názvu patrné, známé je i místo - odehraje se na nových lovištích v lesích na březích Sun River Svratka, řečí bílých tváří: v Brně Pisárkách Na Střelnici. „Já pevně věřím, že ten festival nekončí, že přežije, že si zachová svou identitu, ať bude tady, nebo jinde,“ řekl náš náčelník pro Český rozhlas, který stál u zrodu našeho kultovního setkání. A nyní naplňujeme jeho přání a odkaz.

Náčelník na festivalu v roce 2009

„Já pevně věřím, že ten festival nekončí, že přežije, že si zachová svou identitu, ať bude tady, nebo jinde.“ Václav Havel pro Český rozhlas

více zde...

 

Mezi lesy a řekou...

2.07. 2019

Milé squaw, milí spolubojovníci, stopaři, kumpáni a přátelé,

s příchodem prázdnin k vám vysíláme kmenové tamy-tamy. Vypadá to, že bychom se příští léto, v kulatém roce 2020, mohli vrátit zpět a opět se s vámi sejít na našem legendárním Pow-Wow na slunných stráních mezi lesem a řekou s dubovou alejí. Domlouváme se, jednáme, vyjednáváme… Brzy přineseme další zprávy. Držte nám palce.

Děkujeme Vám za vaši náklonnost, přízeň a See You… Pěkné prázdniny. Wakan-Tanka!

více zde...

 

Lidovky.cz: Ducha festivalu lze přenést jinam, říká zakladatel Trutnoffa Martin Věchet

16.08. 2018

www.lidovky.cz/martin-vechet-trutnoff-rozhovor-d4t-/kultura.aspx?

Řadu let o víkendu kolem 21. srpna probíhal hudební festival Trutnoff. Letos už druhým rokem bude zet areál Na Bojišti prázdnotou. Zakladatel přehlídky Martin Věchet se svou typickou „indiánskou“ dikcí vysvětluje, jaké okolnosti pauzu zapříčinily a jakou má festival perspektivu do dalších let.

Trutnoff se přes různé pokusy s hledáním nového místa, které nevyšly, nakonec vloni nekonal. Nekoná se ani letos. Znamená to, že festival de facto neexistuje?

Nad úplným koncem jsme neuvažovali. I když už po ročníku 2015, jehož hlavními hvězdami byli The Prodigy, se ve vzduchu vznášelo, že v nejlepším je přestat. Nestojíme o žádnou mučednickou čelenku, ale fakta jsou jasná. Z územního plánu, který máme v rukou, je to jasné černé na bílém. Ze sedmdesáti procent pozemků, kde se festival odehrával, jsou stavební parcely. Vlastní je developeři blízcí ODS a radnici, která je nechala zasíťovat. Realitky je dnes nabízejí k prodeji. Na festivalových loukách může stát téměř cokoliv do výšky 15 metrů. Nevíte dne ani hodiny, kdy přijde někdo s nabitou kešení a řekne, že tady chce stavět. S festivalem našeho rozměru, s celosvětově známými kapelami a několika pódii se nepočítá a nemá zde perspektivu.

více zde...

 

Milé squaw a milí spolubojovníci,

23.07. 2018

jak víte, naše kultovní setkání má pauzu. Náš pravidelný rituál odpočívá. Necháváme odpočinout Matce Zemi, půdě, vám, sobě i lidem z našeho kmene. Symbolicky necelý měsíc před obvyklým konáním našeho Pow-Wow k vám přinášíme několik Tam-Tamových informací. A dobré zprávy na závěr.

I když jsme z Bojiště za mnoho zim i díky vám vytvořili kultovní místo prodchnuté energií výjimečných setkání, nemá bohužel festivalovou budoucnost pro setkání našeho rozměru. Nedávno se k nám dostaly plány, co bude dál s Bojištěm. Je z nich patrné, černé na bílém, jak si jeho příští časy představuje trutnovská radnice, která určuje jeho budoucí ráz a podobu. Pro bližší představu je zveřejňujeme a předkládáme i Vám. Nad většinou festivalového území se vznáší rypadla jak hladoví orli. Neví se dne ani hodiny, kdy přijde někdo s nabitou kešení a řekne, že tady chce stavět. Ortel byl vyřknut.
 


Klikni pro zvětšení

 

Nucený odchod, ale také symbolický návrat ke kořenům

Pozemky, které radnice určila k zastavění a nedávno nechala zasíťovat, tvořily sedmdesát procent festivalového území. Samotný areál Bojiště, představoval jen zlomek pozemků našeho slavnostního Pow-Wow. Čtvrtinu z přibližně jedenácti hektarů. I když z Bílého domu zaznívá něco jiného, další časy festivalového území nejsou příliš veselé.

