DRUMMING NEWS

« zpět k novějším aktualitám

Lidovky.cz: Ducha festivalu lze přenést jinam, říká zakladatel Trutnoffa Martin Věchet

16.08. 2018

www.lidovky.cz/martin-vechet-trutnoff-rozhovor-d4t-/kultura.aspx?

Řadu let o víkendu kolem 21. srpna probíhal hudební festival Trutnoff. Letos už druhým rokem bude zet areál Na Bojišti prázdnotou. Zakladatel přehlídky Martin Věchet se svou typickou „indiánskou“ dikcí vysvětluje, jaké okolnosti pauzu zapříčinily a jakou má festival perspektivu do dalších let.

Trutnoff se přes různé pokusy s hledáním nového místa, které nevyšly, nakonec vloni nekonal. Nekoná se ani letos. Znamená to, že festival de facto neexistuje?

Nad úplným koncem jsme neuvažovali. I když už po ročníku 2015, jehož hlavními hvězdami byli The Prodigy, se ve vzduchu vznášelo, že v nejlepším je přestat. Nestojíme o žádnou mučednickou čelenku, ale fakta jsou jasná. Z územního plánu, který máme v rukou, je to jasné černé na bílém. Ze sedmdesáti procent pozemků, kde se festival odehrával, jsou stavební parcely. Vlastní je developeři blízcí ODS a radnici, která je nechala zasíťovat. Realitky je dnes nabízejí k prodeji. Na festivalových loukách může stát téměř cokoliv do výšky 15 metrů. Nevíte dne ani hodiny, kdy přijde někdo s nabitou kešení a řekne, že tady chce stavět. S festivalem našeho rozměru, s celosvětově známými kapelami a několika pódii se nepočítá a nemá zde perspektivu.

více zde...

 

Milé squaw a milí spolubojovníci,

23.07. 2018

jak víte, naše kultovní setkání má pauzu. Náš pravidelný rituál odpočívá. Necháváme odpočinout Matce Zemi, půdě, vám, sobě i lidem z našeho kmene. Symbolicky necelý měsíc před obvyklým konáním našeho Pow-Wow k vám přinášíme několik Tam-Tamových informací. A dobré zprávy na závěr.

I když jsme z Bojiště za mnoho zim i díky vám vytvořili kultovní místo prodchnuté energií výjimečných setkání, nemá bohužel festivalovou budoucnost pro setkání našeho rozměru. Nedávno se k nám dostaly plány, co bude dál s Bojištěm. Je z nich patrné, černé na bílém, jak si jeho příští časy představuje trutnovská radnice, která určuje jeho budoucí ráz a podobu. Pro bližší představu je zveřejňujeme a předkládáme i Vám. Nad většinou festivalového území se vznáší rypadla jak hladoví orli. Neví se dne ani hodiny, kdy přijde někdo s nabitou kešení a řekne, že tady chce stavět. Ortel byl vyřknut.
 


Klikni pro zvětšení

 

Nucený odchod, ale také symbolický návrat ke kořenům

Pozemky, které radnice určila k zastavění a nedávno nechala zasíťovat, tvořily sedmdesát procent festivalového území. Samotný areál Bojiště, představoval jen zlomek pozemků našeho slavnostního Pow-Wow. Čtvrtinu z přibližně jedenácti hektarů. I když z Bílého domu zaznívá něco jiného, další časy festivalového území nejsou příliš veselé.

Budoucnost Bojiště je pro naše setkání nejistá a náš festival tam již nemá perspektivu. Pozemky v bezprostřední blízkosti areálu jsou určeny ke komerčnímu využití nebo k bydlení. Může zde stát cokoliv – supermarket, sklady, bydlení. Baráky pro komerční využití do výšky 15 metrů. Co je jisté a z plánů jasné - s festivalem našeho rozměru s několika pódii a našimi kapelami se na tomto místě nepočítá. Osvícenost schází, invence pláče, jak hory po dešti. Nebyla vůle z Bílého domu pozemky uchránit před developery, aby se z nich nestala komerční zóna. Každá osvícená rada starších by udělala vše pro to, aby se pozemky podařilo uchránit a festival, který má navíc ve svém názvu jméno města a je díky němu známé, uchránil. Tady se stal naprostý opak. Radnice je na podnose připravila developerům. Všechny ostatní řeči o údajné podpoře festivalu z Bílého domu a jeho okolí, jsou jen alibistické a pokrytecké žvásty bezzubé báby.

 

Jak známo, pod horami vládne podivný režim s autoritativními rysy. Odplata za nepoklepávání po ramenou, občanské aktivity, projevení názoru a odmítnutí nechat se zmanipulovat na sebe nenechá dlouho čekat. Jak napsal před časem výstižně Respekt, který dělal reportáž o naší snaze přejmenovat ulici po náčelníkovi: „Kdo chce smírné zacházení radnice, nesmí kritizovat.“ Svých názorů a postojů, se slovy náčelníka, přirozeně vzdát nemíníme.

Je to v podstatě malý zázrak, že ten festival, dle šamana a gurua undergroundu Martina Jirouse manifestace radosti, přežil přes různé peripetie do dnešních dnů, třicet let v malém městě pod horami, za nímž končí koleje.

Vše dobré...

Vše špatné je ale k něčemu dobré. Po vyhlášení pauzy se nám nashromáždilo na dvě desítky nabídek z různých koutů naší země, které jsou nesrovnatelné s těmi, které nastavila trutnovská radnice. Místa to jsou zajímavá a pěkná, vstřícnost milá. Na původním místě pod horami není možné rozvíjet nové vize. A tady se otevírají nové dveře vnímání (s odkazem na The Doors of Perception). Tak uvidíme... Půjde-li vše dobře, mohli bychom se vrátit s našim rituálem a Pow-Wow příští rok nejspíše v jiných teritoriích se symbolickým návratem ke kořenům…

 

Užívejte prázdnin, slunka a See You....!

Geronimo Tribe

více zde...

 
aktualita

Festival Open Air Trutnov 84/87 – 2018, později TrutnOFF: PAUSA

30.04. 2018

Motto: Je to v podstatě malý zázrak, že ten festival, slovy Martina Magora – Manifestace radosti, přežil (přes různé peripetie) až do dnešních dnů 30 let v malém městě pod horami, za nímž končí koleje.

Martin „Geronimo“ Věchet                                                                                                  

Open Air Festival TrutnOFF, přezdívaný také „Český Woodstock“, „Fótr všech festivalů“ či „Festival s názorem“, je nejstarším festivalem svého druhu v naší zemi a na Slovensku. Jeho kořeny sahají k undergroundu počátku osmdesátých let. Vznikl neoficiálně v roce 1984, kdy první pokus o malý festival ve Starých Bukách u Trutnova rozehnala tehdejší Státní bezpečnost. Druhý pokus se měl uskutečnit v roce 1987 pod názvem „Východočeský Woodstock“ ve Volanově u Trutnova, ale i ten společně s jeho účastníky z celé Československé republiky tři dny StB rozháněla, organizátory Františka „Čuňase“ Stárka a Martina „Geronima“ Věcheta zatkla, od domu odpojila proud a pozemek nechala postříkat močůvkou. Od roku 1990 se festival pořádá v Trutnově na Bojišti.

více zde...

 

Kmenové setkání a ojedinělý bytový koncert v měsíci dlouhých nocí a hladu. Plastici "v obýváku” a divadlo.

12.02. 2018

 

Králové sametového podzemí a zimní kmenové setkání v rámci “Malého festivalu na Malé Úpě". Výjimečné Pow-Wow a koncert, který se nemusí opakovat... Druhý den ve znamení divadla Víti Marčíka. Pátek 16.2. Pomezní Boudy, Malá Úpa - Krkonoše. 
Buď vítán, kdo v dobrém přicházíš…

Wakan-Tanka!

více zde...

 
aktualita

Dnes, 17. 8., by začalo na Bojišti či na loukách nad Hrádečkem festivalové Pow-Wow s oslavou k jeho 30. a 33 narozeninám.

17.08. 2017

Ze známých důvodu se bohužel ani v Trutnově ani za městem pod horami letos neuskuteční. Zatímco se těšíme na příští rok a poohlížíme po nových talentech (viz foto) , je pěkné se z různých stran doslýchat, že si připravujete spontánně rozličná setkání sami. Podporujeme je i Vás ve všech nezávislých aktivitách, kterými si budete připomínat festivalové společenství, ať na Bojišti, doma nebo louce. Připravujme se na příchod věcí budoucích a v zimním období dlouhých nocí Vás zveme na "Malý Festival na Malé Úpě”. Po roční pauze se těšíme v zimě či příští léto na shledání. See You… Opatrujte se!

více zde...

 

Rozhovor pro Aktualne.cz, k letošní roční přestávce, jak to bylo i bude: V deset konec hraní? Jak za protektorátu - zatemnit a spát!

1.07. 2017

Nejstarší český bigbítový festival v Trutnově, který už v letech 1984 a 1987 rozehnala komunistická policie, bude příští rok pokračovat - třebaže někde jinde a v jiné podobě. Slibuje to jeho organizátor Martin Věchet. Letošní ročník už je však kvůli odporu obce Mladé Buky, v jejímž katastru se festival měl nově konat, ztracený.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz 
autor: Martin Biben

více zde...

 
aktualita

K roční pauze... Milé squaw, vážení a stateční spolubojovníci a přátelé.

