2024-04-19   

TrutnOFF přitvrzuje i roztančí: hardcoroví Walls of Jericho, Ondřej Havelka s orchestrem, Plastici, ale i Michal Horák a MIG 21 rozšiřují pestrobarevný program

Vážení a milí, legendární festival TrutnOFF, který letos oslaví 40 let, se po loňském úspěšném návratu z moravského exilu uskuteční v tradičním termínu od 22. do 25 srpna opět na trutnovském Bojišti a oznamuje další zahraniční i tuzemská jména. K již dříve ohlášené největší legendě britské nezávislé scény Jesus and Mary Chain nebo folk punkovým Flogging Molly, přidává náš kmen hardcoreovou skupinu Walls of Jericho z amerického Detroitu. Tradiční žánrovou pestrost rozšíří Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem Melody Makers nebo premiérově mlady populárný zpěvák a objev roku Michal Horák s kapelou. Chybět nebude undergroundová legenda The Plastic People of the Universe a po deseti letech se na naše loviště vrátí MIG 21 s Jiřím Macháčkem. Celkem na festivalu vystoupí přes šedesát skupin. Lístky nyní stále za přátelských 1990 kůží.

Radost a hardcore se budou střídat s dalšími žánry
 

Open Air Festival TrutnOFF je bohatý nejen svojí historií, ale proslulý širokou žánrovou pestrostí a nezaměnitelnou atmosférou. Vše napovídá, že i letošní jubilejní ročník nebude výjimkou. Ozdobí jej řada zahraničních kapel a největších legend české populární i undergroundové scény, ale i mladých alternativních objevů a zástupců dalších hudebních proudů. Hardcore se bude střídat se swingem, underground s alternativou a popem, punk s folkem či world music, ale i dalšími žánry. To vše se bude odehrávat v přírodním areálu pod horami a v přátelském ovzduší, které je mnohým z vás dobře známé a naší přehlídce vlastní. 
 

„TrutnOFF je místem setkávání a pospolitosti napříč generacemi i různými hudebními žánry a letos ke čtyřicátinám to bude o to pestřejší. Součástí festivalu bude také rozšířený dětský tábor s výtvarnými dílnami a workshopy. To vše v jedné esenci souznění a radosti,“ říká naše kmenová hudebnice Marta „Indiánka“, dcera duchovního otce festivalu.

 

 

Krakonošovi budou v horách opět nadskakovat pokličky

 

„Walls of Jericho budou i bez biblických pokynů od Jozua dobývat a drtit svým tvrdým hardcorem pomyslné zdi Jericha, až budou Krakonošovi v horách na plotně nadskakovat pokličky. Ondřej Havelka, se svým swingovým orchestrem připomene s nasazením rockové kapely dobu, kdy vládla prvorepubliková noblesa a elegance a pánové ve fracích budou okolo sebe házet swingové perly, ale jistě i indiánské melodie s grácií jim vlastní,“ znějí úsměvné tam-tamy z našich wigwamů. 

 

 

Setkání bude i letos protkáno neobvyklými vystoupeními

„Underground a legendární Plastici budou ze sametového podzemí vyvolávat Magické noci, mladý populární písničkář Michal Horák poprvé z našeho pódia rozesmívat, Kill The Dandies! premiérově vodit po alternativních planetách, ale ještě předtím, hned na úvod, přiletí MIG 21 s Jiřím Macháčkem. Ti po deseti letech přistanou v našem ležení, aby polem nepolem z malotraktoru prohlašovali, že snadné je žít a opěvovali život. To vše je TrutnOFF, to je naše pow-wow a festival radosti ke čtyřiceti letům našeho setkání,“ doplňuje z wigwamu Geronimo, duchovní otec nejstarší přehlídky svého druhu v zemi.

 

 

Právě před čtyřiceti lety byl u Trutnova nedaleko Hrádečku položen základní kámen našeho pow-wow, jehož první ročníky rozháněla státní bezpečnost, iniciátory pozatýkala a pozemky postříkala močůvkou. Skalní stopaři jistě pamatují. U počátků našeho festivalu, který vznikl na undergroundových základech, stál i náčelník Václav Havel. 

 

 

Právě skutečnost, že na našem pow-wow poprvé vystoupí vedle americké hardcoreové kapely či undergroundové legendy nebo swingového orchestru i mladý písničkář a objev roku Michal Horák, jehož klipy mají na YouTube několikamilionová shlédnutí, dává letošnímu setkání a oslavám příchuť ojedinělé výjimečnosti. Mezi dalšími kapelami, které jsme již vybubnovali, jsou například David Koller, Visací zámek, Monkey Business, Cocotte Minute, Michal Prokop nebo herečka Bára Hrzánová s kapelou Bachtale Apsa, Znouzectnost, Totální nasazení či Mucha a písničkář Záviš.

 

 

Walls of Jericho

 

Americká kapela z Detroitu má u nás širokou fanouškovskou základnu. Z původních opravářů motorů se stala tvrdá skupina, která kombinuje prvky současného moderního hardcore, thrash metalu a metalcore s punkovou zběsilostí. Jejich zvuk je spojený s energickým hlasem zpěvačky Candace Kucsulain, která dodává jedné z nejlepších současných metalcorových kapel živelnou divokost. Nekompromisní styl a energie tohoto uskupení jistě oživí naší festivalovou mozaiku.

 

 

Vstupenky

 

Čtyřdenní lístky jsou nyní stále k dispozici za mimořádně přátelskou cenu 1990 kůží a lze si je objednat na stránkách festivalu www.trutnoff.cz. Tradičně platí, že při objednání devíti lístků se dostává desátý zdarma.