Budoucnost Bojiště je pro naše setkání nejistá a náš festival tam již nemá perspektivu. Pozemky v bezprostřední blízkosti areálu jsou určeny ke komerčnímu využití nebo k bydlení. Může zde stát cokoliv – supermarket, sklady, bydlení. Baráky pro komerční využití do výšky 15 metrů. Co je jisté a z plánů jasné - s festivalem našeho rozměru s několika pódii a našimi kapelami se na tomto místě nepočítá. Osvícenost schází, invence pláče, jak hory po dešti. Nebyla vůle z Bílého domu pozemky uchránit před developery, aby se z nich nestala komerční zóna. Každá osvícená rada starších by udělala vše pro to, aby se pozemky podařilo uchránit a festival, který má navíc ve svém názvu jméno města a je díky němu známé, uchránil. Tady se stal naprostý opak. Radnice je na podnose připravila developerům. Všechny ostatní řeči o údajné podpoře festivalu z Bílého domu a jeho okolí, jsou jen alibistické a pokrytecké žvásty bezzubé báby.

 

Jak známo, pod horami vládne podivný režim s autoritativními rysy. Odplata za nepoklepávání po ramenou, občanské aktivity, projevení názoru a odmítnutí nechat se zmanipulovat na sebe nenechá dlouho čekat. Jak napsal před časem výstižně Respekt, který dělal reportáž o naší snaze přejmenovat ulici po náčelníkovi: „Kdo chce smírné zacházení radnice, nesmí kritizovat.“ Svých názorů a postojů, se slovy náčelníka, přirozeně vzdát nemíníme.

Je to v podstatě malý zázrak, že ten festival, dle šamana a gurua undergroundu Martina Jirouse manifestace radosti, přežil přes různé peripetie do dnešních dnů, třicet let v malém městě pod horami, za nímž končí koleje.

Vše dobré...

Vše špatné je ale k něčemu dobré. Po vyhlášení pauzy se nám nashromáždilo na dvě desítky nabídek z různých koutů naší země, které jsou nesrovnatelné s těmi, které nastavila trutnovská radnice. Místa to jsou zajímavá a pěkná, vstřícnost milá. Na původním místě pod horami není možné rozvíjet nové vize. A tady se otevírají nové dveře vnímání (s odkazem na The Doors of Perception). Tak uvidíme... Půjde-li vše dobře, mohli bychom se vrátit s našim rituálem a Pow-Wow příští rok nejspíše v jiných teritoriích se symbolickým návratem ke kořenům…

 

Užívejte prázdnin, slunka a See You....!

Geronimo Tribe

více zde...

 
aktualita

Festival Open Air Trutnov 84/87 – 2018, později TrutnOFF: PAUSA

30.04. 2018

Motto: Je to v podstatě malý zázrak, že ten festival, slovy Martina Magora – Manifestace radosti, přežil (přes různé peripetie) až do dnešních dnů 30 let v malém městě pod horami, za nímž končí koleje.

Martin „Geronimo“ Věchet                                                                                                  

Open Air Festival TrutnOFF, přezdívaný také „Český Woodstock“, „Fótr všech festivalů“ či „Festival s názorem“, je nejstarším festivalem svého druhu v naší zemi a na Slovensku. Jeho kořeny sahají k undergroundu počátku osmdesátých let. Vznikl neoficiálně v roce 1984, kdy první pokus o malý festival ve Starých Bukách u Trutnova rozehnala tehdejší Státní bezpečnost. Druhý pokus se měl uskutečnit v roce 1987 pod názvem „Východočeský Woodstock“ ve Volanově u Trutnova, ale i ten společně s jeho účastníky z celé Československé republiky tři dny StB rozháněla, organizátory Františka „Čuňase“ Stárka a Martina „Geronima“ Věcheta zatkla, od domu odpojila proud a pozemek nechala postříkat močůvkou. Od roku 1990 se festival pořádá v Trutnově na Bojišti.

více zde...

 

Kmenové setkání a ojedinělý bytový koncert v měsíci dlouhých nocí a hladu. Plastici "v obýváku” a divadlo.

