2023-09-18   

TRUTNOFF OPEN AIR FESTIVAL 17. 8. - 20. 8. 2023 setkání radosti a sounáležitosti! Děkujeme!

Děkujeme. Wakan-Tanka! "Byl to návrat ve velkém stylu. Jako by těch sedm let ani nebylo," napsal známý hudební publicista Ondřej Bezr na stránkách LN, 22. srpna 2023. A úvod své recenze doplnil slovy: "Po přesně tolika letech se totiž legendární akce vrátila "domů", do trutnovského areálu Na Bojišti. A jestli lze v českém festivalovém provozu letošního léta něčemu udělit titul Comeback roku, je to právě tato událost." Právě před měsícem probíhalo naše setkání. A my děkujeme všem za naplněné 4 dny míru, přátelství a souznění. Bez vás by nebyly. Byl to festival radosti a sounáležitosti. Bylo to silné a neočekávané. Návrat prodchnutý úsměvy a potěšením ze setkání. Radost, která patří ke každému srdečnému shledání. Jak říkal Magor: "Ten festival, to je manifestace radosti". Jeho slova byla naplněna.  


Foto: Bohumír Langmaier, Kateřina Svobodová, David Webr, Tomáš Pikola Více fotografií na oficiálním facebooku.

Vážení a milí, statečné squaw a odvážní spolubojovníci

uvidíme, co bude dál. Příští rok bude našemu setkání 40 let od jeho prvního pokusu o svobodný malý festival v roce 1984. Bohužel záměry se zástavbou pozemků hned za plotem areálu nabývají reálných obrysů. Co bude dál, nikdo v tuto chvíli neví. Ale uděláme vše pro to, aby se naše příští setkání uskutečnilo ve stejném rozsahu jako to letošní a my se opět mohli radovat ze společného setkání. Věříme, že nám bude dopřáno a Wakan-Tanka tak bude moci i příští rok zaznít pod horami.

"Pro pořadatele Trutnoffa by bylo v příštích letech možná nejsmysuplnější soustředit se na domácí program, ten řádně vyšperkovat a peníze určené na zahraniční účast sesypat na jednu hromadu - a místo pěti kapel koupit jednu, která vzbudí u návštěvníků takové nadšení, jako v minulých letech návštěvy Patti Smith nebo Iggyho Popa - i na ty se letos Na Bojišti v souvislosti s návratem festivalu hodně vzpomínalo." "Ale rady jsou zbytečné, Martin Věchet se svým týmem si vždycky udělají všechno podle svého. Což je dobře. Zvláště je-li výsledkem událost kalibru letošního festivalového Comebacku roku. Tak teď už jen, aby to vydrželo."

Ondřej Bezr, LN, 22. srpna 2023

 

A co si myslíš Ty a vidíte VY...?

Ještě jednou děkujeme. Vám všem, našemu kmeni, squaws i spolubojovníkům a partnerům, kteří nám pomohli s přípravami. Díky vám všem, je naše setkání či Pow-wow tím, čím je. Děkujeme

V měsíci lovu 18.9.2023

Geronimo Tribe

Marta "Indiánka", Evi "Lipová", Iva "Černý vlas", Radek "Raduzz" a Geronimo (Black Elk Warrior)

 

Festival se uskutečnil bez nadnárodních sponzorů, ministerských i krajských dotací. I díky Vám Pow-wow existuje a zachovává si téměř čtyřicet let nezávislost a svobodného ducha

Děkujeme za podporu!