29.06. 2017

Před začátkem prázdnin ještě než se rozjedete na cesty, vybubnováváme, že letošní narozeninová oslava a setkání, Open Air Festival – Workshop se bohužel neuskuteční v podobě, jak jsme zamýšleli. Necháme odpočinout sobě, vám i Matce Zemi, kde se festival dvacet šest let odehrával.

více zde...

 
aktualita

Hoka-hej, milé squaw a spolubojovníci, pár aktuálních tam-tamů k letošnímu plánovanému Pow-Wow na soukromých loukách nad Hrádečkem

17.06. 2017

Jak víte, oslavu 30. a neoficiálních 33. narozenin našeho festivalového setkání jsme se rozhodli uskutečnit v duchu připomínky jeho počátků – na soukromé louce a v komornější atmosféře spiklenecké pospolitosti.Poté, když nebyl dlouho znám nový nájemce Bojiště a trutnovská radnice až v únoru oznámila, kdo bude jeho správcem, našli jsme si pro letošní rok nové místo na soukromých pozemcích v okraji obce před Trutnovem. Symbolicky nedaleko místa, kde vše vznikalo – nad Hrádečkem našeho náčelníka. Zpátky ke kořenům na louku. Setkání má evokovat okolnosti jeho vzniku, bohužel možná až příliš... 

více zde...

 

Z tisku: Úřady chtějí, aby trutnovský festival utichl ve 22 hodin

30.05. 2017

Městys Mladé Buky dal českému Woodstocku přesunutému letos do krkonošské obce z Trutnova vražedné podmínky. V případě někdejšího TrutnOff Open Air, dnes Open Air Workshop a Zahradní slavnost, radnice trvá na nočním klidu od 22 hodin, možnosti půlmiliónové kauce a nestandardním, dvacetiprocentním odvodu ze vstupného.

(novinky.cz)

více zde...

 
aktualita

Rozhodnuto: Festival Trutnoff oslaví své 30. a 33. narozeniny návratem ke kořenům a uskuteční se jako Open Air Workshop u epicentra svého vzniku – na zelené louce u Hrádečku. Podobně jako v roce 1987

25.05. 2017

S měsícem sazenic a rozkvetlých luk legendární festival Trutnoff ukončuje spekulace, které se okolo jeho letošního konání vytvořily. Nejstarší festival svého druhu, přezdívaný také jako Český Woodstock, se ve dnech 17. - 20. srpna vrátí ke kořenům. Ke svým třicátým a neoficiálně třiatřicátým narozeninám se uskuteční jako Open Air Workshop - Birthday Celebration, stejně jako v roce 1987 na soukromé louce poblíž epicentra svého vzniku – nad Hrádečkem svého náčelníka Václava Havla. Místo i rozměr jeho konání jsou více než symbolické.

více zde...

 

Hoka-Hej, v nebližších dnech vybubnujeme zprávy o letošním místě narozeninového Pow-Wow

25.04. 2017

jak jsme již uvedli, 17. - 20. srpna připravujeme k 33 a kulatým 30 narozeninám slavnostní Open Air Workshop, který by měl evokovat počátky festivalu a být připomínkou okolností jeho vzniku. Narodil se v roce 1984 v hospodě a následně v roce 1987 na soukromé louce, kdy dostal název „Východočeský Woodstock“. Jak to tehdy dopadlo víme. Po porodních bolestech jej místo rozzářených tváří a plácnutí přes zadnici uvítaly rány obuchem a zasmušilé obličeje v uniformách. Oba festivaly a jejich účastníky rozehnala Státní bezpečnost a organizátory pozatýkala. Od baráku odpojili proud a pozemek nechali postříkat močůvkou. V prvém případě kmenoví spiklenci po rozehnaném festivalu našli zázemí a azyl na Hrádečku u našeho náčelníka, kam je hostitel pozval. I v druhém případě u toho byl Václav Havel, když opět pomohl a nechal u sebe ve stodole schovat aparaturu před estébákama. Letos bychom si chtěli připomenout festivalové počátky trochu neobvykle a přitom podobně - na soukromé louce s wigwamy za zády, v přátelském prostředí pospolitosti a sounáležitosti. V atmosféře vzájemného porozumění a tolerance, kdy k sobě hudebníci a spolubojovníci měli a budou mít blíž.

více zde...

 

Open Air Festivalu TrutnOFF 84/87 – 2017 k situaci okolo Bojiště v Trutnově a k jubilejním třiceti letům festivalu

10.03. 2017

Obvykle jsme touto dobou ohlašovali k nejstaršímu hudebnímu festivalu svého druhu v zemi, první zahraniční i tuzemské kapely. Letos tomu však není a nemuže být.

více zde...

 

Trutnoff jako Český Woodstock opět nezklamal. Pohrdání si kvůli Jakešovi nezaslouží

22.08. 2016

Trutnoff Open Air Festival, přezdívaný "Český Woodstock", se i letos tradičně konal v areálu Na Bojišti. Letos byl věnován nedožitým osmdesátinám Václava Havla.

více zde...

 

Zveřejňujeme čtvrteční program!

17.08. 2016

Tradičně zveřejňujeme program prvního dne festivalového setkání... Ostatní střípky z letošního Pow-Wow na místě červené půdy v obklopení lesů a hor... Hoka-héj! Těšíte se?

více zde...

 

Underground na Trutnoff Open Air – přijedou předchůdci Plastiků The Primitives Group, kubánští disidenti Porno Para Ricardo. Tradičně zveřejňujeme čtvrteční program – festival netradičně zahájí jedna z hvězda Jake Bugg.

16.08. 2016

Do podhorského ležení Trutnoff Open Air sice nepřijedou Plastic People of the Universe, kteří se v průběhu roku rozpadli ve dva subjekty, ale objeví se jejich předchůdci, z nichž vzešli – The Primitives Group. Odehrají zde jediný festivalový koncert k pade sáti letům této kapely sametového podzemí. Na festival s undergroundovými kořeny přijede také výjimečná disidentská kapela z Kuby – Porno Para Ricardo. Součástí festivalu bude také doprovodný program – autorské čtení indiánských pohádek a debata s Jáchymem Topolem, historikem Petrem Blažkem, promítání méně známých fotografií z disidentského prostředí Ondřeje Němce nebo debata s projekci k propagandě ve filmu s Petruškou Šustrovou Trutnoff Open Air Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na trutnovském Bojišti. Zítra jej zahájí netradične v 18:30 hvězda z britského ostrova JAKE BUGG.

více zde...

 

15.08. 2016

více zde...

 

Změna v programu - dobře míněný dárek někdy může změnit dobře míněný úmysl

15.08. 2016

S lítostí v srdci jsme přijali, že na naše Pow-Wow bohužel nepřijede Rišo Müller a jeho vystoupení jsme nuceni přeložit na příště, slovy bratrské země na budúce. Někdy se stane, že dobře míněný dárek a snaha udělat druhému radost se může potkat s neúmyslným odebráním radosti jiným. Bohužel to v tomto případě nastalo. Stala se zcela lidská věc. Rišo dostal od nejbližších překvapivý, neočekávaný a milý dárek - letenku do zahraničí. Bohužel nevědomky s odletem den před plánovaným vystoupením. Oboustrannně jsme se snažili věc vyřešit, ale po vzájemné domluvě koncert nakonec překládáme na příště. Rišovi přejeme vše dobré a vám se omlouváme za odložení jedné z letošních radostí. Máme se na co těšit příště. Tož nabudúce….!

více zde...

 

Trutnoff v závěru roztancují Parov Stelar, znít bude metal i country

14.08. 2016

Hoka-héj! Poslední tištěné a nejlevnější "samizdatové" vstupenky za 1400 žabích kůží na objednání do zítřka 12:00 hod. Dál už pojedou jen e-tickety. Objednávky na: www.festivaltrutnoff.cz. See You Soon...!

více zde...

 

Objednávky vstupenek za cenu 1.400,- Kč do pondělního poledne!!!

13.08. 2016


Objednávky tištěných vstupenek za cenu 1.400,- Kč bude možno do pondělí 15.8. do 12:00! Objednávat vstupenky na dobírku můžete ještě nyní ZDE! 

Dále bude možno vstupenky zakoupit v kamenných předprodejích do čtvrtka 18.8. do 12:00. Seznam předprodejních míst naleznete ZDE.

Cena vstupenky na místě bude 1.650,- Kč.

více zde...

 

TRUTNOF FESTIVAL 2016:

9.08. 2016

Skunk Anansie, Parov Stelar, Soulfly, Jake Bugg, Fear Factory, Fat Freddy's Drop nebo nebo Visací zámek, J. Schmitzer, SPS či Orchestr VH. Punk, folk, ethno, underground, teepee a duch kozy Agáty...:). Legendárni Skunk Anansie s energicky rtuťovitou zpěvačkou Skin poženou svojí divokou show letošní setkání do samotného před finále... Více z programu a tickets: www.festivaltrutnoff.cz/tickets.

více zde...

 

Na TrutnOFF poprvé přijede Richard Müller s kapelou a z Nového Zélandu přiletí Fat Freddy´s Drop. Z Moravy dojede dívčí soubor Rózinky z Kozojídek i cimbálovka z Horňácka.

