2013-01-25   

Podhorský kmen nejstaršího Open Air Festivalu Trutnov podporuje knížepána Karla Schwarzenberga. Proč ne po náčelníkovi kníže a lesů pán...?!

Po upocené bledé tváři a narcisovi, zametajícím po sobě  stopy tunelů a korupce z 90. let, u jejichž zrodu stál, by přišel nadhled, vtip, noblesa a prvorepubliková elegance. Žádný maločech. Ano, Ten, jenž pokuřuje z dobré dýmky, má podporu z našich podhorských wigwamů a jižních teepee.


Po desetiletí, kdy funkci prezidenta republiky devalvovala osoba Václava Klause, nechceme jeho další klon. Představa dalších takových pěti let je děsivá. Vítáme sjednocování, nikoli další rozdělování společnosti. Vítáme věcnost před vlastním exhibicionismem. Nechceme bývalého komunistu obklopeného lobbisty z líhně komunistických sekretariátů. Odmítáme pokračování opoziční smlouvy a nechceme lháře, který spoléhá na krátkou paměť lidí. Sami jsme již pozapomněli na mnohé kauzy z devadesátých letech, za nimiž Zeman stál a za jehož éry dostávaly živné kořeny. Příprava vraždy investigativní novinářky Sabiny Slonkové Zemanovými spolupracovníky byla jen jednou z mnoha.

Není překvapivé, že Zeman lhal, mlžil a urážel během celé své prezidentské kampaně, namířené na nejnižší lidské pudy. Nemáme sebemenší důvod věřit tomu, že by to samé nezaznívalo z Hradu po jeho zvolení. Povídkám a pohádkám věříme od našich babiček, nikoliv od toho, jenž pohádkářství snížil na pomluvy a urážky.


Vyzýváme všechny naše squaw, spolubojovníky a celý festivalový kmen, aby nepodpořili bledou tvář Zemana.Podpořme knížete a noblesu, která s láskou zvítězí nad lží a nenávistí.


V Trutnově 25. 1. 2013

 

Wakan-Tanka!
Za festivalový kmen:


Eva Navrátilová „Lipová“                    Marta Věchetová                    Martin Věchet „Geronimo“