12.02. 2018

 

Králové sametového podzemí a zimní kmenové setkání v rámci “Malého festivalu na Malé Úpě". Výjimečné Pow-Wow a koncert, který se nemusí opakovat... Druhý den ve znamení divadla Víti Marčíka. Pátek 16.2. Pomezní Boudy, Malá Úpa - Krkonoše. 
Buď vítán, kdo v dobrém přicházíš…

Wakan-Tanka!

více zde...

 
aktualita

Dnes, 17. 8., by začalo na Bojišti či na loukách nad Hrádečkem festivalové Pow-Wow s oslavou k jeho 30. a 33 narozeninám.

17.08. 2017

Ze známých důvodu se bohužel ani v Trutnově ani za městem pod horami letos neuskuteční. Zatímco se těšíme na příští rok a poohlížíme po nových talentech (viz foto) , je pěkné se z různých stran doslýchat, že si připravujete spontánně rozličná setkání sami. Podporujeme je i Vás ve všech nezávislých aktivitách, kterými si budete připomínat festivalové společenství, ať na Bojišti, doma nebo louce. Připravujme se na příchod věcí budoucích a v zimním období dlouhých nocí Vás zveme na "Malý Festival na Malé Úpě”. Po roční pauze se těšíme v zimě či příští léto na shledání. See You… Opatrujte se!

více zde...

 

Rozhovor pro Aktualne.cz, k letošní roční přestávce, jak to bylo i bude: V deset konec hraní? Jak za protektorátu - zatemnit a spát!

1.07. 2017

Nejstarší český bigbítový festival v Trutnově, který už v letech 1984 a 1987 rozehnala komunistická policie, bude příští rok pokračovat - třebaže někde jinde a v jiné podobě. Slibuje to jeho organizátor Martin Věchet. Letošní ročník už je však kvůli odporu obce Mladé Buky, v jejímž katastru se festival měl nově konat, ztracený.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz 
autor: Martin Biben

více zde...

 
aktualita

K roční pauze... Milé squaw, vážení a stateční spolubojovníci a přátelé.

29.06. 2017

Před začátkem prázdnin ještě než se rozjedete na cesty, vybubnováváme, že letošní narozeninová oslava a setkání, Open Air Festival – Workshop se bohužel neuskuteční v podobě, jak jsme zamýšleli. Necháme odpočinout sobě, vám i Matce Zemi, kde se festival dvacet šest let odehrával.

více zde...

 
aktualita

Hoka-hej, milé squaw a spolubojovníci, pár aktuálních tam-tamů k letošnímu plánovanému Pow-Wow na soukromých loukách nad Hrádečkem

17.06. 2017

Jak víte, oslavu 30. a neoficiálních 33. narozenin našeho festivalového setkání jsme se rozhodli uskutečnit v duchu připomínky jeho počátků – na soukromé louce a v komornější atmosféře spiklenecké pospolitosti.Poté, když nebyl dlouho znám nový nájemce Bojiště a trutnovská radnice až v únoru oznámila, kdo bude jeho správcem, našli jsme si pro letošní rok nové místo na soukromých pozemcích v okraji obce před Trutnovem. Symbolicky nedaleko místa, kde vše vznikalo – nad Hrádečkem našeho náčelníka. Zpátky ke kořenům na louku. Setkání má evokovat okolnosti jeho vzniku, bohužel možná až příliš... 

více zde...

 

Z tisku: Úřady chtějí, aby trutnovský festival utichl ve 22 hodin

30.05. 2017

Městys Mladé Buky dal českému Woodstocku přesunutému letos do krkonošské obce z Trutnova vražedné podmínky. V případě někdejšího TrutnOff Open Air, dnes Open Air Workshop a Zahradní slavnost, radnice trvá na nočním klidu od 22 hodin, možnosti půlmiliónové kauce a nestandardním, dvacetiprocentním odvodu ze vstupného.

(novinky.cz)

více zde...

 
aktualita

Rozhodnuto: Festival Trutnoff oslaví své 30. a 33. narozeniny návratem ke kořenům a uskuteční se jako Open Air Workshop u epicentra svého vzniku – na zelené louce u Hrádečku. Podobně jako v roce 1987

25.05. 2017

S měsícem sazenic a rozkvetlých luk legendární festival Trutnoff ukončuje spekulace, které se okolo jeho letošního konání vytvořily. Nejstarší festival svého druhu, přezdívaný také jako Český Woodstock, se ve dnech 17. - 20. srpna vrátí ke kořenům. Ke svým třicátým a neoficiálně třiatřicátým narozeninám se uskuteční jako Open Air Workshop - Birthday Celebration, stejně jako v roce 1987 na soukromé louce poblíž epicentra svého vzniku – nad Hrádečkem svého náčelníka Václava Havla. Místo i rozměr jeho konání jsou více než symbolické.

více zde...