1.07. 2016

Tam-Tamy z hor opět duní... TrutnOFF Open Air Festival si hraje s rozmanitostí a ještě před rozjezdy na prázdniny oznamuje další novinky v programu. Na hudební přehlídku s indiánským duchem a kořeny v undergroundu z počátku osmdesátých let minulého století přijede poprvé Richard Müller s kapelou. Tradiční pestrobarevnou mozaiku doplní novozelándská skupina Fat Freddy's Drop, která si v podhorském ležení odbude své první vystoupení v naší zemi, dívčí soubor Rózinky z Kozojídek i horňácká cimbálovka. Trutnoff Open Air Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na trutnovském Bojišti. 

více zde...

 

Trochu country, trochu metal. Na Trutnoff míří Soulfly, Křesťan i Dobeš

20.06. 2016

Trutnovský festival se tvrdé hudbě nebrání. Letos bude k zástupcům metalu patřit i skupina Soulfly někdejšího zpěváka brazilské Sepultury Maxe Cavalery. S oběma uskupeními už má zdejší publikum zkušenost.

více zde...

 

TrutnOFF přidává Skunk Anansie, The Dreadnoughts a „novodobého Toma Waitse“ Bena Caplana. Jedním z tuzemských headlinerů budou Stromboli.

1.06. 2016

Ke dni dětí jsme tradičně vybubnovali další uskupení ze zahraničních i tuzemských teritorií. Svěží elektroswing Parov Stelar, industriální metal Fear Factory a populárního písníčkáře Jakea Bugga doplní alternativní rock legendárních Skunk Anansie s energicky rtuťovitou zpěvačkou Skin. S britskými Skunk Anansie se v programu objeví také dvojice inerpretů z Kanady, folk-punkoví The Dreadnoughts a řádně vousatý Ben Caplan, evokující Toma Waitse v jeho raných dobách. Ten by se mohl i stát jedním z neočekávaných překvapení a vrcholů z alternativního ranku festivalu. Doporučujeme k poslechu. Tuzemskými headlinery budou mimo jiné Stromboli. TrutnOFF Open Air se letos uskuteční v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na Bojišti a bude věnován nedožitým osmdesátinám náčelníka Václava Havla.

více zde...

 

Několik vět k setkání "mokasíny vs. polobotky"

27.05. 2016

S dovolením několik vět k přehnané vlně okolo setkání Geronima s bývalým udržovatelem komunistického ohně a představitelem konce totalitní moci Miloušem Jakešem, které se uskutečnilo desátého dubna v rámci natáčení filmového dokumentu „Milda“.

více zde...

 

TrutnOFF přitvrzuje. Krakonošovi opět poposkočí pokličky. Přijedou metaloví Fear Factory, ale i Jaroslav Uhlíř.

17.05. 2016

Po přehnané vlně zájmu okolo setkání „mokasíny vs. polobotky“ při natáčení dokumentárního filmu „Milda“, zveřejňujeme další kapely, z metalového i folkového ranku. K již dříve ohlášenému zpěvákovi Jakeu Buggovi či elektroswingovým Parov Stelar přibývají metaloví Fear Factory, ale i Jaroslav Uhlíř. Pořadatelé festivalu TrutnOFF, Českého Woodstocku, jak je také nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi přezdívaná, který proběhne na podhorském Bojišti od 18. do 21. srpna, také oznamují další tuzemské kapely. Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla. Zahájí jej ve čtvrtek 18. srpna neobvykle jedna z jeho hvězd, populární britský písničkář Jake Bugg s kapelou.

více zde...

 

Ohlašujeme další z hlavních kapel. Mokasíny squaw a bojovníků v podhorském ležení Na Bojišti roztančí elektroswingoví Parov Stelar.

24.04. 2016

V horách mizí poslední zbytky sněhu, a to je čas pro náš podhorský kmen, který rozšiřuje svou žánrovou pestrost a vybubnovává další z hlavních kapel letošního Pow-Wow, TrutnOFF Open Air Festivalu. Ten se uskuteční v tradičním termínu 18. - 21. srpna. „Srdce kmenových squaw a bojovníků v našem podhorském ležení oblaží a mokasíny roztančí uskupení, které obléklo svůj styl do elegance smokingů swingu a noblesních tančíren třicátých let minulého století. Elektroswingoví PAROV STELAR. Společenství, které je v současnosti na svém vrcholu a nejen u nás velmi oblíbené,“ ohlašujeme z našich horských i jižních wigwamů. Tradiční hudební přehlídku věnujeme osmdesátinám našeho náčelníka Václava Havla a začíná ve čtvrtek 18. srpna, kdy ji v sedm hodin večer zahájí další hvězda festivalu, Jake Bugg.

více zde...

 

Přijede "drzý" i nesmělý mladík od Sherwoodského lesa, který otevře úvodní den 18. 8. nejstarší festivalové setkání pod horami.

11.04. 2016

První spolubojovník, první žluté poselství, mladík od Sherwoodského lesa z města Robina Hooda! V minulých dnech jsme vybubnovali první letošní hvězdu a nyní ji k vám, s dovolením,  posíláme. Bude jí v současnosti jeden z nejpopulárnějších písničkářů ze staré dobré Anglie slavící úspěchy doma, v západní Evropě i za oceánem, označovaný také za pokračovatele Boba Dylana, JAKE BUGG. Ten i celé naše Pow-Wow úvodní den 18. srpna zahájí. Bude to poprvé, kdy jedna z hlavních kapel podhorské setkání ke konci léta otevře. Navíc se bude jednat o Jakeovo premiérové festivalové vystoupení u nás. Jake Bugg představí isvou novou desku naplněnou současnou hudbou, která však vychází z kořenů, na nichž vznikl i tento festival. 

více zde...

 

Wakan-Tanka opět zazní nad podhorským ležením! Letošní Pow-Wow TrutnOFF věnujeme našemu náčelníkovi a jeho nedožitým osmdesátinám. Známe i datum.

24.03. 2016

TrutnOFF bude a známe i datum! I přesto, že to vypadalo, že se „Fotr všech festivalů“, jak je také nejstarší přehlídka svého druhu v zemi přezdívaná, pro letošní rok odmlčí a necháme odpočinout zemi, posvátné půdě, sobě i vám, nakonec bylo rozhodnuto, že vše bude jinak. TrutnOFF Open Air, přehlídka s výjimečnou tradicí, pohnutou historií i současností, se uskuteční v tradičním termínu 18. - 21. srpna. Znalí ví, že festival je ojedinělý i tím, že je každoročně vždy někomu věnován či něčemu zasvěcen nebo reaguje na aktuální společenské události. Ani letos tomu nebude jinak. 

více zde...

 

Hoka-hej!

9.03. 2016

Zdravíme ze staré dobré Anglie a independent setkání. Vypadá to, že nezávislé setkání Festival TrutnOFF bude i letos! Brzké Tam-Tamy přineseme příští týden. See You...! 

více zde...

 

Trutnoff & The Prodigy in Prague

4.09. 2015

Podupaná rudá zem se ještě nestačila vzpamatovat z festivalového setkání a nedávného koncertu The Prodigy, a je tady "TRUTNOFF in PRAGUE" - The Prodigy. Mimořádný a výjimečný koncert s omezenou kapacitou k sametovému listopadu. Praha, Forum Karlín 16. 11., vstupenky zde: http://bit.ly/1IDoFNt. See You Later....

 

více zde...

 

Festival Trutnoff zveřejňuje čtvrteční program prvního dne. Premiéru si u nás odbude židovský reggae zpěvák Matisyahu, celé setkání otevře bohoslužba a nejhlasitější česká kapela Boron.

14.08. 2015

Nejstarší přehlídka svého druhu Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční ve dnech 20. - 23. srpna, již tradičně nezveřejňuje časový program ani rozdělení kapel do jednotlivých dnů. V případě prvního čtvrtečního dne však dělá výjimku a poodhaluje tajemství a úvod svátečního setkání. Na festivalu vystoupí na devadesát kapel včetně britských Prodigy, Subways, metalové Gojiry či noblesního Ondřeje Havelky a horňácké cimbálovky. První návštěvníky budou pořadatelé vítat chlebem se solí a vegetariánským borščem. 

více zde...

 

Přidáváme další kapely. Na Trutnoff přijedou britští The Subways a poprvé našimi krajinami divoce prosviští kozácká jízda bez šavlí - Kozak System. Bude to divoká jízda našim ležením.

24.07. 2015

Na festival Trutnoff, magické setkání, které se uskuteční za necelé tři týdny od 20. do 23. srpna, přijede mladá britská rocková kapela Subways, která si před našimi wigwamy v roce 2008 odbyla svoji tuzemskou premiéru. Právě před sedmi lety jsme tuto říznou kapelu poprvé  představili českým squaw a spolubojovníkům. Mezitím se počet jejích fanoušků znásobil a popularita u nás i v Evropě strmě zvedla. Subways patří k ozdobám velkých hudebních přehlídek a od doby, kdy se poprvé objevili na Trutnoffském festivalu, bývají u nás jejich koncerty téměř vyprodány. Pozvání na naše setkání přijali s potěšením, velmi rychle jsme se domluvili. Bylo cítit, že se do našeho ležení rádi vrací a my se těšíme na ně. Subways doplní a ochutí letošní pestrobarevnou mozaiku a budou vedle Prodigy i metalové Gojiry tím energickým a ostrým divokým kořením. Pomyslnou třešničkou na dortu. Věříme, že překvapením budou i divocí kozáci bez šavlí – kapela Kozak System. 

více zde...

