2015-03-27   

Na Trutnoff Open Air přijedou The Prodigy! Tradiční a nejstarší festival svého druhu kultovní Trutnoff Open Air zná i datum letošního setkání. Uskuteční se od 20. do 23. srpna.

S táním sněhu v horách vybubnováváme, že jsme k našim wigwamům přizvali a do našeho ležení přijedou The Prodigy. Kultovní kapela, která předběhla svou dobu, bude vyvrcholením letošního setkání a jeho šamanskou a divokou tečkou. S Prodigy festival opět posouvá své hranice a rozšiřuje svůj záběr. Možná je to pro někoho překvapivé, ale věříme, že si jejich rytmy zaryté v srdcích budou mnozí rozvážet do svých domovů po celé republice i za její teritoria ještě dlouho po jejich odeznění. Festival se uskuteční od 20. do 23. srpna.    

Z dlouho očekávané desky vyšly tři skladby

Za čtyři dny, třicátého března, The Prodigy vydávají po šesti letech dlouho očekávanou desku pod názvem The Day Is My Enemy. A první tři zveřejněné nahrávky nahánějí husí kůži. Rozhodně nesvědčí o nějakých zastaralých rytmech. SkladbaNasty Nasty je již nyní předurčena a odsouzena stát se jasným hitem, ale i ostatní ukázky jsou dalšími abonenty. Z nových nahrávek je cítit návrat ke kořenům a jsou tak energicky tvrdé, že Krakonošovi v horách asi opravdu prasknou pláty na plotně. Sami se těšíme. Lze očekávat, že se naše území bude otřásat v základech a festivalová zem bude pod mnohými mokasíny zbarvená šamanskými barvami a udusaná rytmy více, než kdy jindy. Elektroničtí pionýři Prodigy přišli s inovátorským zvukem v době, kdy se mnohým o elektronice takto skloubené s živými nástroji a drsným zvukem mohlo jenom zdát. Dnes jsou kultovní kapelou, která předběhla svoji dobu. Prodigy se objevili na undergroundové rave scéně na začátku 90 let - šest let před vznikem tohoto festivalu, jehož první ročníky rozháněla Státní bezpečnost.

The Prodigy, které jsme přizvali k našim wigwamům, jsou rovněž nejdražší skupinou, která kdy v dlouhodobé historii trutnoffského festivalu, zvaného též Český Woodstock, vystoupila. Kapela v létě zahraje na velkých prestižních festivalech v Evropě i Asii jako hlavní skupina a čtvrtý víkend v srpnu na sklonku prázdnin zavítá i pod hory na Trutnoff Open Air Festival.

Posledních pětadvacet let si The Prodigy razili osamělou cestu elektronickou taneční hudbou. Během celé této doby zůstali výhradně zaměření na své vlastní vize a na své cestě inspirovali nespočetné množství umělců. Jejich živá vystoupení jsou plná energie a světelných efektů, při kterých berou elektronické beaty do nezmapovaných teritorií.

The Prodigy – předzvěstí dalších stezek...?

Přizvání k našim wigwamům a vystoupení The Prodigy může být i nástinem a předzvěstí toho, jakými dalšími cestami by se mohl legendární festival do budoucna ubírat. „Šamané z Prodigy budou i testem, jestli pouze areál parku Bojiště má vůbec kapacitu pojmout větší kapely a přivítat širší publikum. Samotný městský lesopark, kde stojí hlavní pódium, totiž tvoří jen čtvrtinu celého festivalového území, jehož zbývající téměř tři čtvrtiny trutnovská radnice určila do průmyslové zóny k zastavění,“ uzavírá tam-tamy Indiánka Marta.

Nejlevnější vstupenky lze nyní objednávat na stránkách festivalu www.festivaltrutnov.cz nebo na emailové adrese geronimo@festivaltrutnov.cz, jejich cena je 1200 Kč na dobírku. Při objednání deseti lístků se dostává jedenáctý zdarma.

Geronimo Tribe

Evi Laláková, Indiánka Marta, Černý vlas a Geronimo