 

Hoka-Hej, v nebližších dnech vybubnujeme zprávy o letošním místě narozeninového Pow-Wow

25.04. 2017

jak jsme již uvedli, 17. - 20. srpna připravujeme k 33 a kulatým 30 narozeninám slavnostní Open Air Workshop, který by měl evokovat počátky festivalu a být připomínkou okolností jeho vzniku. Narodil se v roce 1984 v hospodě a následně v roce 1987 na soukromé louce, kdy dostal název „Východočeský Woodstock“. Jak to tehdy dopadlo víme. Po porodních bolestech jej místo rozzářených tváří a plácnutí přes zadnici uvítaly rány obuchem a zasmušilé obličeje v uniformách. Oba festivaly a jejich účastníky rozehnala Státní bezpečnost a organizátory pozatýkala. Od baráku odpojili proud a pozemek nechali postříkat močůvkou. V prvém případě kmenoví spiklenci po rozehnaném festivalu našli zázemí a azyl na Hrádečku u našeho náčelníka, kam je hostitel pozval. I v druhém případě u toho byl Václav Havel, když opět pomohl a nechal u sebe ve stodole schovat aparaturu před estébákama. Letos bychom si chtěli připomenout festivalové počátky trochu neobvykle a přitom podobně - na soukromé louce s wigwamy za zády, v přátelském prostředí pospolitosti a sounáležitosti. V atmosféře vzájemného porozumění a tolerance, kdy k sobě hudebníci a spolubojovníci měli a budou mít blíž.

více zde...

 

Open Air Festivalu TrutnOFF 84/87 – 2017 k situaci okolo Bojiště v Trutnově a k jubilejním třiceti letům festivalu

10.03. 2017

Obvykle jsme touto dobou ohlašovali k nejstaršímu hudebnímu festivalu svého druhu v zemi, první zahraniční i tuzemské kapely. Letos tomu však není a nemuže být.

více zde...

 

Trutnoff jako Český Woodstock opět nezklamal. Pohrdání si kvůli Jakešovi nezaslouží

22.08. 2016

Trutnoff Open Air Festival, přezdívaný "Český Woodstock", se i letos tradičně konal v areálu Na Bojišti. Letos byl věnován nedožitým osmdesátinám Václava Havla.

více zde...

 

Zveřejňujeme čtvrteční program!

17.08. 2016

Tradičně zveřejňujeme program prvního dne festivalového setkání... Ostatní střípky z letošního Pow-Wow na místě červené půdy v obklopení lesů a hor... Hoka-héj! Těšíte se?

více zde...

 

Underground na Trutnoff Open Air – přijedou předchůdci Plastiků The Primitives Group, kubánští disidenti Porno Para Ricardo. Tradičně zveřejňujeme čtvrteční program – festival netradičně zahájí jedna z hvězda Jake Bugg.

16.08. 2016

Do podhorského ležení Trutnoff Open Air sice nepřijedou Plastic People of the Universe, kteří se v průběhu roku rozpadli ve dva subjekty, ale objeví se jejich předchůdci, z nichž vzešli – The Primitives Group. Odehrají zde jediný festivalový koncert k pade sáti letům této kapely sametového podzemí. Na festival s undergroundovými kořeny přijede také výjimečná disidentská kapela z Kuby – Porno Para Ricardo. Součástí festivalu bude také doprovodný program – autorské čtení indiánských pohádek a debata s Jáchymem Topolem, historikem Petrem Blažkem, promítání méně známých fotografií z disidentského prostředí Ondřeje Němce nebo debata s projekci k propagandě ve filmu s Petruškou Šustrovou Trutnoff Open Air Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na trutnovském Bojišti. Zítra jej zahájí netradične v 18:30 hvězda z britského ostrova JAKE BUGG.

více zde...

 

Změna v programu - dobře míněný dárek někdy může změnit dobře míněný úmysl

15.08. 2016

S lítostí v srdci jsme přijali, že na naše Pow-Wow bohužel nepřijede Rišo Müller a jeho vystoupení jsme nuceni přeložit na příště, slovy bratrské země na budúce. Někdy se stane, že dobře míněný dárek a snaha udělat druhému radost se může potkat s neúmyslným odebráním radosti jiným. Bohužel to v tomto případě nastalo. Stala se zcela lidská věc. Rišo dostal od nejbližších překvapivý, neočekávaný a milý dárek - letenku do zahraničí. Bohužel nevědomky s odletem den před plánovaným vystoupením. Oboustrannně jsme se snažili věc vyřešit, ale po vzájemné domluvě koncert nakonec překládáme na příště. Rišovi přejeme vše dobré a vám se omlouváme za odložení jedné z letošních radostí. Máme se na co těšit příště. Tož nabudúce….!

více zde...