 

Přidáváme další kapely. Přijedou britští The Subways a poprvé do našich krajin přijedou ukrajinští kozáci bez šavlí - Kozak System. Divoce prosviští jak kozácká jízda našim ležením

22.07. 2015

Necelý měsíc, před magickým setkáním Trutnov Open Air Festival (Official Teepee) od 20. do 23. srpna, vybubnováváme, že do našeho ležení přijede mladá britská rocková kapela The Subways, která si před našimi wigwamy v roce 2008 odbyla svoji tuzemskou premiéru. Právě před sedmi lety jsme tuto říznou kapelu poprvé představili českým posluchačům. Od té doby se počet jejich fanoušků i popularita kapely u nás i v Evropě strmě zvedla a zněkolikanásobila.The Subwas doplní a ochutí letošní pestrobarevnou mozaiku a budou vedle The Prodigy i metalové Gojira tím energickým a ostrým divokým kořením. Pomyslnou třešničkou na dortu. Věříme, že překvapením budou divocí kozáci bez šavlí! K letošní dedikaci přijedou zahrát Kozak System. Věříme, že vás mile překvapí stejně, jako jsme z nich potěšeni a překvapeni my....

více zde...

 

Přesně za měsíc...

20.07. 2015

Přesně za měsíc touto dobou začne magické setkání. Kdo zažil a ví, nechť vypráví po večerech novicům u táborových ohňů. Těšíme se... See You Later....

více zde...

 

Trutnoff Open Air porušuje tradici. Dává do prodeje jednodenní vstupenky a užívá si rozmanitosti. Vedle Prodigy či metalu Gojira zahraje i cimbálovka a dívčí soubor z Kozojídek.

1.07. 2015

Legendární festival Trutnoff Open Air, který se uskuteční od 20. do 23. 8., porušuje jednu ze svých tradic. S příchodem prázdnin poprvé od roku 1990 dáváme do prodeje limitovaný počet jednodenních vstupenek. A to na den, kdy vystoupí hlavní kapela festivalu, britští Prodigy. Vedle Prodigy a nedávno oznámené metalové kapely Gojira vystoupí na festivalu i folkový dívčí soubor Rózinky z Kozojídek, Horňácká cimbálová muzika primáše Petra Mičky, Wabi Daněk nebo Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem. Festivalu se věnoval i poslední díl pořadu České televize Fenomén Underground, který odvysílala ČT Art premiérově v pátek 26. 6. ve 20:20 pod názvem Pokus o Woodstock. „To nejlepší nakonec,“ říkáme s nadsázkou. Shlédnout jej můžete na webu České televize zde:  www.fenomenunderground.cz.

více zde...

 

Metal Gojira i divoženka s houslemi. Letní setkání Trutnoff Open Air přitvrzuje. A oznamuje první pětku českých headlinerů.

12.06. 2015

Ke dni dětí, na sklonku měsíce sazenic a rozkvetlých stromů jsme přitvrdili. Přijedou francouzští představitelé moderního metalu Gojira, kteří jsou důkazem toho, že nové pohledy a svěží vítr může přijít i ze země Keltů, Franků a galského kohouta. Nejsou to žadní chroptiči a ortodoxní pohupovači hlavou, ale moderní metal. Gojira ukazuje nové směry, kudy by se jedna z odnoží metalu mohla ubírat.

více zde...

 

Odešel náš Rudý bratr ze spřáteleného kmene

6.06. 2015

Naše duše obchází smutek. Srdce se sevřela a hrdla stáhla. Hory, údolí i jižní pláně pláčou. Slova jsou těžce vyslovitelná. Odešel náš rudý bratr ze spřátelného kmene - Winnetou, Pierre Brice. Po našem náčelníku Václavovi a šamanu undergroundu Martinu Magorovi Jirousovi další náčelník. Vše se zastavilo, a to společné, co se událo, běželo v mysli jak v rychlém filmu. Odešel další z náčelníků.... A vzápětí Ludvík Vaculík. Zamávali nám téměř zároveň. Náčelník a šaman. Odněkud z katedrály města se v tu chvíli při cestě rozezněly zvony. Zněly stejně, jako v posledním díle, když umíral Winnetou… Uff… Byl to den smrti a odchodů.

více zde...

 

TrutnOFF odhaluje neokoukané tváře. Poprvé do Čech přijede představitel chasidského reggae, kultovní americký židovský zpěvák Matisyahu i pop punkoví New Found Glory.

20.05. 2015

Je máj. A v měsíci rozvetlých květů odhalujeme neokoukané tváře a další část programu. Přijedou kapely, které v našich teritoriích nikdy nevystoupily. Vedle hlavních hvězd The Prodigy, jejichž nové album sklízí víc než pozitivní ohlasy u fanoušků i kritiků, na letošní TrutnOFF Open Air Festival poprvé přijede zřejmě nejznámější americký židovský zpěvák reggae pod sluncem, kultovní Matisyahu. Svojí tuzemskou premiérou si projdou i průkopníci pop punku New Found Glory. Festival Trutnoff, se uskuteční od 20. do 23. 8. 2015 a je letos věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské toleranci.

více zde...

 

Festival TrutnOFF bude věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské toleranci. Podporu vyjádřil i kníže. Vybubnováváme i české kapely, které zahrají na festivalu poprvé.

8.05. 2015

Je máj. A v těchto květnových dnech prodchnutých vůní rozkvetlých stromů vybubnováváme letošní dedikaci. Už se stalo tradicí, že každý ročník legendárního Trutnoff Open Air Festivalu je někomu věnován či zasvěcen. I tím se odlišuje od jiných hudebních podniků. Obvykle na něm vystupují i účinkující, které byste jinde na jednom pódiu marně hledali, jak říkal Náčelník. Ani letos tomu nebude jinak.

 

více zde...

 

Jedny z první tuzemských vlaštovek.

30.04. 2015

 

Jedny z první tuzemských vlaštovek červenou půdou nepolíbenými, rozšiřující obzory a posouvající hranice letošního setkání... křestem si projdou a poprvé vystoupí: Nylon Jail, Vladivojna La Chia & Banana, Vložte kočku a Voxel.

více zde...

 

Na Trutnoff Open Air přijedou The Prodigy! Tradiční a nejstarší festival svého druhu kultovní Trutnoff Open Air zná i datum letošního setkání. Uskuteční se od 20. do 23. srpna.

27.03. 2015

S táním sněhu v horách vybubnováváme, že jsme k našim wigwamům přizvali a do našeho ležení přijedou The Prodigy. Kultovní kapela, která předběhla svou dobu, bude vyvrcholením letošního setkání a jeho šamanskou a divokou tečkou. S Prodigy festival opět posouvá své hranice a rozšiřuje svůj záběr. Možná je to pro někoho překvapivé, ale věříme, že si jejich rytmy zaryté v srdcích budou mnozí rozvážet do svých domovů po celé republice i za její teritoria ještě dlouho po jejich odeznění. Festival se uskuteční od 20. do 23. srpna.

 

 

více zde...

 

Vše dobré...

1.01. 2015

Statečná srdce, pevnou mysl a ducha vznášejícího se orla.
Ze zimního wigwamu vám všem!
Wakan-Tanka!

více zde...

 

Bylo to famózní... Děkujeme

22.08. 2014


Děkujeme VÁM všem, děkujeme Nejvyšší Mocnosti, náčelníkovi, guruovi Magorovi a Jagannáthovi, že nad námi drželi ochrannou ruku. Děkujeme za ty čtyři dny pospolitosti a přátelství. Děkujeme za pár kapek - jakoby se vytvořila po celou dobu okolo našeho ležení ochranná bariéra... Diky. Bylo to skělé!

 

více zde...

 

13.08. 2014

více zde...

 

Wakan tanka. Informace k dopravě

13.08. 2014

Vzhledem k omezení dopravy v obci Kocbeře, kde se čekají fronty na semaforech doporučujeme využít jiné trasy při cestě na festival.
Směr od Hradce Králové - v Jaroměři pokračovat přes Českou Skalici, Rtyni v Podkrkonoší a Úpici.
Směr od Prahy - po dálnici do Mladé Boleslavi, dále Jičín a přes Novou Paku do Trutnova.


   

 

 

více zde...

 

Trutnoff porušuje tradici a zveřejňuje čas vystoupení Patti Smith

13.08. 2014

iDnes: Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční ve dnech 14. - 17. 8., i přes letitou tradici, že předem nezveřejňuje časový program ani rozdělení kapel do jednotlivých dnů, letos mimořádně poodhaluje tajemství. Sděluje, že hlavní hvězda festivalu Patti Smith zazpívá v sobotu.

více zde...

 

Trutnovský Woodstock zveřejňuje čtvrteční program prvního dne. Zahájí jej bohoslužba a hobbit Frodo. Vystoupí v zahraničí populární Triggerfinger a novodobí taneční hippies Crystal Fighters.

