2014-07-02   

Trutnoff doplňuje programovou mozaiku. Přijedou novodobí hippies Crystal Fighters, dechovka Boban & Marko Markovič Orchestra i etno-elektronická N.O.H.A

  S příchodem prázdnin doplňujeme letošní pestrobarevnou mozaiku. Na Trutnoffský Woodstock, letos přejmenovaný na Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, přijedou novodobí taneční hippies, temperamentní španělští Baskové Crystal Fighters, kteří se usídlili v Londýně a křižují naši planetu s tradičním baskickým folklórem naroubovaným na rytmy současné elektroniky i ostrých kytar. S energií nabitou slunkem přijede také balkánská dechovka, známá  z Kusturicových filmů, Boban i Marko Markovič Orchestra a u nás velmi oblíbená N.O.H.A. Věříme, že roztančí mokasíny při našem Pow-Wow v měsíci zrní a dozrávající trávy. Těšíme se…  

Crystal Fighters- jižanské léto, temperament a energie

Z temperamentních Crystal Fighters je cítit jižanské léto a energie s otevřenou svobodomyslností. Své koncerty rychle vyprodávají. Jejich loňské vystoupení v Praze, kdy rytmy vonícími jihem v listopadu rozehřály pražské podzimní ulice, nebylo výjimkou. Dodnes o něm kolují pověsti. Takovým novodobým rytmům bude Trutnoff  rád v budoucnu otevírat své brány.

Baskicko-britští Crystal Fighters vznikli v roce 2007 a pozornost vzbudili již debutovou deskou Star of Love se svojí přímočarou a strhující energickou muzikou. To, že jsou Crystal Fighters stále populárnější kapelou, které se dobře daří propojovat tradiční baskický folklór se současnou elektronikou, dokládá i jejich účast na většině prestižních evropských festivalů, včetně Glastonbury, Pukkelpopu nebo Szigetu. Budeme do ranních rozbřesků tančit okolo šamanských ohňů? „Zapomeňme na všechno a zvolme si lásku!“ zní odpověď Crystal Fighters.

Balkánská dechovka Boban & Marko Markovič Orchestra vnese radost i tanec do našich srdcíDalší energii nabitou sluncem přinese do podhorského ležení i balkánská dechovka známá z Kusturicových filmů Boban & Marko Markovič Orchestra, která přijede s novým programem, obohacená o bubeníka, kytaristu a klávesy. Tedy pro dechovku v neobvyklém složení. Orchestr míchá world music s balkánskými rytmy, ale i popem, jako například skladbami od ABBY či svérázně upraveným Jamesem Brownem, který se náhle ocitl v balkánském ladění...

Boban i Marko Markovič Orchestraje jednou z nejlepších a nejuznávanějších srbských dechovek a Boban Markovič zřejmě nejlepším trumpetistou, jakého Srbsko mělo v posledních dvaceti letech. Nahráli soundtracky k filmům režiséra Emira Kusturici „Arizona Dream“ a „Underground“. Jméno syna Marka se do názvu kapely dostalo díky tomu, že v den svých osmnáctých narozenin v roce 2006 převzal kapelu po svém otci.

N.O.H.A. se vrací po své premiéřeDalší kapelou, která roztančí mokasíny při našem Pow-Wow bude etno-elektronická N.O.H.A.. Vrací se po dvou letech pod hory s novou americkou zpěvačkou Kaiou Brownovou, která skupině dodává nový hudební i vizuální projev. N.O.H.A. je mezi tuzemskými posluchači velmi známá, těší se jejich velké oblibě a uzavírá naši letošní pestrobarevnou programovou mozaiku zahraničních kapel. Svým stylově otevřeným mixem drum&bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů na pódiu ze sebe vydává nakažlivou pozitivní energii. N.O.H.A. svými sympatiemi pro tradiční hudbu a multikulturnost rozbíjí hranice mezi různými hudebními směry i světovými kontinenty.

Na okraj: Trutnoff i letos bez čísel

Ani letos nebudeme zveřejňovat žádná čísla o počtech návštěvníků na protest proti dlouhodobě zaběhnuté praxi s nadsazováním a falšováním těchto údajů na jiných akcích. Počty nikdo neověřuje, média je automaticky přebírají a pořadatelé v touze být větší a zajímavější než ve skutečnosti jsou nebo s ohledem na sponzory uvádějí nesmyslná a nadsazovaná čísla. Duch setkání je podstatnější než čísla! Desetitisíce sice vypadají lépe, ale je to jen hra a virtuální realita. Skutečnost daná velikostí země je jiná. Počet přítomných se třeba vynásobí počtem dnů, i když se jedná o stejné návštěvníky. Se začátkem letní sezóny jsme už toho byli a zřejmě ještě budeme svědky. Více k tomu přineseme během festivalu ve Festivalovém samizdatu.

Hoka – héj…

Užívejte indiánské léto…!