 

15.08. 2016

více zde...

 

Trutnoff v závěru roztancují Parov Stelar, znít bude metal i country

14.08. 2016

Hoka-héj! Poslední tištěné a nejlevnější "samizdatové" vstupenky za 1400 žabích kůží na objednání do zítřka 12:00 hod. Dál už pojedou jen e-tickety. Objednávky na: www.festivaltrutnoff.cz. See You Soon...!

více zde...

 

Objednávky vstupenek za cenu 1.400,- Kč do pondělního poledne!!!

13.08. 2016


Objednávky tištěných vstupenek za cenu 1.400,- Kč bude možno do pondělí 15.8. do 12:00! Objednávat vstupenky na dobírku můžete ještě nyní ZDE! 

Dále bude možno vstupenky zakoupit v kamenných předprodejích do čtvrtka 18.8. do 12:00. Seznam předprodejních míst naleznete ZDE.

Cena vstupenky na místě bude 1.650,- Kč.

více zde...

 

TRUTNOF FESTIVAL 2016:

9.08. 2016

Skunk Anansie, Parov Stelar, Soulfly, Jake Bugg, Fear Factory, Fat Freddy's Drop nebo nebo Visací zámek, J. Schmitzer, SPS či Orchestr VH. Punk, folk, ethno, underground, teepee a duch kozy Agáty...:). Legendárni Skunk Anansie s energicky rtuťovitou zpěvačkou Skin poženou svojí divokou show letošní setkání do samotného před finále... Více z programu a tickets: www.festivaltrutnoff.cz/tickets.

více zde...

 

Na TrutnOFF poprvé přijede Richard Müller s kapelou a z Nového Zélandu přiletí Fat Freddy´s Drop. Z Moravy dojede dívčí soubor Rózinky z Kozojídek i cimbálovka z Horňácka.

1.07. 2016

Tam-Tamy z hor opět duní... TrutnOFF Open Air Festival si hraje s rozmanitostí a ještě před rozjezdy na prázdniny oznamuje další novinky v programu. Na hudební přehlídku s indiánským duchem a kořeny v undergroundu z počátku osmdesátých let minulého století přijede poprvé Richard Müller s kapelou. Tradiční pestrobarevnou mozaiku doplní novozelándská skupina Fat Freddy's Drop, která si v podhorském ležení odbude své první vystoupení v naší zemi, dívčí soubor Rózinky z Kozojídek i horňácká cimbálovka. Trutnoff Open Air Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na trutnovském Bojišti. 

více zde...

 

Trochu country, trochu metal. Na Trutnoff míří Soulfly, Křesťan i Dobeš

20.06. 2016

Trutnovský festival se tvrdé hudbě nebrání. Letos bude k zástupcům metalu patřit i skupina Soulfly někdejšího zpěváka brazilské Sepultury Maxe Cavalery. S oběma uskupeními už má zdejší publikum zkušenost.

více zde...

 

TrutnOFF přidává Skunk Anansie, The Dreadnoughts a „novodobého Toma Waitse“ Bena Caplana. Jedním z tuzemských headlinerů budou Stromboli.

1.06. 2016

Ke dni dětí jsme tradičně vybubnovali další uskupení ze zahraničních i tuzemských teritorií. Svěží elektroswing Parov Stelar, industriální metal Fear Factory a populárního písníčkáře Jakea Bugga doplní alternativní rock legendárních Skunk Anansie s energicky rtuťovitou zpěvačkou Skin. S britskými Skunk Anansie se v programu objeví také dvojice inerpretů z Kanady, folk-punkoví The Dreadnoughts a řádně vousatý Ben Caplan, evokující Toma Waitse v jeho raných dobách. Ten by se mohl i stát jedním z neočekávaných překvapení a vrcholů z alternativního ranku festivalu. Doporučujeme k poslechu. Tuzemskými headlinery budou mimo jiné Stromboli. TrutnOFF Open Air se letos uskuteční v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na Bojišti a bude věnován nedožitým osmdesátinám náčelníka Václava Havla.

více zde...