5.08. 2014

Vybubnováváme a zveřejňujeme program prvního dne. Trutnoffský Woodstock zahájí ve čtvrtek 14. srpna ekumenická bohoslužba a festival uvede hobbit Frodo z Pána prstenů a Hobbita, známý americký herec Elijah Wood. „Celý festival nejprve při kmenovém obřadu pozdraví, slavnostně uvede a zahájí. Poté se odebere do Undergroundového stanu Ivana M. Jirouse, kde nebude stříhat ušima, ale míchat své desky. Bude to Neočekávaný dýchánek a k této hobití slavnosti a tanci se rádi přidáme i my,“ nastiňuje program vzácné návštěvy Geronimo, který festival před třiceti lety založil. Elijah Wood přijede s projektem Wooden Wisdom & DJ Fitz. První den trutnovského Woodstocku vystoupí několik dalších zahraničních kapel – belgičtí rockeři v sáčkách Triggerfinger, španělsko-londýnští taneční novodobí hippies Crystal Fighters, ale i české legendy – Michal Prokop s Framus Five či punkový Visací zámek.Brány magické planety na Bojišti se otevřou v 16 hodin a o dvě hodiny později začne dění na hlavní scéně.

více zde...

 

U nás se za Camp ani parkování neplatí...!

4.08. 2014


  

Za Camp ani parkování se u nás neplatí...! It's Grátis. Za 11 dní See You...! See You in 11 days...!

více zde...

 

Trutnoff doplňuje programovou mozaiku. Přijedou novodobí hippies Crystal Fighters, dechovka Boban & Marko Markovič Orchestra i etno-elektronická N.O.H.A

2.07. 2014


 

S příchodem prázdnin doplňujeme letošní pestrobarevnou mozaiku. Na Trutnoffský Woodstock, letos přejmenovaný na Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, přijedou novodobí taneční hippies, temperamentní španělští Baskové Crystal Fighters, kteří se usídlili v Londýně a křižují naši planetu s tradičním baskickým folklórem naroubovaným na rytmy současné elektroniky i ostrých kytar. S energií nabitou slunkem přijede také balkánská dechovka, známá  z Kusturicových filmů, Boban i Marko Markovič Orchestra a u nás velmi oblíbená N.O.H.A. Věříme, že roztančí mokasíny při našem Pow-Wow v měsíci zrní a dozrávající trávy. Těšíme se…

 

více zde...

 

Vybubnováváme Malý zázrak: Na Trutnoff přijede Jiří Suchý! Jako host s ním vystoupí královna festivalu Eva Pilarová

25.06. 2014

Přijede vzácná návštěva. O to vzácnější, že Jiří Suchý na žádné hudební festivaly hrát nejezdí. Bude se jednat o výjimečné a mimořádné vystoupení, navíc s hostem – naší královnou...“
Marta „Indiánka“ Věchetová, Open Air Festivalu Trutnoff - Czech Woodstock

Na legendární Trutnoff Open Air Festival – Český Woodstock (14. – 17. srpna), který bude letos věnován obětem u Sand Creeku a ideálům 17. listopadu, přijede speciální návštěva - legendární zpěvák a divadelník několika generací Jiří Suchý! A nepřijede sám. Přiveze si celý orchestr z divadla Semafor a navíc jako host v rámci jeho pásma vystoupí královna festivalu, Eva Pilarová,která v populárním divadle v šedesátých letech společně s Waldemarem Matuškou a Karlem Štědrým působila. S Jiřím Suchým, zakladatelem divadla Semafor, jsme se domlouvali již několik let. Slovo dalo slovu však až nyní.

 

více zde...

 

Woodstock Trutnoff přitvrzuje. Přijedou Cradle of Filth a Kreator

21.06. 2014

Přitvrzujeme. Pod hory přijedou metaloví Cradle Of Filth a Kreator. Je už tradicí, že na Českém Woodstocku, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, vystupují mezi alternativními a undergroundovými kapelami či folkovými zpěváky i tvrdé kapely jakoby z jiného světa. A sklízí úspěch stejně, jako třeba Jiří Schmitzer nebo královna festivalu Eva Pilarová. Tentokrát však přijedou rozvibrovat naše území hned dvě kapely. Cradle of Filth a Kreator sepokusí nadzdvihnout Krakonošovi pokličky a pohnout základy nových betonových staveb, které pohlcují louky festivalu a ukrajují jeho půdu.Legendární Kreator, kteří spolu s Destruction a Sodom patří k velké trojce německého thrash metalu, zná snad každý, alespoň podle názvu a nášivek s jejich logem. Koncerty Cradle bývají metalovým divadlem, navíc s českým bubeníkem, který se už stal regulérně součástí kapely. Obě kapely mají svůj příběh, stejně jako naše festivalové setkání. 

více zde...

 

Trutnoff zahájí hobit! Na Český Woodstock – Trutnoff přijede Frodo. Nebude stříhat ušima, ale míchat desky a celý festival uvede.

20.06. 2014

Vybubnováváme: Na legendární Český Woodstock - Trutnoff, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, přijede hobit Frodo z Pána prstenů a Hobbita, ale i úchylák Kevin z  kultovního Tarantinova a Rodriguezova filmu Sin City, známý americký herec Elijah Wood. Přiveze své desky, pozdraví a zahájí festival. Po loňské návštěvě náčelníka Apačů Winnetoua uvítáme představitele hobitů ze Společenstva prstenu. Frodo celý festival nejprve při kmenovém obřadu pozdraví, slavnostně uvede a zahájí. Poté se odebere do Undergroundového stanu Ivana M. Jirouse, kde nebude stříhat ušima, ale míchat své desky. Bude to Neočekávaný dýchánek a k této hobití slavnosti a tanci se rádi přidáme i my. Je to další střípek k oslavě třicetiletí festivalu. Elijah Wood přijede s projektem Wooden Wisdom & DJ Fitz. Přiveze Frodo i kouzelný prsten?

více zde...

 

Pod hory přijedou kočovníci ze Sahary. Festival Trutnoff obohatí legenda pouštního blues, saharští Tuaregové Tinariwen, a tepající srdce Lucie, David Koller. Český Woodstock - Trutnoff Open Air Festival se uskuteční od 14. do 17. srpna.

27.05. 2014

Vybubnováváme, že pestrobarevnou mozaiku letního setkání doplňujeme o etno ze Sahary, ale i o populárního tuzemského zpěváka a bubeníka. Do podhorského ležení přijede skupina kočovníků ze Sahary, legenda world music a hlavní představitelé pouštního blues, skupina TINARIWEN, kteří po nepokojích v Mali opět vyměnili kalašnikovy za kytary. Z našich plání přijede tepající srdce Lucie, David Koller, se svojí kapelou. David zahraje i s Jasnou pákou. Legendární festival letos slaví třicet let od svého vzniku a přejmenoval se na Trutnoff. 

více zde...

 
aktualita

Letošní Trutnoff bude věnován obětem u Sand Creeku a ideálům 17. listopadu ´89. Ozdobí jej neobvyklé koncerty...

20.05. 2014

V první polovině nejkrásnějšího měsíce v roce, v čase sazenic a rozkvetlých stromů, vybubnováváme letošní dedikaci a neobvyklé koncerty. Letošní setkání věnujeme obětem u Sand Creeku a ideálům 17. listopadu. Wakan-Tanka!

Legendární festival Český Woodstock - „Fótr všech festivalů“, jak bývá s nadsázkou označován, se letos přejmenoval na Trutnoff Open Air a oslaví třicetiletí od svého vzniku. Po loňském věnování odsunutým německým obyvatelům po druhé světové válce letos nejen hudební setkání zasvětíme událostem, které jej v době jeho vzniku ovlivnily. Indiánům a ideálům svobody. I přes letité problémy a spory s představiteli bledých tváří z trutnovské radnice, kteří festivalové pozemky vyčlenili k zastavění, se uskuteční 14. až 17. srpna Na Bojišti. Festival ozdobí neobvyklé koncerty, kterými je nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi proslulá.

více zde...

 

Český Woodstock vybubnovává další kapely a zahajuje předprodej vstupenek. Trutnoff roztančí Ska-P.

12.04. 2014

 „S přicházejícím jarem v měsíci vran jsme vybubnovali další kapely letošního srpnového setkání. Naše mokasíny k třiceti letům festivalu přijedou roztančit SKA-P. Věříme, že jediná noha kmenových squaw a spolubojovníků v našem ležení nezůstane v klidu a po měsících hladu potěší nejedno srdce,“ zní rozpoznatelné tam-tamy z našich wigwamů. Jak víte, nejstarší hudební festival Trutnoff Open Air - Czech Woodstock se letos v důsledku zastavování půdy, na které se čtyřiadvacet let pořádá, přejmenoval a oslaví třicet let od svého vzniku. Uskuteční se od 14. do 17. srpna. Zahájili jsme také předprodej vstupenek. Jejich cena je nyní 1100,-Kč a lístky se rozesílají na dobírku. Objednat si je můžete na stránkách festivalu www.festivaltrutnov.cz/vstupenkyJak je už u trutnovského Woodstocku letitým zvykem, při objednání 10 lístků se jedenáctá dostává zdarma. Na tom nic neměníme. Vedle nedávno ohlášené punkové šamanky Patti Smith jsou španělští Ska-P další hlavní kapelou letošního podhorského setkání.

více zde...

 

Stalo se... Přesně před 5 lety předal náš Náčelník americkému prezidentovi Baracku Obamovi dárek - festivalová trika...

8.04. 2014

8. dubna 2009  15:47 | Lidovky.cz
 
PRAHA -Americký prezident Barack Obama dostal od náčelníka trutnovského hudebního festivalu Václava Havla a jeho bojovníků dárek se symboly festivalu a vyobrazením náčelníka z disidentských dob.

více zde...

 

Trutnoff Open Air vybubnovává první zahraniční jméno – v srpnu na Bojišti vystoupí legendární punkerka, básnířka a šamanka Patti Smith.