 

Několik vět k setkání "mokasíny vs. polobotky"

27.05. 2016

S dovolením několik vět k přehnané vlně okolo setkání Geronima s bývalým udržovatelem komunistického ohně a představitelem konce totalitní moci Miloušem Jakešem, které se uskutečnilo desátého dubna v rámci natáčení filmového dokumentu „Milda“.

více zde...

 

TrutnOFF přitvrzuje. Krakonošovi opět poposkočí pokličky. Přijedou metaloví Fear Factory, ale i Jaroslav Uhlíř.

17.05. 2016

Po přehnané vlně zájmu okolo setkání „mokasíny vs. polobotky“ při natáčení dokumentárního filmu „Milda“, zveřejňujeme další kapely, z metalového i folkového ranku. K již dříve ohlášenému zpěvákovi Jakeu Buggovi či elektroswingovým Parov Stelar přibývají metaloví Fear Factory, ale i Jaroslav Uhlíř. Pořadatelé festivalu TrutnOFF, Českého Woodstocku, jak je také nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi přezdívaná, který proběhne na podhorském Bojišti od 18. do 21. srpna, také oznamují další tuzemské kapely. Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla. Zahájí jej ve čtvrtek 18. srpna neobvykle jedna z jeho hvězd, populární britský písničkář Jake Bugg s kapelou.

více zde...

 

Ohlašujeme další z hlavních kapel. Mokasíny squaw a bojovníků v podhorském ležení Na Bojišti roztančí elektroswingoví Parov Stelar.

24.04. 2016

V horách mizí poslední zbytky sněhu, a to je čas pro náš podhorský kmen, který rozšiřuje svou žánrovou pestrost a vybubnovává další z hlavních kapel letošního Pow-Wow, TrutnOFF Open Air Festivalu. Ten se uskuteční v tradičním termínu 18. - 21. srpna. „Srdce kmenových squaw a bojovníků v našem podhorském ležení oblaží a mokasíny roztančí uskupení, které obléklo svůj styl do elegance smokingů swingu a noblesních tančíren třicátých let minulého století. Elektroswingoví PAROV STELAR. Společenství, které je v současnosti na svém vrcholu a nejen u nás velmi oblíbené,“ ohlašujeme z našich horských i jižních wigwamů. Tradiční hudební přehlídku věnujeme osmdesátinám našeho náčelníka Václava Havla a začíná ve čtvrtek 18. srpna, kdy ji v sedm hodin večer zahájí další hvězda festivalu, Jake Bugg.

více zde...

 

Přijede "drzý" i nesmělý mladík od Sherwoodského lesa, který otevře úvodní den 18. 8. nejstarší festivalové setkání pod horami.

11.04. 2016

První spolubojovník, první žluté poselství, mladík od Sherwoodského lesa z města Robina Hooda! V minulých dnech jsme vybubnovali první letošní hvězdu a nyní ji k vám, s dovolením,  posíláme. Bude jí v současnosti jeden z nejpopulárnějších písničkářů ze staré dobré Anglie slavící úspěchy doma, v západní Evropě i za oceánem, označovaný také za pokračovatele Boba Dylana, JAKE BUGG. Ten i celé naše Pow-Wow úvodní den 18. srpna zahájí. Bude to poprvé, kdy jedna z hlavních kapel podhorské setkání ke konci léta otevře. Navíc se bude jednat o Jakeovo premiérové festivalové vystoupení u nás. Jake Bugg představí isvou novou desku naplněnou současnou hudbou, která však vychází z kořenů, na nichž vznikl i tento festival. 

více zde...

 

Wakan-Tanka opět zazní nad podhorským ležením! Letošní Pow-Wow TrutnOFF věnujeme našemu náčelníkovi a jeho nedožitým osmdesátinám. Známe i datum.

24.03. 2016

TrutnOFF bude a známe i datum! I přesto, že to vypadalo, že se „Fotr všech festivalů“, jak je také nejstarší přehlídka svého druhu v zemi přezdívaná, pro letošní rok odmlčí a necháme odpočinout zemi, posvátné půdě, sobě i vám, nakonec bylo rozhodnuto, že vše bude jinak. TrutnOFF Open Air, přehlídka s výjimečnou tradicí, pohnutou historií i současností, se uskuteční v tradičním termínu 18. - 21. srpna. Znalí ví, že festival je ojedinělý i tím, že je každoročně vždy někomu věnován či něčemu zasvěcen nebo reaguje na aktuální společenské události. Ani letos tomu nebude jinak. 

více zde...

 

Hoka-hej!

9.03. 2016

Zdravíme ze staré dobré Anglie a independent setkání. Vypadá to, že nezávislé setkání Festival TrutnOFF bude i letos! Brzké Tam-Tamy přineseme příští týden. See You...! 

více zde...

 

Trutnoff & The Prodigy in Prague

4.09. 2015

Podupaná rudá zem se ještě nestačila vzpamatovat z festivalového setkání a nedávného koncertu The Prodigy, a je tady "TRUTNOFF in PRAGUE" - The Prodigy. Mimořádný a výjimečný koncert s omezenou kapacitou k sametovému listopadu. Praha, Forum Karlín 16. 11., vstupenky zde: http://bit.ly/1IDoFNt. See You Later....

 

více zde...

 

Festival Trutnoff zveřejňuje čtvrteční program prvního dne. Premiéru si u nás odbude židovský reggae zpěvák Matisyahu, celé setkání otevře bohoslužba a nejhlasitější česká kapela Boron.

14.08. 2015

Nejstarší přehlídka svého druhu Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční ve dnech 20. - 23. srpna, již tradičně nezveřejňuje časový program ani rozdělení kapel do jednotlivých dnů. V případě prvního čtvrtečního dne však dělá výjimku a poodhaluje tajemství a úvod svátečního setkání. Na festivalu vystoupí na devadesát kapel včetně britských Prodigy, Subways, metalové Gojiry či noblesního Ondřeje Havelky a horňácké cimbálovky. První návštěvníky budou pořadatelé vítat chlebem se solí a vegetariánským borščem. 

více zde...

 

Přidáváme další kapely. Na Trutnoff přijedou britští The Subways a poprvé našimi krajinami divoce prosviští kozácká jízda bez šavlí - Kozak System. Bude to divoká jízda našim ležením.

24.07. 2015

Na festival Trutnoff, magické setkání, které se uskuteční za necelé tři týdny od 20. do 23. srpna, přijede mladá britská rocková kapela Subways, která si před našimi wigwamy v roce 2008 odbyla svoji tuzemskou premiéru. Právě před sedmi lety jsme tuto říznou kapelu poprvé  představili českým squaw a spolubojovníkům. Mezitím se počet jejích fanoušků znásobil a popularita u nás i v Evropě strmě zvedla. Subways patří k ozdobám velkých hudebních přehlídek a od doby, kdy se poprvé objevili na Trutnoffském festivalu, bývají u nás jejich koncerty téměř vyprodány. Pozvání na naše setkání přijali s potěšením, velmi rychle jsme se domluvili. Bylo cítit, že se do našeho ležení rádi vrací a my se těšíme na ně. Subways doplní a ochutí letošní pestrobarevnou mozaiku a budou vedle Prodigy i metalové Gojiry tím energickým a ostrým divokým kořením. Pomyslnou třešničkou na dortu. Věříme, že překvapením budou i divocí kozáci bez šavlí – kapela Kozak System. 

více zde...

 

Přidáváme další kapely. Přijedou britští The Subways a poprvé do našich krajin přijedou ukrajinští kozáci bez šavlí - Kozak System. Divoce prosviští jak kozácká jízda našim ležením

22.07. 2015

Necelý měsíc, před magickým setkáním Trutnov Open Air Festival (Official Teepee) od 20. do 23. srpna, vybubnováváme, že do našeho ležení přijede mladá britská rocková kapela The Subways, která si před našimi wigwamy v roce 2008 odbyla svoji tuzemskou premiéru. Právě před sedmi lety jsme tuto říznou kapelu poprvé představili českým posluchačům. Od té doby se počet jejich fanoušků i popularita kapely u nás i v Evropě strmě zvedla a zněkolikanásobila.The Subwas doplní a ochutí letošní pestrobarevnou mozaiku a budou vedle The Prodigy i metalové Gojira tím energickým a ostrým divokým kořením. Pomyslnou třešničkou na dortu. Věříme, že překvapením budou divocí kozáci bez šavlí! K letošní dedikaci přijedou zahrát Kozak System. Věříme, že vás mile překvapí stejně, jako jsme z nich potěšeni a překvapeni my....

více zde...

 

Přesně za měsíc...

20.07. 2015

Přesně za měsíc touto dobou začne magické setkání. Kdo zažil a ví, nechť vypráví po večerech novicům u táborových ohňů. Těšíme se... See You Later....

více zde...