17.02. 2014


Na mezifestivalovém setkání „Trutnoff in Archa“ s oslavou osmdesátých narozenin Johna Mayalla v Divadle Archa jsme vybubnovali první Tam-Tamy s jedním z hlavních zahraničních jmen. Bude jím básnířka a charismatická punková šamanka Patti Smith s kapelou!

Také jsme změnili název a slavíme. Nejstarší hudební přehlídka v zemi letos oslaví neoficiálně třicetileté výročí - Trutnoff Open Air Festival se bude konat od 14. do 17. srpna.

více zde...

 

Český Woodstock – Open Air Festival Trutnov se přejmenovává na Trutnoff, uskuteční se 14. až 17. srpna. První kapely oznámíme na koncertě Johna Mayalla v neděli 16. února v pražském Divadle Archa

9.02. 2014

Tradiční festival, kterému bude letos neoficiálně třicet let, se přejmenovává na Trutnoff Open Air Festival. Legendární hudební přehlídka, která je známa pod přezdívkou Český Woodstock, se uskuteční ve dnech 14. až 17. srpna 2014. První jména, včetně hlavních kapel, vybubnujeme na koncertu s oslavou narozenin Johna Mayalla 16. února v Divadle Archa. Ze všech stran slýcháme dotazy, jestli letos festival bude, kde a kdy... Až jako poslední je dotaz na kapely. Tímto odpovídáme.

více zde...

 

80th Birthday - John Mayall - TRUTNOFF in ARCHA, MEZIFESTIVALOVÉ SETKÁNÍ 16. února 2014 v Arše, Praha

16.01. 2014

V čase zimního měsíce dlouhých nocí si Vás dovolujeme Tam Tamy zpod zasněžených hor pozvat na předfestivalové setkání letního Trutnov Open Air Festivalu, Českého Woodstocku. Nejedná se však o festival, který se uskuteční za sedm měsíců, ale mimořádné setkání s koncertem a oslavou narozenin významného hudebníka Johna Mayalla. Byť jsou naše wigwamy v horách zapadané sněhem, který do jejich útrob přináší klid a ztišení, vybubnováváme, že si v neděli 16. února připomeneme magickou atmosféru festivalu s narozeninami a koncertem Johna Mayalla. V divadelním prostředí pražské Archy vzdáme hold tomu, jenž inspiroval vznik trutnovského setkání, a oslavíme s ním jeho neuvěřitelné osmdesátiny. Koncert bude prvním z celého evropského tour k Mayallovým osmdesátinám. Uskuteční se 16. února v Divadle Archa pod názvem TRUTNOFF in ARCHA. Ve foyer divadla vás budou svým koncertem vítat Marta a Rasputin Band a pokusíme se vyhlášenou specifickou atmosféru festivalu přenést i pod střechu divadelního prostoru narozeninového večera.

 

více zde...

 

Lou Reed 2. března 1942 − 27. října 2013

28.10. 2013


 

Lou odešel v neděli ráno ve svém newyorském bytě. Sunday morrning...

více zde...

 

Wakan-Tanka! Děkujeme...

27.08. 2013Thank you, díky za čtyři magické dny tolerance, míru, porozumnění, sounáležitosti a lásky. Bylo to skvělé pod aurou spiklenectví. Děkujeme všem, i squaw a novicům červenou půdou nepolíbených, že jste obstáli. Bylo vás dost. Děkujeme Nejvyšší Mocnosti, Jagannatovi a našemu náčelníkovi s Magorem za bdění nad tímto setkáním a jejich ochrannou ruku, kterou nad magickými dny drželi.

Děkujeme. See you...!

více zde...

 

Dnes v noci dojel pod hory John Mayall.

13.08. 2013

Bude s námi 3 dny a 3 noci... Svuj pojízdný wigwam si rozložil kousek od nas... Jsme sousedi... ) Hoka-hey...!

více zde...

 

Milé sestry a bratři, milé squaw a spolubojovníci...

11.08. 2013Vstupenky na magické setkání pod horami lze objednávat na dobírku do pondělního rána 12.8.2013 do 8:00hod za cenu 980,-. Dále budou lístky k zakoupení v předprodejních místech za 1.100,- seznam předprodejních míst zde. Na místě bude cena vstupenky za 1.250,-.
Těšíme se...Hoka hey!

více zde...

 

Trutnovský Woodstock zveřejňuje čtvrteční program prvního dne. Zahájí jej John Mayall, Čankišou, ale i Visací zámek nebo Vlasta Redl s Fleretem.

9.08. 2013

Za týden, ve čtvrtek 15. srpna, začíná setkání Trutnov Open Air Festival a zveřejňujeme program prvního dne! Ten začne bohoslužbou. Dále pak vystoupí král bílého blues John Mayall. Bude se jednat o Johnovo první tuzemské vystoupení pod širým nebem v našich teritoriích. Pestrobarevnou mozaiku čtvrtečního dne doplňují Čankišou, Visací zámek, Vlasta Redl s mimořadným vystoupením s Fleretem, Blanka Šrůmová z Tiché dohody, legendární Jazz Q Martina Kratochvíla, ale i osamocení muži s kytarou, ve svém „minifestivalu“. Open Air Festival Trutnov - Czech Woodstock se uskuteční od 15. do 18. srpna a jeho šestadvacátý rok je věnován obětem násilného poválečného odsunu.
 

více zde...

 

Trutnovský Woodstock začne bohoslužbou a doplňuje svoji pestrobarevnou mozaiku - Wabi Daněk, Plastici, David Koller ale i Debustrol a pankáči.

6.08. 2013


S koncem měsíce bouří a šestý den měsíce zrní, známý a kultovní Open Air Festival Trutnov, který začne za dva týdny, doplnil svoji pestrobarevnou mozaiku. Český Woodstock, proběhne ve dnech 15. až 18. srpna a bude zahájen ekumenickou bohoslužbou. Zazní modlitby za čtyři pokojné dny míru festivalu a za oběti násilného poválečného odsunu, kterým je letošní šestadvacátý ročník festivalu věnován. První den otevře král bílého blues John Mayall, který stráví v Trutnově čtyři dny. Festival přitvrdí trash-metalovými Debustrol, punkovým Visacím zámkem, ale zazní i trampské písně v podání tradičně netradičního hosta, barda českého folku a trampské muziky Wabi Daňka. Na festivalu vystoupí i David Koller, který zahraje se svojí kapelou, ale zabubnuje i s Jasnou Pákou. Během festivalu budou probíhat debaty s pamětníky, novináři a historiky na téma odsunu. Promítat se budou filmy dokumentaristy Davida Vondráčka, ale proběhne i debata „Jak proti korupci“ se zakladatelem protikorupčního fondu Karlem Janečkem.

více zde...

 

Winnetou se vrací na trutnovský Woodstock a přiváží svoji sestru Nšo-či

17.07. 2013

Za necelý měsíc, 15. – 18. srpna, vypukne pod nejvyššími českými horami kultovní festival, legendární Open Air Trutnov, zasvěcenými přezdívaný jako Český Woodstock či Fotr všech fesťáků. Jak znalí ví, jeho počátky se datují až do roků komunistické totality 1984 a 1987, kdy zárodky festivalu rozehnala komunistická Státní bezpečnost. Na letošní přehlídku s undergroundovými kořeny jsme opět pozvali svého rudého bratra. Ne však toho ze srpnových tanků 1968, ale rudého gentlemana přijíždějícího s mírovým poselstvím, čelenkou a péry - filmového náčelníka Apačů Pierra Briceho. Do podhorského ležení se po pěti letech vrací Winnetou! A nebude sám. Přiváží s sebou svou sestru Nšo-či.

více zde...

 

Český Woodstock obohatí punkoví The Damned, alžírský ethno rocker Rachid Taha a reggae potomek Boba Marleyho Julian. Elektronikou a hip- hopem pokřtí festival tuzemští WWW s live bubeníkem Pavlem Fajtem

7.07. 2013

V čase začínajících prázdnin, rozkvetlých luk, vody a slunka, v měsíci hromu z podhorských wigwamů vybubnováváme - punkové The Damned, návrat alžírsko-franzouzského ethno rockera Rachida Tahy a syna slavného krále reaggae Boba Marleyho Juliana, který svými kolébavými rytmy propojí mosty žánrovosti letošního festivalového setkání. Historicky poprvé svoji elektronikou a hip-hopem pokřtí podhorské ležení WWW v neobvyklém složení s bubeníkem Pavlem Fajtem. Praotec českých festivalů Trutnov Open Air Festival se uskuteční  od 15. do 18. srpna v Trutnově na Bojišti. Letošní festivalové setkání věnujeme obětem násilného poválečného odsunu. A jak víte, s odsunem bojujeme i my a naše nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi. Okolní louky, kde stanujete a stojí dvě pódia, určili trutnovští radní změnou územního plánu k zastavění a stojí na nich již  první betonová stavba. Sami se tak připravujeme k odsunu z Trutnova. Každý rok, může být tím posledním, kdy to však bude, sami nevíme...

více zde...