 

Trutnoff Open Air porušuje tradici. Dává do prodeje jednodenní vstupenky a užívá si rozmanitosti. Vedle Prodigy či metalu Gojira zahraje i cimbálovka a dívčí soubor z Kozojídek.

1.07. 2015

Legendární festival Trutnoff Open Air, který se uskuteční od 20. do 23. 8., porušuje jednu ze svých tradic. S příchodem prázdnin poprvé od roku 1990 dáváme do prodeje limitovaný počet jednodenních vstupenek. A to na den, kdy vystoupí hlavní kapela festivalu, britští Prodigy. Vedle Prodigy a nedávno oznámené metalové kapely Gojira vystoupí na festivalu i folkový dívčí soubor Rózinky z Kozojídek, Horňácká cimbálová muzika primáše Petra Mičky, Wabi Daněk nebo Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem. Festivalu se věnoval i poslední díl pořadu České televize Fenomén Underground, který odvysílala ČT Art premiérově v pátek 26. 6. ve 20:20 pod názvem Pokus o Woodstock. „To nejlepší nakonec,“ říkáme s nadsázkou. Shlédnout jej můžete na webu České televize zde:  www.fenomenunderground.cz.

více zde...

 

Metal Gojira i divoženka s houslemi. Letní setkání Trutnoff Open Air přitvrzuje. A oznamuje první pětku českých headlinerů.

12.06. 2015

Ke dni dětí, na sklonku měsíce sazenic a rozkvetlých stromů jsme přitvrdili. Přijedou francouzští představitelé moderního metalu Gojira, kteří jsou důkazem toho, že nové pohledy a svěží vítr může přijít i ze země Keltů, Franků a galského kohouta. Nejsou to žadní chroptiči a ortodoxní pohupovači hlavou, ale moderní metal. Gojira ukazuje nové směry, kudy by se jedna z odnoží metalu mohla ubírat.

více zde...

 

Odešel náš Rudý bratr ze spřáteleného kmene

6.06. 2015

Naše duše obchází smutek. Srdce se sevřela a hrdla stáhla. Hory, údolí i jižní pláně pláčou. Slova jsou těžce vyslovitelná. Odešel náš rudý bratr ze spřátelného kmene - Winnetou, Pierre Brice. Po našem náčelníku Václavovi a šamanu undergroundu Martinu Magorovi Jirousovi další náčelník. Vše se zastavilo, a to společné, co se událo, běželo v mysli jak v rychlém filmu. Odešel další z náčelníků.... A vzápětí Ludvík Vaculík. Zamávali nám téměř zároveň. Náčelník a šaman. Odněkud z katedrály města se v tu chvíli při cestě rozezněly zvony. Zněly stejně, jako v posledním díle, když umíral Winnetou… Uff… Byl to den smrti a odchodů.

více zde...

 

TrutnOFF odhaluje neokoukané tváře. Poprvé do Čech přijede představitel chasidského reggae, kultovní americký židovský zpěvák Matisyahu i pop punkoví New Found Glory.

20.05. 2015

Je máj. A v měsíci rozvetlých květů odhalujeme neokoukané tváře a další část programu. Přijedou kapely, které v našich teritoriích nikdy nevystoupily. Vedle hlavních hvězd The Prodigy, jejichž nové album sklízí víc než pozitivní ohlasy u fanoušků i kritiků, na letošní TrutnOFF Open Air Festival poprvé přijede zřejmě nejznámější americký židovský zpěvák reggae pod sluncem, kultovní Matisyahu. Svojí tuzemskou premiérou si projdou i průkopníci pop punku New Found Glory. Festival Trutnoff, se uskuteční od 20. do 23. 8. 2015 a je letos věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské toleranci.

více zde...

 

Festival TrutnOFF bude věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské toleranci. Podporu vyjádřil i kníže. Vybubnováváme i české kapely, které zahrají na festivalu poprvé.

8.05. 2015

Je máj. A v těchto květnových dnech prodchnutých vůní rozkvetlých stromů vybubnováváme letošní dedikaci. Už se stalo tradicí, že každý ročník legendárního Trutnoff Open Air Festivalu je někomu věnován či zasvěcen. I tím se odlišuje od jiných hudebních podniků. Obvykle na něm vystupují i účinkující, které byste jinde na jednom pódiu marně hledali, jak říkal Náčelník. Ani letos tomu nebude jinak.

 

více zde...

 

« zpět k novějším aktualitám

VIDEO and others ...

 

mfdnes

 dedication