 

Filip Topol (12. 6. 1965 Praha - 19. 6. 2013 Praha), náčelník národa Psích vojáků překročil řeku

26.06. 2013

Odešel Ten, jenž s národem Psích vojáků osedlával své piáno jak koně před bojem a svými vystřelujícími texty rozedíral nejen svoji duši, ale přesnými zásahy mířil na citlivá místa a do srdcí nejedné squaw a bojovníků...  Odešel Ten, jenž zůstával mnohokrát po koncertech o něco déle než celá kapela, Ten, jenž stál se svým Psím vojskem u zrodu tohoto festivalového setkání. Ten, jenž po jednom z návratů z podhorského ležení poprvé zkolaboval... Citlivý, vtipný, milý kluk, jemuž, jak zpíval v jedné ze svých písní: "je to děsný, děsný, ale tohle město mi je těsný, těsný." Filipe, dovolujeme si parafrázovat: „Je to děsný, děsný, ale tohle místo ti bylo asi těsný, těsný..“

více zde...

 

Czech Woodstock rozvibrují punkoví Toy Dolls a legendární Marky Ramone. Tuzemští Tommy Indian pod horami šamansky pokřtí desku

21.06. 2013


V čase pálícího slunka a vůně sušícího se sena vybubnováváme, že Český Woodstock obohatí punkový dvojlístek Toy Dolls a Marky Ramone s repertoárem legendárních Ramones.  Z tuzemských kapel na kultovním Open Air Festivalu Trutnov – Czech Woodstock, který se uskuteční ve dnech 15. – 18. 8., vystoupí premiérově punkoví The Fialky, folklórně rockoví Fleret či Tommy Indian, kteří pod horami při šamanském obřadu pokřtí svoji debutovou desku.

více zde...

 

Český Woodstock obohatí ethno rytmy i hardcore. Do Trutnova přiletí Natacha Atlas či nadějní a neklidní Palm Reader

10.06. 2013V čase opadávající velké vody, s příchodem slunka a lepších vyhlídek vybubnováváme: v polovině měsíce zrní do podhorského ležení přiletí náš kmen podpořit evropská představitelka world music a břišní Natacha Atlas. Nezůstane ale jen u ethna. Tvrdými rytmy letošní setkání Českého Woodstocku, které se uskuteční od 15. do 18. srpna, obohatí i nadějná mladá kapela britské hardcoreové scény Palm Reader. Pozvání na letošní Pow-Wow věnované obětem násilného poválečného odsunu přijaly i další tuzemské kapely.

více zde...

 

Letošní trutnovský Woodstock je věnován obětem násilného poválečného odsunu. Začínáme prodávat vstupenky za stejnou cenu jako vloni. Třetí rok nezdražujeme

9.05. 2013

Milé squaw, stateční spolubojovníci a stopaři...

V májové době, v čase oslav konce řinčení zbraní druhé světové války a v měsíci sazenic vybubnováváme z podhorského ležení rozkvétajících květin a stromů letošní věnování a zahájení předprodeje vstupenek.


 

Kultovní Open Air Festival „Trutnov 1987-2013“, oslava radosti, léta a setkání pod širým nebem, který se uskuteční od 15. 8. do 18. 8., bude letos věnován obětem násilného poválečného odsunu. Před několika lety jsme festival věnovali siru Wintonovi, který za druhé světové války zachránil stovky židovských dětí před plynovými komorami. Letos chceme připomenout poválečné oběti z „druhé strany“ divokého odsunu. Osudy obyčejných lidí, kteří se mnohdy provinili jen tím, že byli jiné národnosti. Na mnoha místech naší republiky docházelo k poválečným vraždám, násilnostem a nespravedlnostem i na nevinných lidech. Chamtivost a msta hrály nemalou roli, stejně jako zábor Sudet Německem, kdy byla naopak vyhnána řada Čechů, o Židech nemluvě. „V Sudetech po odsunu v podstatě vyrostla jedna generace v cizích chalupách, probouzela se v cizích peřinách a jedla z cizích talířů. Poválečná frustrace se dá pochopit, pohnutky se dají pochopit, ale kolektivní vinu odmítáme,“ zní společnou řečí z našich wigwamů.

 

více zde...

 

Naše wigwamy opět obchází smutek, odešel muž Woodstocku - Richie Havens

23.04. 2013

Před dvěma roky měl Richie přijet na jeden koncert - do našeho podhorského ležení. Letos už to nešlo. Jsme blbci, že jsme to odložili.

Opět smutný vzkaz - to co chceme učinit, udělejme hned bez ohledu na okolnosti... Richie, Freedom!

více zde...

 

Na Český Woodstock do Trutnova přijede legendární John Mayall. Král bílého blues bude festival otevírat a odehraje zde své první open air vystoupení v České republice

3.04. 2013

Na nejstarší hudební festival v ČR přezdívaný Český Woodstock, který se bude konat 15. až 18. srpna v trutnovském areálu Na Bojišti a na přilehlých pozemcích, přijede legendární  hudebník John Mayall.

V povelikonočním čase zvěsti o vzkříšení vybubnováváme jednu malou radost. Věříme, že i ona povznese a vzkřísí vaše duše po dlouhých dnech bez slunka a oblaží nejedno srdce squaw a spiklenců festivalového kmene. Do podhorského ležení přijede nekorunovaný král bílého blues a učitel Erica Claptona, který v listopadu oslaví neuvěřitelných osmdesát zářezů na své pažbě, legendární mistr John Mayall. Splňujeme si tím i jeden náš sen.

více zde...

 

Trutnovský Open Air se uskuteční i letos. Woodstockovské datum bylo vybráno podle hvězd a festivalu věští astrolog

14.02. 2013

Na počátku nového roku, po nadějném čase, kdy naše wigwamy a teepee obcházela radost z volby knížete, který se přiblížil převzetí Náčelníkovy štafety, v měsíci sněhu i hladu vybubnováváme naději novou - Open Air Festival Trutnov, přezdívaný Český Woodstock, se uskuteční i letos na tradičním místě “Na Bojišti”! Odehrávat se bude na den přesně 44 let po svém slavném předchůdci Woodstocku.  Woodstockovské datum 15. - 18. srpna jsme vybírali intuitivně, ale i s pomocí astrologa podle hvězd. Festival se posune a začne o pár dnů dříve, než bývalo poslední roky zvykem. Na Bojišti se uskuteční i přesto, že zatímco loni byly vidět na některých místech pouze výkopy, dnes na pozemcích, na nichž se festival pořádá a které trutnovská radnice vyčlenila změnou územního plánu k zastavění, již stojí první betonová stavba s překladištěm balíků, projektovaná radním Vokatým.

více zde...

 
aktualita

Podhorský kmen nejstaršího Open Air Festivalu Trutnov podporuje knížepána Karla Schwarzenberga. Proč ne po náčelníkovi kníže a lesů pán...?!

25.01. 2013

Po upocené bledé tváři a narcisovi, zametajícím po sobě  stopy tunelů a korupce z 90. let, u jejichž zrodu stál, by přišel nadhled, vtip, noblesa a prvorepubliková elegance. Žádný maločech. Ano, Ten, jenž pokuřuje z dobré dýmky, má podporu z našich podhorských wigwamů a jižních teepee.

více zde...

 
aktualita

VÝZVA TŘÍKRÁLOVÁ podporujeme volbu Karla Schwarzenberga

6.01. 2013

Po minulé nedůstojné volbě prezidenta republiky parlamentem vnímáme zvýšení odpovědnosti a vlivu občanů v přímé volbě jako krok správným směrem. Právě proto chceme a musíme vybírat odpovědně i cílevědomě.                                                         


Jsme přesvědčeni, že nový prezident má tři úkoly.

více zde...

 
aktualita

Zveřejňujeme čtvrteční program neoficiálního začátku. Bude netradiční – festival zahájí ekumenická bohoslužba. Vyzýváme všechny spolubojovnice a spolubojovníky: připravte si také Magorovy básně.

12.08. 2012

Jak víte, festivalové setkání - Open Air Trutnov, se letos uskuteční od čtvrtka 16. do neděle 19. 8. a je věnováno In Memoriam náčelníkovi Václavu Havlovi a guruovi Undergroundu Ivanu Martinu „Magorovi“ Jirousovi. Stejně tak zasvěcení ví, že časový program celého festivalu již tradičně předem nezveřejňujeme, neb ctíme moment setkání a překvapení.  Výjimka však potvrzuje pravidlo, a tak každoročně odkrýváme alespoň střípek s programem prvního, neoficiálního festivalového dne.

více zde...

 
aktualita

Vstupenky na dobírku jen do neděle...!

11.08. 2012

Kouřovými signály oznamujeme, že nedělní půlnocí končí na našich internetových stránkách možnost koupě vstupenek na dobírku, jejichž nejvýhodnější cena je 980,- Kč.

více zde...

 
aktualita

Trutnovský Woodstock bude letos jiný: s extrémně rozličnou dramaturgií, opakovanými koncerty, mší slouženou pomocným biskupem pražským a poprvé bez náčelníků. Bude stále ještě „Na Bojišti“ ale už i „Na staveništi“. Vize konce festivalu se zhmotňují...

7.08. 2012

Na začátku měsíce zrní a zrající trávy, deset dnů před otevřením festivalových bran areálu Na Bojišti nejstarší český Open Air Festival v Trutnově vybubnovává další jména rozličné dramaturgie vystupujících kapel a zajímavých festivalových programů. Letošní pětadvacátý ročník Open Air Festivalu Trutnov se uskuteční ve dnech 16 - 19. 8. Dosáhl úctyhodného čtvrtstoletí (ročník by tedy mohl být věnován jemu samotnému) a od předchozích let se bude lišit v mnoha ohledech. Ještě pestřejší žánrovou rozličností, mimohudebními aktivitami, debatami, dvojitými koncerty, mší slouženou biskupem, otcem Václavem Malým, ale především tím, že se bohužel poprvé uskuteční bez dvou zásadních postav své historie - Náčelníka a Magora. Oba dva zemřeli na sklonku loňského roku a právě jim je letošní ročník festivalu zasvěcen In memoriam. Poprvé se také bude odehrávat nejen Na Bojišti, ale téměř „Na staveništi“. Na loukách, které místní radní vyčlenili k zastavění se totiž v blízkosti jedné ze scén začalo stavět. Poblíž Undergroundového stanu se již bagry zakously do posvátné červené půdy a dosavadní přírodu přeměňují v komerční zónu. Každý se bude moci na vlastní oči přesvědčit, že naše nepěkné vize o blížícím se konci nebyly žádné chiméry, jak to označoval místní starosta, ale začínají se bohužel zhmotňovat a dostávat reálné rysy. Vzniknout zde mají sklady a překladiště balíků. Užitek to přinese především projekční kanceláři radního Vokatého,— který se podílel mj. na nechvalně známé hale Sazky, stavební firmě a potažmo investorovi. My budeme nuceni změnit oplocení a hledat nové stezky k teepee a stanům. Festival tak alespoň dostane spiklenečtějšího a indiánského ducha.

více zde...

 
aktualita

Trutnovský Woodstock na sklonku měsíce bouří představuje další kapely. Jamajskou legendu, kultovní Španěly, objev ze stáje Foo Fighters, ale i Martu Kubišovou s orchestrem

25.07. 2012

Na sklonku měsíce bouří trutnovský Woodstock představuje další kapely: přiletí legenda jamajského reggae Barrington Levy, španělští Muchachito Bombo Infierno, kapela kultovních barcelonských klubů, trutnovský objev ze stáje Foo Fighters – angličtí Hawk Eyes. Přijede ale i Marta Kubišová s orchestrem Petra Maláska. 

více zde...

 
aktualita

Zemřel, odešel Jon Lord...

17.07. 2012

Vloni na podzim jsme začali jednat o jeho návštěvě a koncertu pod horami. Bohužel nemoc začala křížit plány, až je hyena rakovina zhatila úplně. Jsme blbci, že jsme Jonovo pozvání stále odkládali. Opět nás to jen utvrdilo, že pokud chceš něco učinit, udělej to hned. Odešel milník, huňáč a velikán rockové historie, který ovlivnil nejedno muzikantské srdce a duši. Hudbou i stylem oblékání určil ve velké míře huňáčovskou kulturu u nás.

God Bless You, Jone...!

více zde...

 
aktualita

Vítr, bouře, návštěvníci a FNM
Nejstarší hudební festival u nás - Trutnov Open Air 1987-2012 - projevuje soucit s návštěvníky hudebního festivalu v Hradci Králové

5.07. 2012

Po událostech posledních dnů v souvislosti s deštěm a silným větrem, projevujeme soucit s návštěvníky hudebního festivalu v Hradci Králové, který končí v těchto dnech na místním letišti. Byla to zkouška nejen pro návštěvníky, produkci, ale i pro prostor, v němž se festival pořádá. Jsme rádi a vzdáváme dík, že se nepříjemná situace obešla bez lidských životů a neskončila tragicky, jako se tomu stalo na největším hudebním česko-slovenském festivalu, trenčínské Pohodě. I přes skvělou organizaci zde před třemi lety při velké vichřici spadl stan a usmrtil mladého člověka. Po této smutné a tragické události, které jsme byli bohužel svědky, jsme uvedli, že letištní plochy nepovažujeme za nejvhodnější místo pro pořádání podobných shromáždění a festivalů. Pohoda na Slovensku, stejně jako festival v Hradci Králové se odehrává na letišti.

Obdivujeme všechny ty, kteří mají odvahu pořádat festivaly na otevřených letištních plochách, které jsou při současných klimatických změnách mnohem náchylnější k podobným událostem. My bychom takovou odvahu neměli a z různých důvodů bychom na letišti s otevřeným prostranstvím festival nepořádali. Rozsáhlé a rovinaté plochy jsou nejen nudné a sterilní, ale především nechráněné a velkokapacitní stany silnému větru neodolají.

více zde...

 
aktualita

K vysvědčení a ke konci školního roku vybubnováváme další kapely. Punk, hippies a syn písničkářské legendy - do podhorského ležení přiletí zaoceánští Anti-Flag, psychedeličtí The Flying Eyes a syn Leonarda Cohena, Adam

29.06. 2012

K vysvědčení a s prvními dny měsíce bouří vybubnováváme další zářezy do pažby letošního setkání a jeho pestrobarevné mozaiky. Do našeho podhorského ležení přiletí zaoceánští Anti-Flag, kapela známá punk-rockovou energií a neuvěřitelně dlouhými a intenzivními tours, psychedeličtí The Flying Eyes a syn Leonarda Cohena, Adam. Open Air Festival Trutnov alias Český Woodstock se koná od čtvrtka 16. 8. do neděle 19. 8. a je věnován In Memoriam Václavu Havlovi a Ivanu Martinu „Magorovi“ Jirousovi.

více zde...

 
aktualita

Český Woodstock vybubnovává:
Do Podkrkonoší dorazí JOHN CALE,
ikona sametového podzemí a zakladatel The Velvet Underground
- oblíbené kapely náčelníka Václava Havla i Martina Magora Jirouse.

7.06. 2012

Tam tamy zpod hor opět duní a rozvibrovávají duše mnohých vnímavých squaw, spolubojovníků, stopařů a šamanů. S příchodem měsíce růží do vašich území vysíláme, že kultovní undergroundová nejen hudební slavnost a setkání vybubnovává další zářez do své pestrobarevné pažby. Pozvání přijal a přijede JOHN CALE.

Ikona sametového podzemí a zakladatel Velvet Underground, oblíbené kapely náčelníka Václava i gurua undergroundu Ivana Martina Jirouse. Bude se jednat o první letní vystoupení Johna Calea pod širým nebem na území Československa. „Deska určité kapely, Velvet Underground, sehrála svoji zvláštní roli v této zemi, což si asi ani v Americe moc nikdo nevšiml," řekl v dubnu 1990 chief Václav Havel. Právě náčelníkovi Václavovi a guruovi undergroundu Martinu Magorovi bude letošní festival In Memoriam věnován.

více zde...

 
aktualita

Ke Dni dětí vybubnováváme další kapely. Do podhorského ležení Českého Woodstocku přijedou punkoví YELLOWCARD a alternativní dEUS.
S americkou kapelou KORN tak doplňují tradičně různorodou podkrkonošskou dramaturgickou mozaiku.

1.06. 2012

Ke Dni dětí vybubnováváme, že k americkým Korn přibývají další kapely. V měsíci zrní a dozrávající trávy, 16.-19. srpna v našem podhorském ležení „Na Bojišti“ zahrají punkoví Yellowcard a alternativní dEUS. Doplňují tak tradiční mozaiku plnou rozličností a různorodosti, jak to měl rád i náš náčelník. Letošní pětadvacátý rok nejstaršího a nejen hudebního setkání svého druhu je In memoriam věnován náčelníkovi Václavu Havlovi a guruovi undergroundu Ivanu Martinu Jirousovi. Právě ti byli milými a pravidelnými návštěvníky festivalu.

více zde...

 
aktualita

Do podhorského ležení přijedou KORN, nejtvrdší kapela v historii festivalu. Svými tvrdými a novátorskými rytmy oblaží naše romantická srdce. Na 25. rok kultovního setkání zároveň zahajujeme objednávání vstupenek na dobírku. Cena zůstává stejná jako loni.

6.04. 2012

Na Velký pátek, v čase radostné zvěsti o vzkříšení, vybubnováváme, že do podhorského ležení přijede americká kapela Korn. Věříme, že povznesou a vzkřísí naše duše a svými tvrdými a novátorskými rytmy oblaží nejedno srdce! Letošní setkání se uskuteční 16. - 19. srpna na tradičním místě „Na Bojišti“. Jak znalí ví, častými návštěvníky festivalu, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987, byli i náčelník Václav Havel a guru undergroundu Ivan Martin „Magor“ Jirous. Právě jim je letošní pětadvacátý rok festivalu věnován In Memoriam.

více zde...

 
aktualita

Letošní Open Air Festival Trutnov bude i letos opět „Na Bojišti“. Věříme, že se setkání podaří uskutečnit na tradičním místě i příští rok. K potěšení přinášíme i první české kapely. Undergroundový stan bude přejmenován a dostane novou tvář.

15.01. 2012

Ač naše wigwamy stále obchází smutek, hory pláčou a údolími tečou slzy z odchodu našeho náčelníka Václava a papá undergroundu Ivana Martina „Magora“ Jirouse a přestože v horách leží mnoho bílého sněhu a naše teepee obklopuje mráz, neobvykle a proti zvykům v tomto čase vybubnováváme: Open Air Festival „Trutnov 1987-2012“ se uskuteční tradičně v měsíci zrní a dozrávající trávy ve dnech 16.-19.8. 2012 „Na Bojišti“. V podhorském území se objeví několik novinek.

více zde...

 

« zpět k novějším aktualitám

VIDEO and others ...

mfdnes

 dedication